Hello There, Guest! Login Register

Staresso Mirage vs Cafflano Kompresso

Lid 1,500 baht(about usd 40) Bottomless 2,500 baht (about usd 67)
preturile din Thailanda fara transport
Cca 5oo lei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

Reply
(23-09-2022, 12:59)HORATUCU Wrote: ... o recapitulare a ceea ce vinde tailandezul: Portafiltrul 850 Baht=116 Ron, capac fara manometru 990 Baht=135 Ron, cu manometru 1450 Baht=200 Ron. Transportul este 430 Baht=60 Ron. 

(24-09-2022, 16:08)orwo Wrote: Lid 1,500 baht(about usd 40) Bottomless 2,500 baht (about usd 67)
preturile din Thailanda fara transport
Cca 5oo lei

Nu prea "baht"...  Confused

Reply
Baht ne baht astea-s preturili...sa vad de inox...poate e mai lesne...in spatiul carpato pontic 
1baht este 0,14 lei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

Reply
Nu pricep care de unde provine...  Confused
Nu sunt ambele de la thai ?

Reply
Cred ca este alt magazin decat cel mentionat de mine. Fiecare cu preturile lui.

(24-09-2022, 19:33)orwo Wrote: sa vad de inox...poate e mai lesne...

Avand in vedere ca nici capacul nici portafiltrul nu intra in contact cu apa, eu zic ca aluminiul s-ar potrivi mai bine. Mai ieftin si greutate mai mica.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 

Reply
(24-09-2022, 22:31)HORATUCU Wrote: Cred ca este alt magazin decat cel mentionat de mine. Fiecare cu preturile lui.

(24-09-2022, 19:33)orwo Wrote: sa vad de inox...poate e mai lesne...

Avand in vedere ca nici capacul nici portafiltrul nu intra in contact cu apa, eu zic ca aluminiul s-ar potrivi mai bine. Mai ieftin si greutate mai mica.
Se oxidează in timp...

Reply
Al meu este facut din aluminiu alimentar (sincer nu stiu ce caracteristici are acest aliaj de aluminiu 1100 ), numai manerul este din inox. Nu stiu in cat timp se oxideaza, sau daca este mai rezistent la oxidare decat un alt aliaj de aluminiu, dar inca are luciul original.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 

Reply
Fa și tu ceva poze cu el sa îi dau la strungar

Reply
Mai cititi un pic cum e cu oxidarea la aluminiu... ca nu ati nimerit-o.

Reply
DIMENSIUNI
Diametre (mm):
- interior  =Ø53 
- exterior pe filet =Ø63.4
- exterior la baza filet =Ø59
- exterior sita =Ø51
Inaltimi (mm)
- Htotal=37.5
- Hguler canelat=14
- Hparte cu filet=23.5
Distanta de la arc la perete interior= 51.3( atentie sunt 3)
Masuratorile filetului sper ca le face meseriasul dupa portafiltrul original.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Mulțumesc frumos ptr poze și apreciez efortul detailarii acestora.god bless you

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)