Hello There, Guest! Login Register


VANZARE: LELIT - espressor cu rasnita integrata

#1
http://lelit.com/web_rum/zoom_prodotto.a...42QE&id=68

Masina de cafea cu rasnita integrata
Carcasa de inox
Boiler de alama
Tub vaporizant inox
Plita pentru incalzirea cestilor
Electrovalva anti-picatura
3 termostate
Rasnita de cafea integrata cu reglare(stepless) a gradului de macinatura
Timp de incalzire: 3 min
Pompa: 15 bar
Capacitatea rezervorului: 3,5 l
Putere: 1200W
Dimensiuni: 39x33x42 cm
Greutate: 12,2 kg

Gradul vizual de uzura al aparatului este zero iar numarul de cesti espresso preparate este infim(folosire in weekend).
Espressorul este achizitionat din Franta la pretul de 650EUR si se vinde cu 450EUR fix.
Contact pe PM sau email.
 
#2
Incearca sa-ti echilibrezi oferta pentru forumul acesta Smile

Spor la vanzare!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#3
Daca cineva vrea lelitul (cunoscatorii ar trebui sa stie cei cu el)sa faca o oferta ca nu e capat de lume !
Astept oferte oameni buni !
 
#4
Nu vreau sa fiu rau, dar cu reducerea pe care o obtinem datorita lui Liviu, espressorul pe care il vinzi tu este(din ce cred):
PL042E (cu rasnita incorporata) – 2095 lei

asta inseamna aproximativ 50-60 lei mai scump, doar ca este nou.

Gresesc undeva ?
Lelit PL041TEM
 
#5
Aici iti dai cu parerea la ceva care nu te intereseaza. Pe romaneste ... bagare de seama. Cred ca aici gresesti, ca tot ai intrebat... Parerea mea, nu da cu pietre.
Daca vrei sa cumperi, fa o oferta !
In rest, te incurajez sa citesti forumul si sa postezi in mod util. Is multe de invatat. Unii de la altii si altii de la unii Smile

Espressor-ul e la vanzare doar in speranta de "trecere" la un hx, in rest nu sunt motive de dat. Vom vedea. Daca se vinde... Multe voci spun ca nu se merita trecerea... Nici eu nu-s super convins. Poate ma lamureste Liviu Smile

Cafele cremoase !
 
#6
PL042E are rasnita in trepte nu stepless. Deci merita o rasnita stepless separata mai intai si e posibil ca un PL41TEM sa-ti fie suficient. Depinde de buget. Asa pot sa-ti spun direct, ia-ti un Expobar Brewtus 4 Smile

Ma rog, pana una, alta poti sa-ti mai adaptezi pretul putin, ca sa nu sperii forumistii Smile Ti-am spus ca aici cunosc cu totii nivelul din piata, calitatile tehnice etc.

Spor la vanzare!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#7
Liviu, nu vad legatura cu espressor-ul meu.

Modelul care este la vanzare, este asa cum se vede in link-ul postat mai sus. Anume, PL042QE, care, ARE rasnita stepless. Cel putin al meu are, crede-ma, stiu ce am acasa.
Pana una alta forumistii pot sa faca o oferta daca doresc masinaria. Sunt deschis la oferte.

Cat despre upgrade... lasa expobarul ca e pentru alti copii din alte blocuri. Smile
Personal, oscilez intre Bezzera BZ10S PM si Bezzera UNICA PID MN. Din pacate inca nu am vandus scula din dotare iar dintre cele doua modele bezzera nu iese niciunul castigator in mintea mea.
Fa un pustiu de bine si da-ti cu parerea despre cele doua bezzera...bani de altceva mai scump nu sunt Sad
 
#8
Asta inseamna un topic separat pe sectiunea Sfaturi privind achizitiile. Vb acolo.

Eu ma uitasem pe site-ul Lelit si spunea ca are 7 trepte de rasnire. De aia am spus ca nu e stepless.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#9
Noah ca ma enervez pe astia de la Lelit. Sa zicem ca engleza e pentru italieni ceva mai greu de digerat Smile si o lasam asa...

La a mea, cele 7 trepte reprezinta gradatiile "orientative" de pe borcanul rasnitei... sa nu dea omu' cu ea in extreme.

Rasnita e stepless.

P.S. Am a face cu domeniul asta doar dimineata pentru 2 cafele. Nu lucrez nici la ei nici pentru ei(Lelit) dar, personal, sunt foarte multumit iar, sculele sunt mai bune decat, se pare ca, stiu ei sa-si vanda marfa...
 
