Hello There, Guest! Login Register


Vand Lelit PL41TEM + Lelit PL043MM

#1
Vand Lelit PL41TEM + Lelit PL043MM

[attachment=910]
[attachment=911]
[attachment=912]

Atat espressor-ul cat si rasnita sunt achizitionate in decembrie 2012 fiind inca in garantie.
Se afla in conditii optime de functionare. Espressor-ul este "modificat" la 9 bari, operatiunea fiind executata fara a afecta garantia produsului. Rasnita are o mica modificare la cioc, cafeaua macinata cade in centrul filtrului, mai putina mizerie Smile.
Espressor-ul a fost curatat periodic (backflush) nefiind necesara decalcifierea. Rasnita a fost "aspirata" periodic, pentru a nu permite cafelei sa mucegaiasca in interior.

Pretul pentru "pachet" este de 2250ron, tamperul Lelit fiind oferit drept bonus.
Pentru espressor pretul este de 1750ron. Rasnita devine disponibila doar dupa ce se vinde espressorul.

PS Pozele sunt facute cu telefonul. Revin cu altele in curand. Produsele vin insotite de ambalajul original.
Rocket Evoluzione V2 + Kinu M47 + VST + Gene Cafe CBR-101
 
#2
(22-08-2013, 22:46)CosminN Wrote: Espressor-ul este "modificat" la 9 bari, operatiunea fiind executata fara a afecta garantia produsului.
Poti spune (pe topicul de Lelit PL41TEM) cate vorbe si celorlalte Lelitze despre modificare?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#3
Salut,

Aici http://www.espressoman.ro/forum/Thread-S...Lelit-PL41 gasesti citeva informatii.
Rocket Evoluzione V2 + Kinu M47 + VST + Gene Cafe CBR-101
 
#4
Hmmm... Este exact ce vreau eu sa cumpar. Trimite-mi te rog un numar de telefon pe privat, ca sambata sau duminica ajung in tara.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#5
Multumesc mult. Desi am citit sigur la vremea respectiva, avand alte prioritati, am uitat. Daca nu e lipit surubul, e chiar simplu, cred ca voi incerca in curand.
Vanzarea e in scop de upgrade, daca nu e secret?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#6
Salut,

Upgrade-ul s-a produs, cel putin pentru espressor. Asta-i si motivul pentru care nu am scos rasnita separat la vanzare.
Rocket Evoluzione V2 + Kinu M47 + VST + Gene Cafe CBR-101
 
#7
In privinta rasnitei sunt extrem de interesat: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-C...it-PL043MM
Lelit PL043MM
 
#8
Din pacate drumul meu la Sibiu s-a contramandat din cauze obiective, deci nu mai pot sa ajung la colegul Cosmin sa cumpar setul. Imi pare rau, pentru ca este exact ce vreau sa-mi cumpar, dar nu prea am incredere in serviciile de curierat de la noi (sunt patit). Asa ca o sa mi-l comand tot folosind tabloul de reduceri.
Scuze pentru eventualele incurcaturi.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#9
Transportul prin firma de curierat este inclus in pret, iar produsele vor fi livrate in ambalajul original.
Rocket Evoluzione V2 + Kinu M47 + VST + Gene Cafe CBR-101
 
#10
(27-08-2013, 14:05)kum Wrote: Din pacate drumul meu la Sibiu s-a contramandat din cauze obiective, deci nu mai pot sa ajung la colegul Cosmin sa cumpar setul. Imi pare rau, pentru ca este exact ce vreau sa-mi cumpar, dar nu prea am incredere in serviciile de curierat de la noi (sunt patit). Asa ca o sa mi-l comand tot folosind tabloul de reduceri.
Scuze pentru eventualele incurcaturi.

SmileSmile

Ai vorbit cu importatorul și ți le aduce personal?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#11
In Bucuresti, da! Ce, nu meritam? Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#12
În Galați...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#13
(30-08-2013, 17:13)nickso Wrote: În Galați...

Ca sa fim off-topic in continuare, cred ca are drumuri la Bucuresti mai des decat la Sibiu ...
Lelit PL043MM
 
#14
(30-08-2013, 17:12)Lyvyoo Wrote: In Bucuresti, da! Ce, nu meritam? Smile

Chiar...Nu merităm în toată țara? Crezi că le poți șopti ceva la ureche?


