Hello There, Guest! Login Register


Vand Dalla Corte Supermini - dual boiler & grup saturat

#1
Salutare,

Espressorul a fost adus din Italia, este din anul 2004. A primit o decalcifiere, functioneaza bine (nu am apucat sa il testez foarte mult pentru ca nu am tamper de 57 mm), Bezzera-ul pe care inca il am in casa avand portafiltru de 58 mm.
Din informatiile pe care le-am aflat de la un utilizator olx, cred ca este si membru espressoman, este un dual-boiler FARA Pid, temperatura din boilerul de brew se face printr-o termocupla cu bimetal, care se declanseaza la diferenta de 1 grad Celsius.
Boilerul se afla deasupra grupului ( se poate observa si in poze). Din informatiile mele, se poate monta si un pid, dar nu pot spune 100% daca este asa.

Daca reusesc zilele acestea sa fac rost de un tamper de 57 mm, voi face mai multe filmulete cu extractiile. In video-ul atasat puteti observa o incercare de a face un espresso, dar am tampat cu un dop de la un flacon de 5 litri...
Nu are rezervor de apa, se poate lega la reteaua de apa sau isi poate trage apa dintr-un recipient.

Pretul este de 1100 euro, usor negociabil. Accept transport prin curier, doar daca espressorul va fi transportat cu asigurare la destinatie.
Foto:
[Image: fAUxtiq.jpg][Image: DKW5lZz.jpg][Image: VNRyzHh.jpg][Image: BWspjiU.jpg][Image: jGPKU8j.jpg][Image: 4ncB7Cv.jpg][Image: 4yUvL02.jpg][Image: rUBahyi.jpg][Image: NqcvR1r.jpg][Image: 4mxeOly.jpg][Image: MtDHn8X.jpg]
Video: https://streamable.com/2x2yj
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#2
Iti va trebui un tamper de 54.5 mm. Se poate pune PID, Nikso a pus la cateva Mini, cu succes, testat cu SCACE.  Succes la vanzare, e un pret f bun.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#3
(02-05-2019, 20:59)razvanMB Wrote: Iti va trebui un tamper de 54.5 mm. Se poate pune PID, Nikso a pus la cateva Mini, cu succes, testat cu SCACE.  Succes la vanzare, e un pret f bun.

Salut Razvan,
Multumesc pentru ajutor!
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#4
Rezervat pana in data de 15 mai pentru cineva din afara forumului!
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#5
Mai e valabil?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
#6
E valabil in continuare Smile
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#7
Up Smile ofer si un tamper de 54 mm!
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#8
(03-06-2019, 16:42)madalinr1 Wrote: Up Smile ofer si un tamper de 54 mm!

parca te rugasem pe privat sa/mi rezervi aparatul o săptămână
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
#9
Pai iti da si un tamper in plus Smile
 
#10
(03-06-2019, 18:55)lisimah Wrote:
(03-06-2019, 16:42)madalinr1 Wrote: Up Smile ofer si un tamper de 54 mm!

parca te rugasem pe privat sa/mi rezervi aparatul o săptămână

De uituc ce sunt am uitat de discutia avuta Smile mii de scuze, aparatul e rezervat pana la sfarsitul saptamanii!!!
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#11
Vandut utilizatorului lisimah Smile Ii multumesc pentru amabilitate si ii doresc extractii reusite !
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#12
da! trebuie spus si prețul final care a fost de 930 euro.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
#13
@Lyvyoo
@Fane
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)