Hello There, Guest! Login Register

Vand Strega

Vand Strega S AL (varianta cu pompa), achizitonata in aug 2018. Are mecoffee instalat (PID incalzire grup + control pompa preinfuzie) si manometru pentru presiunea de preinfuzie (totul este in interiorul carcasei, nu e nimic la exterior). Include portafiltru bottomless si sita EP HQ de 14g. Folosit cu Bucovina sau cu apa filtrata + saculet pt dedurizare.

Pret 5 200 RON (fix).

Motivul vanzarii: downgrade la Cafelat Robot pt a avea un lever pe care sa il pot muta intre mai multe locatii.

Poza
OE Apex (de vanzare), Mazzer Mini E + SSP (brew), ECM Classika PID + robinet

Te tentez cu un Pavoni + diferența?

Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...

Nu, multumesc, am comandat deja Cafelat Robot-ul Smile

mmm... da' ma alunga nevasta...
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>

(23-10-2019, 12:17)maki Wrote: mmm... da' ma alunga nevasta...

De fapt, Strega a fost un element de scadere a timpului de lucru petrecut in fata espressor-ului, ceea ce e un plus pt timpul petrecut in familie. Fara flush-uri (eu nu le-am considerat necesare, mai ales de cand cu PID-ul pe grup), fara mari modificari de temperatura, foarte forgiving. Bine, acum daca vrei tu sa vezi ce se intampla la o preinfuzie (foarte) lunga sau daca vrei sa opresti presurizarea grupului mai devreme sa lasi extractia doar din arcuri, astea da, pot face o nevasta destul de furioasa, mai ales cand te asteapta sa  iesi cu copiii in parc si tu te invarti pe langa espressor :p

Cu scuzele de rigoare pt neseriozitate, o sa retrag Strega de la vanzare. Experienta cu Lido mi-a aratat cat de versatila e, adica am facut espresso excelent si cu o rasnita care nu e chiar ideala pt espresso si chiar cu o cafea mediocra. Sigur, imi doresc la un moment dat un Londinium R, dar nu am acum buget de el. Ca sa ma revansez, revin cu un review versus Robot cand ajunge la mine Smile

Off topic putin: de unde achizitionezi robot?
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.

De la Barshaker.

Se poate inchide, am primit o oferta de cumparare pe pm si am acceptat-o, aparatul a fost vandut in cadrul forum-ului la pretul de 5 000 RON, cumparatorul a ridicat espressor-ul de la mine si nu m-am mai stresat cu impachetatul si cu transportul si acesta este motivul reducerii. Multumesc pentru gazduire!

PS: Raman la vanzare rasnita ECM si cutitele SSP pentru ECM.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)