Hello There, Guest! Login Register

Schimbare țeavă abur fixa cu țeava multidirecțională...

Buna! Dețin un lelit042 em și doresc sa schimb țeava de abur fixa cu un amultidirectionala in speranța că voi reuși să fac crema de lapte.Doresc sa stiu daca se poate și dacă există clipuri să mă ajute.Multumesc!

Reply
Salut!
Găsești la importator steamer la un preț destul de bun și este relativ simplu de înlocuit.
Eu am făcut modificarea pe PL41EM și sunt foarte mulțumit. De cele mai multe ori reușesc să obțin o crema foarte bună

Spor și zi plăcută
Lelit PL41EM/ROCKET FAUSTO/Hario V60/AeroPress/Klarstein Kettle/Hario Skerton/PL043MMI/KRIBLI-GRABLI

Reply
@RaduNim ai putea sa lasi mai multe detalii despre modificarea pe care ai facut-o? Ce produs ai achizitionat mai exact? Si unde ai montat?
Lelit PL41TEM | Ascaso i1 i mini Aluminiu | Tamper Lelit PL100

Reply
@razvanli Poate te ajuta threadul acesta: https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...elit-PL41E
Profitec Pro 600 | Honne | Bravo tamper & distributor

Reply
(29-03-2019, 18:25)razvanli Wrote: @RaduNim ai putea sa lasi mai multe detalii despre modificarea pe care ai facut-o? Ce produs ai achizitionat mai exact? Si unde ai montat?
Salut!
Teava am achiziționat-o de la silmar 2000, importatorul lelit. Ii spui ce aparat ai și știu ei ce sa îți trimită.
Montajul l-am făcut acasă, ghidandu-ma după thread-ul pe care ți l-a dat @eduard. Ai absolut toate informațiile de care ai nevoie.
Zi plăcută!
Lelit PL41EM/ROCKET FAUSTO/Hario V60/AeroPress/Klarstein Kettle/Hario Skerton/PL043MMI/KRIBLI-GRABLI

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)