Hello There, Guest! Login Register


Vand expresor Doncafe nou

#1
Vand expresor Doncafe nou, castigat la un concurs. Pret in magazine 700-800 lei, eu il dau cu 400, Predare personala in Timisoara. Tel 0xxxxxxxxx


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
#2
Asta merge pe capsule nu? E un fel de Dolce Gusto/Tassimo/Nespresso ?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#3
Da, este cu capsule. e asemanator celor de care ai pomenit, diferenta nu stiu care este intre ele ca nu le-am folosit pe niciunul. il vand ptc pe banii aia imi iau o cafetiera cum vreau eu, nu sunt adepta expresoarelor.
 
#4
Eu l-as da cadou cuiva care isi permite sa dea 200 lei pe kg de cafea
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#5
100 capsule Doncafe costa cam 100 lei, am vazut pe net. E scump? Presupun ca depinde de buzunarul fiecaruia dar mai ales daca e dispus sa scoata banul sau nu pt asa ceva. gusturile nu se discuta..
Eu inca mai fac cateodata cafea la ibric, ador mirosul care de regula e mai apetisant decat gustul..
stiu persoane care ar stramba din nas daca le-as da o cafea facuta la ibric, mai ales sa aibe si zat..
altii dau mii de lei pt a face o bautura doua pe zi...
e vorba de gusturi doar, daca iti place ceva, cumperi...si mai ales daca ai cu ce.
 
#6
Exact asta am spus si eu, sa il dai cuiva care isi permite sa dea bani multi pe kg de cafea, fara sa ii pese prea mult ce e in cana.
Gusturile nu se discuta, dar alegerile da.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#7
(04-12-2012, 10:23)luciana5 Wrote: 100 capsule Doncafe costa cam 100 lei, am vazut pe net. E scump? Presupun ca depinde de buzunarul fiecaruia dar mai ales daca e dispus sa scoata banul sau nu pt asa ceva. gusturile nu se discuta..
Eu inca mai fac cateodata cafea la ibric, ador mirosul care de regula e mai apetisant decat gustul..
stiu persoane care ar stramba din nas daca le-as da o cafea facuta la ibric, mai ales sa aibe si zat..
altii dau mii de lei pt a face o bautura doua pe zi...
e vorba de gusturi doar, daca iti place ceva, cumperi...si mai ales daca ai cu ce.
Sa zic asa, stai o luna la mine in gazda , pe cafeaua mea si daca apoi bei caspule d-alea iau io aparatu pt tine cadou.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#8
Acum luciana5 nu trebuie sa se supere. Pe acest forum sectiunea Bursa va fi mereu "sub ochiul vigilent al espressomanului" Smile Adica nu e la fel ca pe okazii...

Ideea este ca te bati cu pretul unui aparat de la dolce gusto/tassimo, nou, care pleaca de la 300 de lei. Deci ca sa ai succes la vanzare trebuie sa scazi drastic de tot pretul. Probabil sub jumatate din valoarea propusa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)