Hello There, Guest! Login Register


Upgrade rasnita de la Ascaso I Mini I1 Steel

#1
Salutare,

As avea putin nevoie de ajutor cu un upgrade la rasnita pe care o am.

Momentan am asa ceva si ma gandeam daca un upgrade la EUREKA MIGNON SPECIALITA 15BL ar face mare diferenta sau ar trebui mai bine sa mai stau cu asta si sa iau un Niche peste x timp.

Nu imi e foarte clar dupa ce sa ma uit sincer. Cutitele vad ca sunt 54 conice vs 55 plate
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
#2
Asa espressor bun merita cafeaua cea mai buna si o rajnita pe masura 
Atentie daca Lelit-ul are conducte de alama ,cind e nefolosit oxideaza si oxidul de cupru e chiar otravitor,trebuie curatat bine,la fel ca la cazanele de tzuica la care prima sarja se numea chiar'aramita'
Gaggia classic,mazzer-super-jolly, Jura ena 7
 
Reply
#3
Mda, se poate ca nu am noroc de rasnita. Maine ajunge EUREKA MIGNON SPECIALITA 15BL  la Barshaker dar sunt deja multe comenzi in asteptare. E posibil sa nu prind.
Niche nu e disponibil....

Ceva recomandari ca alternative in bugetul de 2000-2500 Ron?

Late Update: Hmm...oare un Kinu47 Phoenix acum si cand se ma clarifica cu Niche si livrarile din UK, sa merg pe acesta?
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
#4
Coincidenta sau nu și eu am trecut pe aici acum jumate de an Smile) eureka 15bl, apoi phoenix și acum niche.
Dintre toate am ales kinu pt mobilitate și Nice pt acasă.
Și eureka este buna, dar pentru mine este sub Niche din mai multe puncte de vedere enumerate în alte posturi.
 
 
Reply
#5
Daca as fi in locul tau si situatia ar fi asa cu Niche si Eureka, m-as uita probabil la Ceado E5P. Nu stiu nimic despre ea, dar am vazut-o la reduceri si are cutite de 64...
Bianca, Niche, Acaia Lunar, Comandante, V60, Hario Switch, Orea V3, Aeropress, Fellow Stagg
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI
 
Reply
#6
(25-01-2021, 15:52)lucimunteanu Wrote: Coincidenta sau nu și eu am trecut pe aici acum jumate de an Smile) eureka 15bl, apoi phoenix și acum niche.
Dintre toate am ales kinu pt mobilitate și Nice pt acasă.
Și eureka este buna, dar pentru mine este sub Niche din mai multe puncte de vedere enumerate în alte posturi.

 Multumesc pentru raspuns Smile Cred ca ar fi interesant un Kinu cateva luni pana iau Niche.

(25-01-2021, 15:55)razvandumitru1 Wrote: Daca as fi in locul tau si situatia ar fi asa cu Niche si Eureka, m-as uita probabil la Ceado E5P. Nu stiu nimic despre ea, dar am vazut-o la reduceri si are cutite de 64...

True. Nu am luat-o pana acum in considerare.
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)