Hello There, Guest! Login Register


Vand Expobar Brewtus IV DB, in garantie pana in Iunie 2017+accesorii E61

#1
Dragi espressomani,

Cu ocazia upgrade-ului la LM GS3 AV, vand al doilea expressor “adevarat” pe care l-am detinut (primul fiind Lelit PL41TEM). Zic "adevarat", pt. ca am inceput cu Krups, ca multi altii [Image: smile.gif]. Prin urmare Expobar Brewtus IV cu pompa vibratoare, achizitionat in Iunie 2015, inca in garantie pana in Iunie 2017, cu ajutorul caruia m-am bucurat de espresso si am invatat prepararea in ultimii aproape 2 ani.
 
Starea este una foarte buna, am folosit numai apa Bucovina si filtrele de decalcifiere cilindrice. Ingrijirea a fost una atenta, cu backflush la fiecare sfarsit de zi fara detergent, iar periodic cu detergent. Nu prezinta zgarieturi vizibile, cu exceptia zonei de deasupra grupului unde a fost lipid abtibildul cu hot surface, din pacate la dezlipire zona a ramas lipiciosa, care la indepartare a rezultat aspectul care se vede in poze. Dupa parerea mea nu este ceva mare, care sa deranjeze, insa pentru a compensa, fata de forma in care vine initial, portafiltrul are 2 imbunatatiri: maner de lemn de nuc si spout-ul inlocuit de mine cu unul open, pentru a se observa mult mai bine extractia. OPV-ul a fost reglat la 9 bari.
 
Vine impreuna cu:
 
-sita de dus originala
-sita (basket) originala, double
 
Aparatul a fost achizitionat la pretul de 5.800 lei si il dau pentru 4.700 lei. Va putea pleca de la mine incepand cu data de 20 Februarie, dupa ce imi va sosi noul expressor.
 
Suplimentar, se vand urmatoarele, cu acelasi termen de livrare, 20 Februarie:
-portafiltru naked E61 Expobar– 120 lei
-sita dus IMS PTFE coated E61– 80 lei
-sita dus IMS E61 200IM care are niste urme de scos prost, pe vremea cand nu stiam cum se face corect. Totusi, functionalitatea nu este afectata – 60 lei
-2 garnituri Cafelat silicon grup E61 8mm – 30 lei
 

Detalii la 0xxxxxxxxx sau pe PM


Attached Files Thumbnail(s)
                                       
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#2
Salut!
Sunt interesat de garniturile Cafelat.
Multumesc.
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
#3
O precizare pe care am omis-o aseara la postarea anuntului si pentru care imi cer scuze:

- cei care vor dori accesoriile suplimentare, le vor avea rezervate pana pe 20 februarie, in ordinea anuntarii (primul venit, primul rezervat)
- totusi, daca cel care va cumpara expressorul va vrea din aceste accesorii, va avea prioritate in fata celor care le au rezervate - consider ca e normal asa.

Pana atunci, NicuBog are rezervate garniturile.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#4
felicitari pt upgrade!

nu-i foarte sanatos sa pui date personale pe forum.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#5
Multumesc. Ei lasa, asta e, suntem oameni cum trebuie aici
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#6
Daca se intampla cumva , ca colegului @NicuBog sa i se para prea mult rosu la garnituri sau sa-i scape cumva pe jos vreuna din cele doua de grup , imediat ma aplec eu sa o ridic... [Image: biggrin.gif] ...dar asta numai daca...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#7
(07-02-2017, 17:58)Levo Wrote: Daca se intampla cumva , ca colegului @NicuBog sa i se para prea mult rosu la garnituri sau sa-i scape cumva pe jos vreuna din cele doua de grup , imediat ma aplec eu sa o ridic... [Image: biggrin.gif] ...dar asta numai daca...

Avand in vedere ....fonia ar trebui sa fiu rosu de suparare [Image: tongue.gif]  dar uite ca sunt un coleg bun si daca... nu le cumpara titularul EB IV voi ceda una, evident.
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
#8
Vai...ma simt rusinat...nu vreau sa par necioplit , dar in acelasi timp cand s-a organizat cumpararea in grup de la Elektro's as fi participat si eu , dar nu se putea decat numai pentru Buc. ...iar daca se va mai organiza vreo cumparatura in grup ( care sa cuprinda si provincia ) , cu finalitate bineinteles ...voi returna 2 buc. in loc...Oricum multumesc frumos de intentie...
         Daca gasesc pe undeva cumpar 10 sa fie...insa la acest moment , chiar nu am de unde cumpara si nici nu intrevad in viitorul apropiat vreo sansa...( in Italiy nu am gasit )...asa ca din din acest motiv am indraznit... [Image: blush.gif] ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#9
Nu vreti sa organizati si dvs o comanda sa vedeti cam ce presupune?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#10
(07-02-2017, 20:07)vladdooo Wrote: Nu vreti sa organizati si dvs o comanda sa vedeti cam ce presupune?

