Hello There, Guest! Login Register

Trotinete electrice

Sunt in cautarea unui mijloc de transport rapid si mai ieftin ca masina sau mai exact in cautarea unei trotinete.
Am avut Xiaomi Mi Pro 2 (inca il mai am) dar da semne de oboseala avand aproape 4000km intr-un an de zile.
Aveti ceva propuneri de trotinete pana in 4000 lei care au autonomie decenta si sistem de franare/suspensii bune?
Lelit PL41TEM + G-iota DF64

Reply
E musai sa fie noua în bugetul ala? Dacă nu, îți recomand Quickvolt 10x, suspensii foarte ok, autonomie decentă în toate modurile, dacă e varianta cu suspensii pneumatice și frâne hidraulice e top. 

A văzut a mea 5000 de km și de oraș și de munte și de macadam, inclusiv coborâri de downhill modest din Azuga pe traseul verde iar per total după ce am tras linie: plăcute de frână, manșoane, sistem tija upgradat și cablul de la motorul din fata reparat, iese din placa și întra în motor, iar pe unde e rootat,  atunci când ești pe teren accidentat îl mai ciupește câte puțin. Am fost foarte mulțumit.

Reply
Am vazut Speedxman 10 2022… baterie LG de 22A 52V, suspensii hidraulice, frane semi hidraulice la 4400 lei… se merita oare?
Bugetul e batut in cuie din pacate
Lelit PL41TEM + G-iota DF64

Reply
Aparu azi articolul acesta, poate gasesti ceva util, desi e advertorial...

https://spotmedia.ro/stiri/timp-liber/to...-cu-50-kmh

Reply
din lista de trotinete, zero 10 s-ar incadra in bugetul tau :
https://www.evomag.ro/sport-fitness-vehi...38240.html

am aceeasi versiune ( Quickvolt 10 ) si la greutatea mea de 60 kg am atins 51 km/ora pe un drum drept; de mentionat ca este interzis circulatia pe drumurile publice cu o viteza mai mare de 25 km/ora.
autonomia la 52 v-18 Ah daca mergi cu ea in limitele legale...te tine 35-40 km lejer.

am toata gama de Zero 8, zero 9 si Zero 10 Xiaomi, Kugoo...si nu mai stiu care, caci sunt pe la tara, se dau nepotii...pot sa imit trimit poze in privat sa le vezi, sa nu crezi ca povestesc degeaba....

pot sa iti dau si cod de reducere la Evomag ( parca 5% ) .

Vsett 9 si Vsett 10 e alta clasa....dar si pretul incepe de pe la 6500 si ajungi la 10 000 lejer....
despre Dulatron nici nu mai vorbesc...gama premium costa 33 000 lei  Blush

ma dau cu o multime de vehicule electrice...si le cam stiu de la trotinete, hoverboard, segway si ultima chestie pe care merg de 3-4 ani e monocicu electric ( inmotion V11 ) care nu se compara cu nici un alt mijloc de transport electric sau nu numai.....
Bezzera Unica |  La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)