Hello There, Guest! Login Register

Vand Lelit PL92T - Elizabeth

Salutare,

Vand espressorul din titlu. Sunt al 2lea proprietar. Luat de pe forum acum aprox 2 ani (cred), timp in care mi-a fost alaturi in fiecare dimineata si pranz. In medie, undeva la 4 duble pe zi.
E din 2018, tind sa cred ca e V1. Folosit cu apa Bucovina si ocazional apa filtrata prin cana Brita. Backflush cu Puly Caff, in medie de 2-3 ori pe luna.

The goods:
- Portafiltru dublu cu sita dubla
- Portafiltru naked cu sita dubla
- Sita single & blind
- Duza abur 4 gauri (montata) + cea originala cu 2 gauri
- Palm tamper de 58.5 de la Kribli
- Kribli Grabli cu un set extra de ace noi, nefolosite
- Suport de tampare pt portafiltru naked - mi l-a donat un coleg de pe forum - nu intra perfect portafiltrul, dar iti faci treaba.
- Tamping Mat dublu
- O latiera de la Ikea

The not so goods:
- Zgarieturi in diverse locuri (majoritatea superficiale, dar vizibile) + pete sub grup / urme de la cafeaua sarita.
- Garnitura de la teava de abur a cedat si scapa cateva picaturi si ceva abur cand se foloseste, insa fara un impact in puterea de frotare.
- Uneori mai picura pe langa portafiltru, dar se rezolva cu o strangere mai ferma - e posibil sa ajute schimbarea garniturii.
- La penultima curatare generala m-am gandit sa desfac si stutul de la portafiltru dublu sa curat filetul. L-am curatat atat de bine incat s-a strans cu o jumatate de tura mai mult, astfel cele 2 scurgeri vin orientate catre spate, insa nici aici nu afecteaza functionalitatea, poate doar looks Smile

Nu mai am cutia lui, asa ca prefer predare personala in Bucuresti. Putem face si proba la mine acasa (Sector 6).

Pret pentru tot pachetul: 3700 de lei. 
Motivul vanzarii: upgrade

Mersi!

[Image: ZsSBT4E.jpg][Image: Q4oLlNR.jpg][Image: owfOQ9a.jpg][Image: osuDjdi.jpg][Image: bXX01pc.jpg][Image: NH01uG8.jpg][Image: MOmg1oD.jpg][Image: AsU7rF5.jpg][Image: AvCgxbj.jpg]
Dalla Corte Studio + Eureka Atom Specialty 75

Reply
Si inca un lucru, pentru cei care sunt interesați: explicația celor 9292 de cafele pe counter Smile
- butonul 1 e programat pentru purge -> +1 la counter
- butonul 2 e programat pentru o dubla -> +2 la counter
Așadar, nr total de cafele e mult mai mic, undeva pe la 3-3500.

Spor,
Alex

Reply
Up, 3600 lei. - Ultima decalcifiere a fost facuta acum 6-7 luni.

Reply
Up, 3400 de lei tot pachetul.

Reply
Portafiltrul fara fund si duza cu 4 gauri au plecat astazi catre colegul @Lucii1337 pentru 200 de lei.

Ramane restul pachetului, la 3200 de lei.

Reply
Vândut în afara forumului. Mersi de gazduire, se poate inchide

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)