Daca as fi putut , cu draga inima...insa nu prea ma pricep la cumparat on-line de afara si apoi am banuit ca e mare nebunia si din acest motiv , probabil ati observat ca nu am insistat cu nimic si nici macar nu m-am inscris cu ceva...insa apreciez  mult eforturile facute de dvs. in incercarea de finalizare a comenzii ( cea  catre Tidaka )...care insa nu a avut sanse si este de inteles ( cel putin pentru mine ). Am fost si sunt bucuros sa fac o cinste ( o sticla de whiskey / whisky...vin , bere , o indemnizatie forfetara etc... ) pentru oricine face un astfel de efort , eu ma simt obligat cel putin , pentru ca nimeni nu cred ca se baga asa...doar de dragul comunitatii...insa , timpul e din pacate , prea scump... , pentru multi si din acest motiv nici nu sunt surprins de acesta stare de fapt. Oricum , sunt incantat ca macar exista cate o initiativa si cateodata chiar merge...ce pot sa mai spun... [Image: smile.gif] ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#11
Comanda a fost totusi a lui Lyvyoo la Cafelat, nu este cea de la Elektro's.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#12
aveau si la Elektros, am luat cateva
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#13
Scuze atunci, eu le luasem deja.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#14
Din pacate l-am incurcat pe Vlad,eu fiind din Pitesti,insa eram 1000% sigur cand m-am inscris ca ajung in Bucuresti sa ridic pachetul.Ca un facut,in acea perioada nu puteam ajunge sub nici o forma,iar omul a fost cumva nevoit sa trimita prin curier.Ce vreau sa spun,este ca forumul e plin de oameni cu adevarat de calitate si pana la urma se gaseste solutie la orice problema.Inca o data multumesc Vlad si sper sa fie o data viitoare cand pot sa ma revansez.
 
#15
Sa ne intoarcem la topic zic...  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#16
da, o sa fac si un review al experientei cu comanda pe thread-ul elektros: de deparate a fost o experienta pozitiva!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#17
Inca valabil
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#18
Sunt interesat de portafiltru naked.
Multumescc frumos.
Cafflano Kompresso, Clever Dripper, Kinu M47, Brewista Kettle.
 
#19
salut,poti sa vinzi espressorul in rate?
Robot Cafelat,Hario V60,feldgrind1,ibric soy
 
#20
Ti-am dat PM
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#21
sunt interesat de portafiltrul naked
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
#22
Pentru ca Brewtus inca locuieste cu mine (ce sa zic, ne despartim mai greu Smile ), am inceput sa vand din accesorii.

Astfel, portafiltrul fara fund a mers la SIM78. Ii voi scrie PM si lui NicuBog pt. garnituri.

Raman disponibile sitele de dus, pentru cine doreste.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#23
Salut,
Vreau eu sita de dus IMS PTFE coated E61

Merci
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
#24
Pentru moment, expressorul este rezervat, impreuna cu toate sitele. Retin oferta, daca se elibereaza.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#25
Mai e de actualitate anunțul?
Lelit Bianca v2 /Kinu M47/ Ceado E37s & quick set gear/sita VST 18,20 g /Tidaka Tools/Timemore Black Mirror2/Bplus Tools/Krible-Gribli 58mm/Bravo Tools/
 
#26
Este, dar pentru moment aparatul e rezervat.

Vezi ca ai pm disabled, ma poti suna ca sa ne auzim
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#27
Expressorul a fost vandut unui user de pe forum, pret final 4.700 lei cu sita de dus PTFE si o garnitura Cafelat incluse.

Mai ramane disponibila sita de dus IMS E61 200IM, 60 lei
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#28
Sita este rezervata pentru moment.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#29
Sita o voi lua eu. Ms Alin pt rezervare
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#30
Sita a fost vanduta azi lui Mihai.B, caruia ii multumesc.

Se poate inchide, multumesc.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)