Hello There, Guest! Login Register


Vand LaPavoni Professional - Milano '15

#1
A venit momentul sa ma despart de amanta mea de fiecare dimineata Smile

E o editie speciala a variantei Professional, se numește "Milano '15" (a fost lansat special cu ocazia targului de cafea de la Milano din 2015) si are baza de inox diferita fata de Professional, vine cu portafiltru naked original, si...cireasa de pe tort e de fapt vulturul de pe buşonul boilerului Smile

L-am cumparat de nou in 2018.

In pachet mai includ o sita de duș IMS, o sita dublă IMS și un tamper Motta.

Detaliile tehnice: https://www.lapavoni.com/en/product/milano-mln/

Pretul pe site-ul oficial LaPavoni este 1060 eur...ultimul pret cunoscut. E out of stock si nu cred ca se va mai produce. Eu il dau cu 700 cu toate accesoriile. Pentru ca vreau MaraX. Ieri. [Image: 10f0c9869cb952543b595e40bcdb8cf7.jpg][Image: 5681b4abb172db04cab27d0802a1ce27.jpg][Image: 5c9737357f1d8b1d125de4475c292a96.jpg][Image: 8f238d977b7cc0ec0087f213c4ca9c58.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#2
Salut!

Sunt interesat, chiar eram curios de o experienta pe lever, dar având în vedere că nu asta îmi doresc pe termen lung, nu merita investiția  Wink
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#3
Fara vreo afiliere cu producatorul, as recomanda instalarea dispozitivului de mai jos, inainte de a lua decizii radicale:

https://coffee-sensor.com/product/bong-i...la-pavoni/
 
Reply
#4
(05-10-2020, 10:07)dev Wrote: Fara vreo afiliere cu producatorul, as recomanda instalarea dispozitivului de mai jos, inainte de a lua decizii radicale:

https://coffee-sensor.com/product/bong-i...la-pavoni/
Ce decizii radicale? Smile) Vând pentru ca vreau sa incerc un HX stabil termic, cu grup E61...m-am lenevit, si m-am si plictisit un pic...vreau o amanta noua Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Adaug cadou si un WDT tool, maner din pluta cu otel inoxidabil, superb, lucrat manual.

[Image: 06ae2340b871c273efad8818d0338a6f.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#5
Eu n-as fi atat de sigur ca marax e atat de user firiendly, precum pare din brosura....
 
Reply
#6
@Daaaaan da-mi te rog un semn sa discutam detalii daca nu a fost altcineva interesat inaintea mea. cum am scris si mai sus, sunt interesat Cool
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#7
(05-10-2020, 11:16)dev Wrote: Eu n-as fi atat de sigur ca marax e atat de user firiendly, precum pare din brosura....
...imi poluezi thread-ul.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#8
(05-10-2020, 12:46)Daaaaan Wrote:
(05-10-2020, 11:16)dev Wrote: Eu n-as fi atat de sigur ca marax e atat de user firiendly, precum pare din brosura....
...imi poluezi thread-ul.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Are dreptate @Daaaaan, lasa~l in pace @dev, se cheama experienta. Eu am avut placerea sa lucrez cu HX si MI a placut. Dar va ramane HX indiferent de cata electronica ii pui in carca.

Br
MK Brasilia ■ MK K22S SSP ■ MK K32SB & Aeropress 
 
Reply
#9
Update:
500 EUR - fara vultur, portafiltru naked si site IMS.

(Adica devine un LaPavoni Professional cu baza mai smechera )

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#10
Update: 2400 lei espressorul, 600 lei accesoriile

...vreau neapărat sa-mi fac un MaraX cadou de ziua mea în 28 oct. Smile

Saptamana viitoare am un drum Cluj-Bucuresti, daca il vrea cineva de pe traseu, i-l aduc personal!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#11
Update: 2400 lei espressorul, 600 lei accesoriile

...vreau neapărat sa-mi fac un MaraX cadou de ziua mea în 28 oct.

Saptamana viitoare am un drum Cluj-Bucuresti, daca il vrea cineva de pe traseu, i-l aduc personal!
Smile

[Image: b7f0c505a54da1031e186bd40f62c8a8.jpg][Image: 623d03694f92ebbed7b39938e985c7f2.jpg][Image: 819687dce8f868a8aab7d37356550b58.jpg][Image: b75e3ae19fba19b2da8a0dc61d1f420b.jpg][Image: fedfe3cf4b4d87cceff33d58c835eaa8.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#12
O frumusete de aparat.
Spor la vanzare !
May God be with us.
 
Reply
#13
Este pasarea care face tot...

Spor la vânzare și din partea mea. Este un aparat foarte frumos, și cu un pic de răbdare, capabil de shoturi excelente!
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#14
(13-10-2020, 17:42)TudorP Wrote: O frumusete de aparat.
Spor la vanzare !
Multumesc! Sincer cand ma uit la el dimineata...imi vine sa dau jos anunțul de la vanzare Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

(13-10-2020, 17:57)micrenda Wrote: Este pasarea care face tot...

Spor la vânzare și din partea mea. Este un aparat foarte frumos, și cu un pic de răbdare, capabil de shoturi excelente!
Mulțumesc!

Sper sa nu regret vânzarea...vreau sa merg pe MaraX in continuare Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#15
UPDATE! Doar azi - 600 EUR cu toate accesoriile!

...in 2 ore plec spre București și il pot preda personal oricui, pe traseu!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#16
La 600E m-as baga eu, dar nu sunt in tara...! Angry
Frumoasa jucarie, spor la vanzare!
Flair Signature Pro | Cafflano Kompresso | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Flair 58 | MyPressi Twist | Gene Cafe | Pavoni Europiccola Mill
 
Reply
#17
(16-10-2020, 23:45)Dianette Wrote: La 600E m-as baga eu, dar nu sunt in tara...! Angry
Frumoasa jucarie, spor la vanzare!
Sorry...dacă nu se da între timp, poate îl iei când te intorci in țară Smile

Rămâne 600 EUR prețul de vanzare cu toate accesoriile (sau 500 EUR fără accesorii), ca se apropie ziua mea și vreau musai să-mi iau Lelit-ul...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#18
Oftoppic Big Grin pai dă-l gratis și ia ați lelit Smile
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#19
(18-10-2020, 11:41)d2florin Wrote: Oftoppic Big Grin pai dă-l gratis și ia ați lelit Smile
Donez LaPavoni. Concomitent cu donația mea, primesc donație de 600 eur pt Lelit. Bun aşa?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#20
Smile sincer daca as avea bani l as lua eu, sunt tare curios cum este un espresso la acest aparat.. Pandemia asta offf Big Grin
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#21
(18-10-2020, 13:34)d2florin Wrote: Smile sincer daca as avea bani l as lua eu, sunt tare curios cum este un espresso la acest aparat.. Pandemia asta offf Big Grin
Partea buna e ca daca mai urmează un lockdown...ai timp sa te joci cu el! Smile)

Up...600 eur sau 500 eur fara accesoriile de fițeSmile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#22
Trecem pe lei, poate e mai cu noroc Smile

2900 sau 2400 fara accesoriile fancy...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#23
Valabil Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#24
Ai pm
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
Reply
#25
Rezervat Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
#26
Ma bucur Smile finally, follow your dream/marax, Daaan /)
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#27
Goodbye to my first love, my morning mistress. I'll never forget you.

A plecat cu sofer personal pana la Iasi. Cu prețul cerut, plus 100 lei cadou ca e ziua mea. Eu asa ceva nu am mai auzit de cand is, sa plateasca cineva in plus peste suma ceruta Smile Cheers!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)