Hello There, Guest! Login Register

Tamper de 57 sau 57.5mm pt pl41tem?

Si aveti cumva si o recomandare?
Multumesc
Lelit PL41TEM, Eureka Mignon Manuale
Aeropress, V60

Reply
Salut!

Depinde ce sită folosești. Dacă folosești sita din dotare sau IMS e ok de 57.5 dar dacă folosești sită acasso (cea mai ok pentru lelit pl41) cel de 57.5 e prea mare. 

Seara plăcută!
Lelit PL41EM/ROCKET FAUSTO/Hario V60/AeroPress/Klarstein Kettle/Hario Skerton/PL043MMI/KRIBLI-GRABLI

Reply
(05-04-2020, 21:26)RaduNim Wrote: Salut!

Depinde ce sită folosești. Dacă folosești sita din dotare sau IMS e ok de 57.5 dar dacă folosești sită acasso (cea mai ok pentru lelit pl41) cel de 57.5 e prea mare. 

Seara plăcută!

Pai de-abia acum am comandat espressorul. Ma gandeam ca scap daca iau un tamper. Nu pusesem in calcul si sita. O sa caut atunci o sita ascaso si tamper de 57mm.

Multumesc, o seara buna!
Lelit PL41TEM, Eureka Mignon Manuale
Aeropress, V60

Reply
(05-04-2020, 21:48)dumlovesyou Wrote:
(05-04-2020, 21:26)RaduNim Wrote: Salut!

Seara plăcută!

Pai de-abia acum am comandat espressorul. Ma gandeam ca scap daca iau un tamper. Nu pusesem in calcul si sita. O sa caut atunci o sita ascaso si tamper de 57mm.

Multumesc, o seara buna!
Un aspect destul de important este ca tamperele de la Lelit de anul trecut vin inscripționate cu marimea pe ele, nu știu daca exista de 57mm fix dar daca găsești de 57.35mm se potrivește la ascasso, cam fix dar intra, tamperul acesta l-am primit eu si se potrivește. Spor!
Lelit PL41TEM/Niche Zero/sita Ascaso 14-20gr/tamper Lelit 57.35mm/nivelator pretampare Motta 57mm/naked portafilter/handmade Kribli Grabli/Cafflano Kompresso/

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)