Hello There, Guest! Login Register


Vand Electra mcal

#1
Vand Electra Mcal dotat cu arc nou, garnitura de teflon intre grup si boiler. Espressorul are montat si un al doilea arc pentru creterea presiunii de extractie.
Pret 400Euro.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#2
cand exista asa ceva, nu stiu cum se mai uita unii la lelit...  Confused
 
Reply
#3
Păi e de ajuns să fie nevoie să faci două espresso + spumă în contratimp la 7 dimineața și imediat-ți fug ochii spre Lelit...

Pe de altă parte, dacă ai timp d-o cafea făcută cu suflet, sigur, leveru' ăsta e un vis.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#4
Eu l-am folosit cu priza programabila. Aburul scos de Elektra este unul din punctele forte.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#5
@TVTVTV

Ce crezi tu că nu face, aparatul din anunț?
 
Reply
#6
Nu îmi adresezi întrebarea corectă, dev. Nu am susținut că nu face ceva. Am susținut doar că face întrucâtva mai lent.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#7
Mama ce frumos aparat. Spor la vanzare, Cosmin!
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#8
Multumesc.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#9
(10-05-2021, 17:58)TVTVTV Wrote: Nu îmi adresezi întrebarea corectă, dev. Nu am susținut că nu face ceva. Am susținut doar că face întrucâtva mai lent.
În caz că ți-a scăpat, 99% din aparatele SBDU, HX și chiar unele DB, necesită o rutină de așteptare pentru atingerea echilibrului termic, între extracții.

Aparatele cu levier nu te opresc sa extragi back to back rapid, cat timp înțelegi cum funcționează.
 
Reply
#10
(11-05-2021, 06:57)dev Wrote: Aparatele cu levier nu te opresc sa extragi back to back rapid, cat timp înțelegi cum funcționează.

Dap, am văzut că e plin de levere pe la cafenelele din oraș.

L.E. - Hai să continuăm pe privat, mai bine. Nu de alta, da-i prăpădim omului thread-ul degeaba.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#11
Din contra, il tinem up permanent... si trezeste interesul... Big Grin

Apropo de "plin de leviere", eu pot demonstra ca fac cu mini gaggia cafea "la nesfarsit" adica limitat doar de un factor extern, la o viteza limitata doar de ritmul prepararii pucului.
Cu un steamer ca dispozitiv separat nu mi-ar fi jena sa deservesc o cafenea cu asa ceva.
 
Reply
#12
(11-05-2021, 15:05)renatoa Wrote: Din contra, il tinem up permanent... si trezeste interesul... Big Grin

Apropo de "plin de leviere", eu pot demonstra ca fac cu mini gaggia cafea "la nesfarsit" adica limitat doar de un factor extern, la o viteza limitata de doar ritmul prepararii pucului.
Cu un steamer ca dispozitiv separat nu mi-ar fi jena sa deservesc o cafenea cu asa ceva.
Eventual un Pavoni ca steamer (like me) Smile
Toper Cafemino 1kg + TC4ESP, ACS Vostok, ACS Vesuvius Leva , Expobar Brewtus, Gaggia Mini, La Pavoni Professional, Cafflano Kompresso, Mypressi v.2, Flair Pro 2, DF-83, Niche Zero, ARCO-duo, Kinu Classic+Phoenix, 1Zpresso.
 
Reply
#13
Vandut la pretul cerut lui MyR. Multumesc se poate inchide
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)