Hello There, Guest! Login Register

Super jolly sau Ascaso I-mini I1

As dori un sfat in privinta achizitiei unei rasnite pentru uz casnic , candidatele sint :
Ascaso I-mini I1 -920 - noua 
Super Jolly automatic -850 - aproximativ din 2012
                                                                                 multumesc
Lelit 41TEM ,Mazzer Super Jolly

Reply
Daca Jolly are cutitele schimbate, diferenta este mare.
Bezzera Magica(rotativa), Quamar Q13E/75mm.

Reply
100 de le un set de cutite de Super Jolly si Super Jolly din 2012. All the way!
La Marzocco GB5, La Marzocco Volcano, Eureka Mythos

Reply
Nu poti compara o profesionala de bar cu o casnica. Doar ca trebuie sa te ingrijesti nitel de modificari care sa iti faca viata mai usoara, dupa cum descria AdrianT (si nu numai) aici. 
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
daca super jolly e aceea de pe olx si n-ai posibilitatea sa o testezi inainte, nu o lua
edit: daca te referi la cea din brasov, ignora mesajul meu. se referea la un anunt din Iasi
Gaggia pure , Macap MC4 

Reply
multumesc de pareri , sint impresionat de atitudinea buna a membrilor forumului ,cel putin cu cei cu care am avut contact . efectele cofeinei se pare ca nu dauneaza bunului simt   [Image: 26.png]

Reply
(17-05-2016, 16:33)Lyvyoo Wrote: Nu poti compara o profesionala de bar cu o casnica.[/url]
Vorbim despre rasnite, nu despre doamne, da?
La Marzocco GB5, La Marzocco Volcano, Eureka Mythos

Reply
Bineinteles, aia era profesionista nu profesionala Smile
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Super Jolly clar... 25 de euro un set de cutite OEM si le mai schimbi dupa circa 6-7-800 kg de cafea rasnita.
Bricolatu' ala il faci o data si gata.

Este una pe olx la 800 de ron. Inca 100 de RON cutitele si 50 de RON conul de inox si ai rasnita o viata.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ/Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm/Nivelator Motta 57,5 mm/Kribli-Grabli/Stand Lelit PL105
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO

Reply
Super Jolly...fără discuție
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)

Reply
Ai grija cu cea de pe Olx(cea de 800 lei) tipul care o vinde nu imi inspira incredere-am vorbit cu el la tel dar nu am incredere sa o cumpar fara sa o vad. Vezi ca la mine a lasato la 700 lei (daca e acelasi tip de pe Olex cu care am tratat eu) [Image: huh.gif]
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5

Reply
Mi-am luat mazzer de pe olx ,m-am intilnit cu oamenii ca erau din brasov . Am fost cu totii mirati : ei credeau ca am un bar sau restaurant , eu credeam ca e ceva mai mica asa parea din poze .Starea foarte buna din 2012 (cea actuala de pe olx e din 2008) putin folosita ,oricum am luat si un set original de cutite de rezerva . Foarte serioasa si solida rasnita ,Lelitul pare o jucarie chinezeasca pe linga Mazzer . Caut acum faimosul con (doserless) ,care nu mai e disponibil la gift.ro sau orice solutie care sa se incadreze intr-un pret rezonabil .

Reply
Vezi ca recipientul de boabe de la Lelit PL043MM se potriveste la fix... Il poti comanda de pe lamacchinadelcaffe.com si este si mai usor de prelucrat. Wink
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ/Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm/Nivelator Motta 57,5 mm/Kribli-Grabli/Stand Lelit PL105
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)