Hello There, Guest! Login Register


Reglare Rasnita Saeco Incanto clasic

#1
Ma poate ajuta cineva cu reglajul rasnitei la Incanto classic(SUP 021 Y) in manual scrie ca la "18" ar fii granulatia cea mai mica insa granulatia e mare si asa .
E luat SH  a fost reconditionat si m-am jucat si eu cu granulatia insa nu stiu cei care l-au reconditionat cum l-au reglat pt. ca la un moment dat mi-a sacapat rotita si a trebuit sa-l desfac si sa o pun la loc si sincer nu stiu care e pozitia corecta.
Ms anticipat.
 
Reply
#2
ar trebui sa fie 2 puncte , unul pe cutitul mobil si unul pe suport, le pui unul langa altul si incepi strangerea din acel punct; daca nu ai semnele, in functie de model ai 2 sau 4 pozitii in care poti pune cutitul, niste santuri in care se aseaza cutitul de sus inainte sa il strangi, deci ai maxim 4 incercari daca esti ghinionist  [Image: lightbulb.gif]
Ibric 
La Spaziale S1 Vivaldi - EX
Sab E96 + Fiorenzato F5 - EX
Nuova Simonelli Oscar + Fiorenzato T80 - EX
 
Reply
#3
Nu mi-a trecut prin maini niciun Incanto pana acum dar din ce vad si din experienta banuiesc ca seamana cu celelalte produse Saeco (Odea, Minuto....) Cursa rotitei de reglaj este limitata de "opritorii" de pe carcasa si cum macinatura se regleaza din rotita doar cu rasnita in functiune strangi la maxim, desfaci carcasa, muti rotita pana la celalat opritor altfel nu mai poti monta carcasa(trebuie sa ai un hexagon acolo unde intra rortita sau cheita nu stiu cum este la modelul tau), si repeti pana ajungi la granulatia dorita tot cu rasnita in functiune.
 
Reply
#4
Multumesc pt. feedback voi incerca in cursul zilei de azi.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)