(30-08-2013, 17:53)alexandrul Wrote:
(30-08-2013, 17:13)nickso Wrote: În Galați...

Ca sa fim off-topic in continuare, cred ca are drumuri la Bucuresti mai des decat la Sibiu ...

Off-topicul este subestimat în privința efectelor sale asupra plictiselii...Angel
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#15
Pai daca produsul ajunge defect, comerciantul ESTE OBLIGAT sa-mi returneze banii sau sa-mi trimita altul. Pe cand daca il iau de la vreun coleg e mai complicat. Aia de la curierat poa' sa spuna ca asa era (fiind produs second-hand). Iar eu nu pot dovedi nimic si nici timp/chef de facut politie nu am. Vorbim totusi de peste 20 de milioane. Mai pun pana pe la 29 si mi le iau noi, cu garantia ca daca e ceva vanzatorul E OBLIGAT sa remedieze problema (fara sa ma intereseze pe mine cine e de vina - el sau curierul).

Asta daca nu ma enervez si ma urc in masina pana la capitala. Din pacate nu prea mai am timp decat in uichend. Asa ca voi apela la comanda si astept sa mi le livreze ei.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#16
Smile
Enervează-te și vino mâine la degustare...Tongue

Ai dreptate...mie mi s-a părut doar funny cum a sunat...Tongue
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#17
Ce degustare?
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#18
Nu știu să pun link-uri pe tapatalk dar uită-te la comunitatea de espressomani/evenimente și întâlniri. Ultima discuție...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#19
Am vazut. V-am spus ca va invidiez pe astia din Bucuresti? Angry
Din pacate maine tre' sa ajung pe la neamuri prin Focsani, asa ca... Poate alte data.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#20
Cosmin, cum a ramas cu rasnita? Tot nu o dai separat? Pretul ar fi total-espressor=500 ron, transport inclus?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#21
Daca le dai la 2.000 toate cu tot cu transport, ma intereseaza. Le-ai folosit un an, deci sant SH-uri. Cred ca asta e motivul pentru care nu ai gasit un cumparator pana acu'. Dar fiecare poate sa spere. Poate ca ai sa gasesti pe careva dispus sa-ti dea cat ceri tu.....dar poate ca nu, si mai stai cu ele la vanzare vre-o juma' de an.
Lelit PL72 + Lelit PL81T
 
#22
Aaa..., si daca nu ma insel faptul ca ai modificat presiunea duce la pierderea garantiei...?!!!
 
#23
La modul acesta usor agresiv la care pui problema Dane (stil okazii) eu nu ti l-as vinde deloc Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#24
Agresiv ? De ce ?
Nu fac decat sa scot in evidenta minusurile, ceea ce este logic.
Vanzatorul are interesul sa scoata in evidenta plusurile.
Noi vorbim de obiecte, nu de maritat fiice.
Cum am mai zis, daca marfa lui e la pretul corect de ce nu a vandut-o pana acum ?
Daca tine la espressor ca la un membru de familie nu il scoate la vanzare.
Si daca au spus ceva fals sint dispus sa acult contraargumente, si eventual contraoferte. Nu am de gand sa iau cu forta.
Banii sant la mine, espressorul la vanzator. Nimeni nu pierde nimic. Deocamdata. E o negociere de pret, zic io. Daca vanzatorul se simte ofensat nu trebuie decit sa spuna, sau inchida vanzarea.
 
#25
Am zis "usor agresiv" nu "agresiv". In rest nu e problema mea.... Sau poate eram eu obisnuit cu alt ton al discutiilor pe forum.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#26
Se poate inchide, noul posesor va avea o perioada de 'stres' pana va scoate tot ce se poate din rasnita si espressor, dar merita, o sa-si dea seama mai tarziu :-)
Rocket Evoluzione V2 + Kinu M47 + VST + Gene Cafe CBR-101
 
#27
Mi-am dat seama ca merita.....si inca nu am reusit sa scot un espresso, ca mai am de lucru pana ajung la granulatia care trebuie. Multumesc si vanzatorului, si forumului pentru tot ajutorul.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)