Hello There, Guest! Login Register


Tepari din domeniul cafelei :)

#91
Da.. Eu l-am ignorat pe dl George9008 Smile
| Coffee Enthusiast | ROK Espresso Owner | Double Espresso kind of guy |
 
Reply
#92
Salutare,
Pe dl. George (daca este acelasi) l-am intalnit randomly acum cateva luni, mi-a facut o propunere de colaborare. M-am interesat online de produsul/compania pentru care lucreaza, si l-am refuzat politicos, mi-a multumit la fel, no harm done.
 
Reply
#93
Asta daca te faci ca ignori harm-ul pe care il provoaca celor carora reuseste sa vanda...
Face si el un ban... cinstit.
 
Reply
#94
Depinde și cum faci banu ala.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#95
Exclamation 
Salutare, cu ocazia topicului mi-am amintit de timpul pierdut la "o cafea speciala" cu un grup heterogen.. Un business special, nemaiauzit. Culmea ca apelau exact la bautorii de cafea buna, insa cand le-am explicat de ce pH-ul lor era alcalin, de la fosfati am devenit indezirabil, un scormone motive asa ca am ratat afacerea One of the best.. Smile excursii, bani preteni..Am ramas cu cafeaua mea simpla, single source fara ciup.  [Image: biggrin.gif]
Lelit Mara-X, Macap M42M, Commandante C40
 
Reply
#96
Cum evita brand-urile sa fie tepuite de catre cafenelele carora le dau aparatura in custodie  Smile)))

* preluare de la Liviu Popa, service-man de espressoare

[Image: aaV1uid.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#97
E ceva link? Mie nu îmi apare
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#98
E o poza, nu stiu exact de ce nu iti apare.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#99
Asta este solutia gasita de patron ca barmanil sa nu bage boabe sau cafea rasnita. Nu vine nenea de la brandul de cafea sa iticompleteze in rasnita cate 500gr Smile inventivi romanii astia....
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
Gata, e jenant, sa pui lacate galbene...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Jenibil...
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)