Hello There, Guest! Login Register

Sfat achizitie Mazzer Super Jolly

Nu am stiut unde sa postez, incerc aici sa aflu informatii despre achizitia unui Mazzer Super Jolly. Pretul lui este 600Ron. Vreau sa renunt la un Gastroback/Breville Pro Grinder la Mazzer. Ma intereseaza pentru ca vreau sa il si modez. Am urmarit ce ati postat aici si imi place foarte mult ce se poate face cu el.

Merita achizitia? pret/calitate?

pun si cateva imagini mai jos

[Image: d62c79dd436409e3f11def620a69fde1.jpg][Image: e97d797cfa5d25cc06c3cef227106e5c.jpg]

si un filmulet, chiar daca nu e neaparat relevant, poate va dati seama dupa sunet daca e cat de cat ok

https://youtu.be/po_zLor9nNo

Va multumesc pentru orice comentariu/sfat!
.............................................................................................................
Olympia Cremina 67_LaPavoni 1st gen_BFC Junior Plus-EspressoPerfetto_LaSanMarco95_Mazzer Major_Kinu M47

Reply
Am avut jolly e ok, merge și la single dose dacă ii pui un tub în care sa introduci cafeaua, face un pic de pop corn .. E un tanc  cuțitele de 64mm sunt dela 15 euro la 100 euro, se desface ușor, nu păstrează ultima setare deci trebuie sa o reglezi după fiecare curățare, retenția nu e mare decât la primele cafele pana se umple spatile goale. Ce nu mi-a plăcut prea mult e sistemul de prindere al cuțitului superior care sta pe niste arcuri. E cu reglaj micrometric. La banii ăștia e o opțiune ff buna
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)