Hello There, Guest! Login Register


Vand accesorii dupa curatenie mare

#1
Salutari,

Dupa curatenie mare, s-au adunat o multime de jucarii de care in perioada asta nu am timp, insa ocupa loc enorm de mult, si prefer sa le predau pentru un espressoman cu un pret special...

Se vinde doar impreuna, si daca ulterior cumparatorul vinde ceva din "lot" la pret dublu, nu am probleme..

Lista include:
- 1 aeropress ( fara filtre si scoop ca nu-l gasesc ) 
- 1 cold brew system  
- 1 esprazzola rosu 
- 1 kit v60 hario ( server si dripper v60 )
- 4 cesti + farfurie cappuccino colorate - Apulum din Alba Iulia 
- 4 cesti + farfurie de cappuccino "palvin caffe" 
- 1 ceasca + farfurie de cappuccino "no name"
- 6 cesti + farfurie espresso colorate - Apulum din Alba Iulia 
- latiera 50cl - Motta - Aurora 
- latiera 35cl - Negru - Joe Frex 
- 1 tamper pentru Cafflano Kompresso 
- 1 shotglass Rhinowares 
- 1 blind shaker 
- 1 tamper 58mm - Barista Hustle - Alb 
- 3 tamper Motta ( 53, 57, si 54mm ) 
- tamping station Joe Frex 
- 1 knock box rosu  - rhinowares - ( nu are bara din mijloc ) 
- joe frex - "Filter Dripper Station" 

Pret / pachet - 595 ron cu livrare prin fancourier.

Se aplica regula "primul venit, primul servit"

Poze: link
--Only God Can Judge Me--
 
 
#2
For someone, Santa will come earlier this year.
 
#3
Scuze pentru offtopic, dar tamper pt Cafflano Kompresso pot gasi pe Barshaker? Ma intereseaza si l-as lua si la pretul full daca tot nu dai separat, dar nu am vazut pe site
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
#4
E făcut cu imprimantă 3D probabil.
S-a discutat de tampere la un moment dat pe topicul dedicat Cafflano Kompresso. Pare să fie același model/"producător" ca acolo.
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid101565 (dacă ai răbdare citește și posturile de dinainte și după; se găsește cine a făcut și cine ar mai putea face,  dar este și model dacă vrei să-ți faci altundeva)
 
#5
este un tamper de 54 al cărui baza sa aive filet M8 ?
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
#6
(20-07-2019, 20:54)dragos.stoian Wrote: Scuze pentru offtopic, dar tamper pt Cafflano Kompresso pot gasi pe Barshaker? Ma intereseaza si l-as lua si la pretul full daca tot nu dai separat, dar nu am vazut pe site

Servus, 
nu este pe barshaker.
recomand sa vorbesti cu kamasi daca vrei, sau poti cumpara tot pacheul pentru tamper  Big Grin Big Grin

(20-07-2019, 22:01)lisimah Wrote: este un tamper de 54 al cărui baza sa aive filet M8 ?

Este un tamper “standard” motta, nu am verificat ce filet are.
--Only God Can Judge Me--
 
 
#7
Multumesc pt raspuns

@MyR, in ce stare sunt cele puse la vânzare?
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
#8
Majoritatea au fost utilizat doar cateva ori. Cel mai utilizat sunt aeropress, espazzola si kit v60, dar si astea sunt cel putin 6,5/10.
--Only God Can Judge Me--
 
 
#9
(20-07-2019, 22:03)MyR Wrote:
(20-07-2019, 20:54)dragos.stoian Wrote:  

(20-07-2019, 22:01)lisimah Wrote: este un tamper de 54 al cărui baza sa aive filet M8 ?

Este un tamper “standard” motta, nu am verificat ce filet are.

mulțumesc pt. răspunsul edificator.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
#10
As vrea sa iau eu lotul daca mai e disponibil. Ai PM! Multumesc!
Gaggia Clasic 2016 / Rasnita Kinu Phoenix/Krups
 
#11
Blocat pentru @Gaggiauser !
--Only God Can Judge Me--
 
 
#12
S-a vandut la pretul cerut pentru @Gaggiauser
Multumesc.
--Only God Can Judge Me--
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)