Hello There, Guest! Login Register


Vand Lelit PL41TEM in garantie

#1
Salut,

Vand expressorul pentru a face trecerea la Expobar Brewtus IV Smile.

E cumparat in Mai 2014, are garantie valabila inca un an, pana in Mai 2016. I-am scazut presiunea la 9 bari cu ajutorul lui nickso, am folosit doar apa plata Bucovina, decalcifiere la 3 luni si back-flush regulat. Vine cu cele 3 site (7 gr, 14 gr si cialde).


Se poate vedea in Bucuresti, zona Piata Unirii.

Pret 1.750 lei.

[Image: 1177f0292e91099b0c74a926bcd3a286.jpg]
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#2
Scad pretul la 1.700 lei
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#3
Pret nou saptamana asta: 1.600 lei.

Ca bonus:

- sita oarba 57 mm
- imbus pt. desfacut sita dus
- 50 gr. detergent back-flush
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#4
Up!
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#5
S-a vandut, se poate inchide, multumesc
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#6
Cum e curgerea si in general ce diferenta simti la gust?Intreb ca ma mannanca si pe mine palmele sa fac trecerea spre ceva din clasa asta.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
#7
Diferenta e semnificativa, nu se compara cu ce obtineam inainte. Am avut inima stransa ca voi da atatia bani pentru o diferenta de care nu voi fi convins, mai mult pe latura subiectiva. Insa nu e deloc asa. Daca vrei, poti sa-mi faci o vizita intr-o zi si sa aduci din cafeaua pe care o ai, sa facem cateva shot-uri. Va fi cel mai relevant asa.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#8
Ce bine ar fi!Din nefericire sunt un singuratic in oraselul asta.Oricum mai am de asteptat ceva  timp pana o voi rezolva cu finantele,dar cand se va rezolva nu voi mai pierde nici o clipa.Sunt hotarat.Ma bucura ca a inceput sa creasca semnificativ numarul acelora care fac pasul spre aparatura performanta.Asta e semn ca fenomenul"se maturizeaza" ca sa folosesc o formula cat de cat potrivita.Sa-l stapanesti sanatos,ani multi ,fara reparatii si cu cesti savuroase in fiece zi!
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
#9
Multumesc frumos! Invitatia ramane valabila, cand vrei, ma anunti. Sper si la tine sa ca update-ul sa fie cat mai curand, pt. mine a insemnat trecerea la un alt nivel. Prin alt nivel nu ma refer la dotare cu echipamente, ci la alt nivel de gust, iar asta e ceea ce conteaza.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#10
Felicitari pentru upgrade Alin T. Acelasi sentiment de redescoperire l-am avut si eu cand am trecut la Brewtus si veneam totusi de pe BZ10 nu de pe SBDU mic. Brewtus IV (si DB-ul cu PID in general) e genul de espressor pe care mergi la sigur, chiar fara mari cunostinte in espresso. Dar HX-ul are si el provocarile sale si fanii sai. Acest topic il voi inchide pentru ca si-a atins scopul vanzarii. Organon, daca ai alte intrebari pentru Alin T. te rog sa o faci pe un topic de acest gen sau de PM (am facut precizarea ca sa nu va suparati ca va intrerup brutal discutia).
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)