Hello There, Guest! Login Register


Vand espressor Poemia HD8425 + PID + accesorii

#1
Vand espressorul Saeco Poemia HD8425 (model 2013, cumparat in februarie) prezentat aici pe forum si pe acest site.
Functioneaza impecabil, fara zgarieturi sau lovituri.
Mai multe informatii despre HD8425.

Espressorul contine un controller PID cu afisaj (4x20 caractere) bazat pe Arduino (placa noua) cu mai multe functii.
Cod sursa, documentatie, suport tehnic si garantie pt. PID incluse. Senzorul de presiune nu este inclus.

Accesorii incluse:
- accesorii standard din pachet
- 2 portafiltre - 1 original presurizat (se poate depresuriza) si 1 original, modificat fara fund.
- tamper inox cu maner de lemn 53mm
- pitcher lapte inox 0.35l
- termometru lapte inox Kitchen Craft.

Pret: 700Ron
Plata ramburs sau transfer bancar.
Predare personala in Oradea sau transport prin curierat rapid, contra cost.

Pentru cei din Oradea, putem face un test si mai discutam ce si cum, langa o cafea facut cu acest aparat Smile .

Motiv vanzare: Upgrade, un nou tuning de la 0.
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#2
vinzi si separat? portafiltru botomless ce pret?
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
#3
(01-08-2013, 11:59)chitsro Wrote: vinzi si separat? portafiltru botomless ce pret?

Nu vand separat. Daca nu reusesc sa vand aparatul, raman fara PF fara fund, iar asta folosesc zilnic si cred ca la aparatul acesta in afara de PID si Hario Mini, asta e accesoriul care chiar e util. Cafeaua nu mai curge pe plasticul si metalul din PF si obtii o crema perfecta abundenta Smile .
Tin minte ca si Sorin vroia unul fara fund, daca vreti cumparati de aici sau cumpar eu pentru voi (eu am dat parca 120RON pe el + transport), unu original si daca nu-i urgent, poate ne intelegem si vi-l modific.
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#4
Pret nou: 600RON
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#5
Am o noua jucarie, asa ca pot vinde PF fara fund si separat.

Pret fara Portafiltru Fara Fund si fara termometru lapte: 480Ron, restul inclus.
Pret Portafiltru Fara Fund: 140Ron

Pret intreg: 600Ron

Transportul prin Cargus, nu este inclus.
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#6
Portafiltru Fara Fund vandut.

Pret fara termometru lapte: 480Ron , restul inclus
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#7
Pret tamper inox cu maner de lemn 53mm: 70 RON

Pret fara tamper si termometru lapte: 420 RON
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#8
eu ti am zis de prima data ca ma intereseaza pf fara fund Sad
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
#9
Vandut.
Se poate inchide, multumesc.
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)