Hello There, Guest! Login Register


Tamper clepsidra

#1
(09-02-2015, 15:36)baloozzy Wrote: Prefer clepsidra, care e un tamper care ar trebui sa fie by default in orice setup in locul plasticului IMO. 

Poti sa ii faci o schita la tamper clepsidra?
 
Reply
#2
(09-02-2015, 17:27)hhanu Wrote:
(09-02-2015, 15:36)baloozzy Wrote: Ai perfecta dreptate, dar cu timpul te asigura ca forta de tampare nu mai este una dintre variabile. Si eu il folosesc foarte rar acum, pentru ca 41 nu imi intra in "palnie" si sa le tot desurubez iar nu imi vine. Asa ca prefer clepsidra, care e un tamper care ar trebui sa fie by default in orice setup in locul plasticului IMO. 

Poti sa ii faci o schita la tamper clepsidra?
Adica sa dau niste cote? Poza apare? Daca dau cele 3 diametre si cele 4 inaltimi este ok?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
Incerc sa fac eu schita si tu dimensiunile.
 
Reply
#4
da
 
Reply
#5
(09-02-2015, 18:50)hhanu Wrote: da

Scuze de desen, dar sper sa intelegi. Daca e ma mai intrebi. Razele de curbura de la mijloc si de la cele 2 talpi le faci dupa ochi, ele sunt, dar nu in desen.
[attachment=2203]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#6
Multumesc
 HX,F6.
 
Reply
#7
Am mutat aici discutia despre acest tamper ca sa nu se piarda intr-un anunt incheiat pe Bursa. Poate acea schema ii va fi de folos si altcuiva doritor.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)