Hello There, Guest! Login Register

Sfat alegere rasnita

(12-11-2019, 11:10)Tiranator Wrote: Cunoaște cineva acest site? Prețurile sunt chiar bune. Râșnița pare interesanta că și construcție și din câte am auzit extrem de silențioasă și la prețul de pe site pare o afacere buna

https://www.espressocoffeeshop.com/Rocke...ee-Grinder

393 euro pt o rasnita cu cutite de 50 si motor de 260 W???

Plus ca, avand controlul digital pe capacul "palniei", nu ai acces sa cureti canalul de evacuare. E util sa nu ai cafea macinata acolo, pt ca altfel ea e prima care ajunge in portafiltru.
Acum: Strega, Lido 3
In trecut: Honne, Quamar Q13, Macap MX, Kinu M47, Comandante, Bezzera Magica, La Pavoni Pro, Lelit PL81T, ROK

Reply
Nu am lucrat cu Niche, dar pot sa spun ca am lucrat cu Sette si acasa am Lelit Pl043 MMi. De la Lelit la Sette este o diferenta foarte mare din toate punctele de vedere. Insa intre Sette si Niche ar spune unii ca sunt insesizabile, fiecare avand avantaje si dezavantaje una fata de cealalta. Personal nu cred ca diferenta de pret merita. Avand in vedere ca am lucrat cu Sette, iti recomand aceasta rasnita. 
@SorinOvidiu are exact setup-ul tau. El iti poate da o parere mai avizata Smile
DeLonghi EC201CD.B, Kinu M47 Phoenix, Lelit PL043MMI

Reply
(Yesterday, 10:33)cradun Wrote:
(12-11-2019, 11:10)Tiranator Wrote: Cunoaște cineva acest site? Prețurile sunt chiar bune. Râșnița pare interesanta că și construcție și din câte am auzit extrem de silențioasă și la prețul de pe site pare o afacere buna

https://www.espressocoffeeshop.com/Rocke...ee-Grinder

393 euro pt o rasnita cu cutite de 50 si motor de 260 W???

Plus ca, avand controlul digital pe capacul "palniei", nu ai acces sa cureti canalul de evacuare. E util sa nu ai cafea macinata acolo, pt ca altfel ea e prima care ajunge in portafiltru.

E o Eureka Mignon la pret de Specialita.
factory g106, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply
Mersi de sfaturi!
Espresso: Lelit PL41TEM + Comandante MK3 ( Red Clix )
Brew: V60 01, V60 02 Tetsu Kasuya, Aeropress, Moka Express 3tz, Melitta 102, Felicita Parallel, Bonavita Digital Variable Temperature Gooseneck Kettle.
Ex: Hario Mini Slim Ceramic PRO Black

Reply
393 euro + TVA + transport = aprox. 500 euro
Lelit Victoria PL91T, Kinu M47

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)