Hello There, Guest! Login Register


Vand Gaggia Classic 2009 modat cu PID, preheat box, dimmer

#1
Salutare, a venit momentul sa ma despart de primul meu espressor.
Este vorba de Gaggia Classic 2009 modat cu PID, preheat box, dimmer pe care l-am prezentat aici:
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid176328

Nu are nici o problema de functionare, prezinta doar defecte estetice specifice varstei. Micro zgarieturi si pete pe carcasa, o reparatie facuta de mine pe latura dreapta a butoanelor.
Modificarile aduse sunt complet reversibile.
Intretinearea am facut-o cum trebuie, backflush regulat, descalare la ~1-2 ani, apa filtrata in jur de 80-100 ppm.

Accesoriile se vad in poza 2
- Portafiltru si cos de 14-16 g
- Tamper generic 58 mm
- Accesoriile pentru extractie cu cos presurizat
- Furtun pompa-boiler si senzor temperatura mecanic original

Motivul vanzarii este ca am trecut la Gaggiuino plus lipsa de spatiu pentru depozitare.
Pe viitor planuiesc sa imi cresc colectia de aparate.

Pretul este 1000 lei, valabil doar pentru ridicare personala in Bucuresti.
Acesta a fost costul aproximativ, poate mai mult, pentru espressor plus modificari.
Nu detin cutia lui sa il pot trimite in siguranta la curier.

[Image: 4qN5XUn.jpg]

[Image: 6wnFO66.jpg]

[Image: EsnjMFI.jpg]
Gaggiuino Lego GCP, Gaggia Classic (PID, preheat box, dimmer), Flair Neo, Staresso Mirage Pro, Orea V3, Hario V60 set, DF83 SSP MP, Kinu m47 Phoenix.
Ex: DeLonghi Dedica, Eureka Mignon Manuale.
 
Reply
#2
Anuntul este in continuare valabil.
Gaggiuino Lego GCP, Gaggia Classic (PID, preheat box, dimmer), Flair Neo, Staresso Mirage Pro, Orea V3, Hario V60 set, DF83 SSP MP, Kinu m47 Phoenix.
Ex: DeLonghi Dedica, Eureka Mignon Manuale.
 
Reply
#3
Anuntul este in continuare valabil.
Gaggiuino Lego GCP, Gaggia Classic (PID, preheat box, dimmer), Flair Neo, Staresso Mirage Pro, Orea V3, Hario V60 set, DF83 SSP MP, Kinu m47 Phoenix.
Ex: DeLonghi Dedica, Eureka Mignon Manuale.
 
Reply
#4
Anuntul este in continuare valabil.
Pret 800 ron.
Gaggiuino Lego GCP, Gaggia Classic (PID, preheat box, dimmer), Flair Neo, Staresso Mirage Pro, Orea V3, Hario V60 set, DF83 SSP MP, Kinu m47 Phoenix.
Ex: DeLonghi Dedica, Eureka Mignon Manuale.
 
Reply
#5
mai e valabil anuntul?
 
Reply
#6
@cristiVisa ai PM.
Anuntul este valabil.
Gaggiuino Lego GCP, Gaggia Classic (PID, preheat box, dimmer), Flair Neo, Staresso Mirage Pro, Orea V3, Hario V60 set, DF83 SSP MP, Kinu m47 Phoenix.
Ex: DeLonghi Dedica, Eureka Mignon Manuale.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)