Hello There, Guest! Login Register


Staresso Mirage

#91
Lid 1,500 baht(about usd 40) Bottomless 2,500 baht (about usd 67)
preturile din Thailanda fara transport
Cca 5oo lei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#92
(23-09-2022, 12:59)HORATUCU Wrote: ... o recapitulare a ceea ce vinde tailandezul: Portafiltrul 850 Baht=116 Ron, capac fara manometru 990 Baht=135 Ron, cu manometru 1450 Baht=200 Ron. Transportul este 430 Baht=60 Ron. 
 
(24-09-2022, 16:08)orwo Wrote: Lid 1,500 baht(about usd 40) Bottomless 2,500 baht (about usd 67)
preturile din Thailanda fara transport
Cca 5oo lei

Nu prea "baht"...  Confused
 
Reply
#93
Baht ne baht astea-s preturili...sa vad de inox...poate e mai lesne...in spatiul carpato pontic 
1baht este 0,14 lei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#94
Nu pricep care de unde provine...  Confused
Nu sunt ambele de la thai ?
 
Reply
#95
Cred ca este alt magazin decat cel mentionat de mine. Fiecare cu preturile lui.

(24-09-2022, 19:33)orwo Wrote: sa vad de inox...poate e mai lesne...

Avand in vedere ca nici capacul nici portafiltrul nu intra in contact cu apa, eu zic ca aluminiul s-ar potrivi mai bine. Mai ieftin si greutate mai mica.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
#96
(24-09-2022, 22:31)HORATUCU Wrote: Cred ca este alt magazin decat cel mentionat de mine. Fiecare cu preturile lui.

(24-09-2022, 19:33)orwo Wrote: sa vad de inox...poate e mai lesne...

Avand in vedere ca nici capacul nici portafiltrul nu intra in contact cu apa, eu zic ca aluminiul s-ar potrivi mai bine. Mai ieftin si greutate mai mica.
Se oxidează in timp...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#97
Al meu este facut din aluminiu alimentar (sincer nu stiu ce caracteristici are acest aliaj de aluminiu 1100 ), numai manerul este din inox. Nu stiu in cat timp se oxideaza, sau daca este mai rezistent la oxidare decat un alt aliaj de aluminiu, dar inca are luciul original.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
#98
Fa și tu ceva poze cu el sa îi dau la strungar
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#99
Mai cititi un pic cum e cu oxidarea la aluminiu... ca nu ati nimerit-o.
 
Reply
DIMENSIUNI
Diametre (mm):
- interior  =Ø53 
- exterior pe filet =Ø63.4
- exterior la baza filet =Ø59
- exterior sita =Ø51
Inaltimi (mm)
- Htotal=37.5
- Hguler canelat=14
- Hparte cu filet=23.5
Distanta de la arc la perete interior= 51.3( atentie sunt 3)
Masuratorile filetului sper ca le face meseriasul dupa portafiltrul original.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
Mulțumesc frumos ptr poze și apreciez efortul detailarii acestora.god bless you
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
You too! Sa ne tii la curent.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
Am cerut o oferta de preț ptr o bucată de inox diam 75mm lungime 1oo mmm.soc 4oo lei...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Si din care arunci 3/4... interiorul care il debitezi... si ce greu se lucreaza...
 
Reply
Sunt in impas am vb cu feciorul thailandez de la Oka cafe și mi a spus că poate să îmi trimită dar e ultra scump.celalalat thailandez nu mi a răspuns...până la urmă caut alama...sau aluminiu...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Nu te inteleg. Ti-am dat link spre magazin, poti vedea produsele, poti alege ce vrei, vezi preturile, ti-am spus cat m-a costat transportul. Daca vrei, iau eu legatura cu vanzatorul si-i dau datele tale sa ti le trimita sau sa conversati. Fac lipeala?
PS. Poate comand si eu un capac si iau si pentru tine ce doresti? Sau daca mai vrea cineva...
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
Știu dar nu m am descurcat de loc...

Mă tot direcționează la shoppee

Ne putem combina la o comanda
Eu vreau
Capac cu de toate
Fara fund ptr sita de 58mm
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Pai magazinul lui este pe Shopee si se numeste Kimkung Tamper. Atat ca din Romania nu se pot da comenzi direct, de aceea l-am contactat pe mes. Linkul meu te trimite direct in magazin, alegi de acolo ce vrei. Vezi si preturile. Cand te hotarasti da-mi un PM. Uite linkul iarasi:
https://shopee.co.th/kimkungtamper?af_si...5131260000
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
https://shopee.co.th/Air-lid-%E0%B8%9D%E...4965134477

https://shopee.co.th/%E0%B8%9E%E0%B8%A3%...3024949715

Cred că e ptr sita de 51 mm

Nu îmi dau seama cat costa capacul cu manometru
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Pai alegi de acolo ce model(serie) vrei...
K de aluminiu 1500 Bhat = 200 lei, N de inox 2250 Bhat = 300 lei
 
Reply
Dacă se poate as vrea și eu asa ceva[Image: 0a63209912e0b2798bc8a06d0020ec42.jpg]
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
Rămân pe capacul fara manometru că îi pun eu și port filtru ptr sita de 51
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Poți vb cu el ptr comandă
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
(27-09-2022, 21:37)Kosti Wrote: Dacă se poate as vrea și eu asa ceva

Se poate, dar ma gandesc ca sticla cu metal in acelasi pachet...parca eu nu as risca. Exista o varianta mai ieftina si mai sigura de pe Aliexpress. Gandeste-te ca daca cana vine intacta, va mai trebui sa platesti si transport curier de la mine pana la tine. Pun link la cana si vezi una din cele de 75 ml:
 https://www.aliexpress.com/item/10050047...1219%21rec
Tu hotarasti si-mi spui ce sa fac. Oricum pana iau legatura cu tailandezul mai dureaza.

AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
Practic, cu toate modarile care se pot face masinii asteia, ce puteti spera este sa ajungeti la un fel de xbar:


... care pe KS ati fi putut sa il luati la 189$ daca erati interesati:
https://www.kickstarter.com/projects/983...fee-lovers

... interesati la timpul potrivit, pentru ca acum au stopat preluarea comenzilor, nu prea mai fac fata.
As fi percutat la vremea aia, daca nu era pe 58 Sad
 
Reply
Asta e ,contează călătoria nu destinația...glumesc,se încearcă variațiuni pe aceeași temă,unii reușesc alți nu,la un moment dat era un aparat ca o pompa de bicicleta...ideea e cat plătești ...sa dai 5oo usd sau 3oo usd nu e tot una...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
mypressi (53 mm) twist cu un adaptor in maner sau gaura cu filet atasat la o butie de gaz de facut apa minerala cu un regulator si ceas de presiune.

Total ±100-150 euro. Eu am luat un mypressi la 30 euro nou sigilat pe piata locala.
 
Reply
(30-09-2022, 10:35)renatoa Wrote: Practic, cu toate modarile care se pot face masinii asteia, ce puteti spera este sa ajungeti la un fel de xbar:

Da, dar daca da Putin cu bombardeaua si se ia curentul, cine baga la pompita manuala ​​​​​? Nu mai trebuie cautata pompa de bicicleta sa adaptezi... Big Grin
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
care curent, tot ce vorbim aici este cu apa fiarta extern si eventual pompa pe baterii...  Confused
 
Reply
Bateriile cu ce le incarci?
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)