#10
http://it.bestshopping.com/prezzi/Lelit-...QE%7C.html
Italienii de la Lelit stiu sa isi vanda marfa. Si digera foarte bine engleza... Nu cred ca e cazul sa ne credem noi superiori...! Vei ramane surprins, dar digera chiar si romana. Persoana care se ocupa de vanzari internationale este chiar o romanca foarte amabila...
Oricum, au mare calitate... SUNT SINCERI

Rasnita integrata despre care se vorbeste aici NU este stepless. Hateganul, daca nu ma crezi, incearca sa rasnesti intre pasul 5 si pasul 6, mai precis la valoarea 5,28! Bineinteles, nu vei putea...!

Oricum, pretul este aberant pentru acel aparat! Se apropie de pretul maximal afisat pe Lelit.com . Doar ca ei afiseaza acele preturi, tocmai pentru a descuraja clientii sa cumpere direct de la ei, pentru ca vor sa isi dezvolte distributia espressoarelor prin magazinele de specialitate din toata lumea, unde preturile sunt mult mai mici. E doar o politica de marketing...
Pretul real pentru acest aparat NOU este cuprins intre 445euro si 530euro!
http://it.bestshopping.com/prezzi/Lelit-...QE%7C.html
Daca intr-adevar esti foarte multumit de aparat, dupa cum spui, iar pretul afisat este doar pentru a te mandri ca detii o scula scumpa si nicidecum pentru a o vinde, atunci este ok... Oricum, o vorba romaneasca spune ca nu-i prost cel care cere, ci acela care da...
Pana una alta, nu umbla cu "rasnita vopsita" (stepless) ca nu tine pe forumul asta...
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#11
(29-11-2012, 22:56)KrisssKros Wrote: http://it.bestshopping.com/prezzi/Lelit-...QE%7C.html
Italienii de la Lelit stiu sa isi vanda marfa. Si digera foarte bine engleza... Nu cred ca e cazul sa ne credem noi superiori...! Vei ramane surprins, dar digera chiar si romana. Persoana care se ocupa de vanzari internationale este chiar o romanca foarte amabila...
Oricum, au mare calitate... SUNT SINCERI

Rasnita integrata despre care se vorbeste aici NU este stepless. Hateganul, daca nu ma crezi, incearca sa rasnesti intre pasul 5 si pasul 6, mai precis la valoarea 5,28! Bineinteles, nu vei putea...!

Oricum, pretul este aberant pentru acel aparat! Se apropie de pretul maximal afisat pe Lelit.com . Doar ca ei afiseaza acele preturi, tocmai pentru a descuraja clientii sa cumpere direct de la ei, pentru ca vor sa isi dezvolte distributia espressoarelor prin magazinele de specialitate din toata lumea, unde preturile sunt mult mai mici. E doar o politica de marketing...
Pretul real pentru acest aparat NOU este cuprins intre 445euro si 530euro!
http://it.bestshopping.com/prezzi/Lelit-...QE%7C.html
Daca intr-adevar esti foarte multumit de aparat, dupa cum spui, iar pretul afisat este doar pentru a te mandri ca detii o scula scumpa si nicidecum pentru a o vinde, atunci este ok... Oricum, o vorba romaneasca spune ca nu-i prost cel care cere, ci acela care da...
Pana una alta, nu umbla cu "rasnita vopsita" (stepless) ca nu tine pe forumul asta...
Nu sa mai poate trai acilea pa forum ca toti le stie mo.(chiar ca) Tongue
just kidding
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#12
Acuma nu o sa ma pun eu sa ii fac video pe youtube lui krissskros ca sa fie el linistit. Sa fim seriosi, nu am eu timp de copilarii dinastea...

Nu ca ar fi o mare scofala pentru restul userilor asta dar, pe mine nu ma face nimeni nici mincinos nici prost nici laudaros. Nu d-aia mi-am facut user aici. Si ca sa fie clar, nici doar ca sa-mi vand tabla de inox.
Daca urasc ceva aia e polemica gratuita cu tot felul de experti.

Aparatul nu mai este de vanzare pe forumul asta, dar ca sa nu fiu rau inteles, asta doar ca sa nu mai fie discutii dinastea inteligente, nu de alta. Deci se poate inchide.

Daca am jignit pe cineva imi cer scuze anticipat.
 
#13
Topicul mai este valabil sau il inchid?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#14
Liviu, inchide-l...daca ma apuca iar piticii sa-l scot la vanzare il redeschidem. multzam!
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)