Hello There, Guest! Login Register


Reducerile LELIT, GAGGIA, CEADO - espressoare, rasnite, accesorii

#61
Depinde de unde ești. Daca dai comanda in seara asta sau mâine dimineață si esti din București, probabil marti sau miercuri cel târziu o ai.
Lelit PL41TEM + Eureka Mignon SD , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g
 
Reply
#62
Sounds great!

Si stie cineva daca espressorul vine in pachet cu tamper sau care e motivul pentru cel original care adauga 100 la pachet? Am vazut ca are o dimensiune mai putin obisnuita.

Multumesc!
 
Reply
#63
Pt espressomani tamperul de precizie vine cadou, nu adăuga. In pachet e o jucarie din plastic la mai toate espressoarele, cu mici excepții. Cu cat e mai precis tamperul cu atat e mai bine pentru a compacta cafeaua din prima, fara alte intervenții. Dar se pot folosi si tampere generice de 57 fara probleme, cum am facut-o atata timp. Probabil spui de precizarea ca poti renunta la tamper, poate ai deja unul, caz in care ti se scad 100 lei.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#64
Deci vine cadou sau il platesc 100 de lei? Smile
 
Reply
#65
Scrie clar aici in sectiunea dedicata. Reducerea la importator  este: 

" PL41TEM – 2150 lei sau 2250 lei cu tamper precizie Lelit 57.55mm si sita blind pentru curatare"

Altfel espressorul se gaseste cu aprox 2350 - 2400 fara tamper.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#66
Salut, ma poate si pe mine lamuri cineva referitor la discountul oferit de importator, de 10 procente, pentru Lelit PL92T V3, cat timp pretul redus aici pentru espressomani este appx. 5500 lei, cat este discountul de fapt daca pe EMAG importatorul vinde cu 5750 de lei?
Nu prea ies la socoteala acesti 10% pe nicaieri. Sau ma insel eu? Cu stima.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#67
Nu are legatura emag-ul, acolo mai pune importatorul unele modele la preturi mai mari. Pentru noi reducerile actuale sunt aici iar dupa 29 nov inapoi in pagina veche de 10 ani.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#68
Multumesc @ Lyvyoo ,
m-ar interesa un PL92T daca l-as scoate la un pret mai bun si as putea plati cu cardul in rate. Știi ceva în acest sens? Multumesc, din nou.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#69
Sunt detalii care depasesc zona de forum si la care doar respectivul importator poate raspunde, dupa aplicarea formularului. De altfel voi muta postarile in topicul dedicat reducerilor.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#70
(24-11-2020, 16:07)mihailuican Wrote: Multumesc @ Lyvyoo ,
m-ar interesa un PL92T daca l-as scoate la un pret mai bun si as putea plati cu cardul in rate. Știi ceva în acest sens? Multumesc, din nou.

Ia legatura cu importatorul pentru ca am inteles ca au site propriu unde vand, si e posibil sa poti plati acolo in rate.

P.S.: ...si post-ul cu numarul 100 Smile)
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
#71
Cremaperfecta.ro este site-ul importatorului dar e doar de prezentare nu acorda acolo reducerea si nici nu au implementat in site un cod de reducere universal valabil pentru espressomani. Voi cere iarasi detaliile si voi actualiza prima postare, ca sa fie foarte clar, dar pe scurt, dupa trimiterea formularului Espressoman importatorul revine cu o confirmare a reducerii, iar daca se doreste folosirea unui card se genereaza un cupon personalizat ce va fi folosit pe acel site.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#72
Am primit noul meu espressor Lelit PL92T, super-preț, suntem foarte mulțumiți, mulțumim și noi importatorului.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#73
Eu am avut o experienta foarte ok cu Silmar2000. Desi MaraS-ul meu nu mai e in garantie au fost de acord impreuna cu Lelit Italia sa-mi inlocuiasca o piesa cu probleme gratuit.
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
Reply
#74
Am updatat prima postare asa cum a cerut importatorul azi, cu ceva majorari venite de la fabrica plus pachetul:
- Pachetul Barista Home PRO - Espressor Lelit MaraX (PL62X) sau Lelit PL92T Elizabeth + rasnita MACAP M6D stepless (cutite  65mm, motor 480W, timer dozare) - 7500 lei (redus de la 9500 lei)

Se mentine reducerea de pachet rasnita +espressor de 5%, iar aici cred ca am omis cu totii un trick: va puteti grupa doi espressomani cu nevoie diferite, cineva cu o Bianca si cineva cu un Macap sa zicem sau chiar PL43MMI, aplicandu-se astfel reducerea suplimentara de grup de 5%. Spre exemplu Bianca ar cobori astfel pe la 9000, PL92 pe la 5100 etc. 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#75
Am primit de la importator detaliile despre precomanda rasnitelor single dose DF64 despre care tot vorbim pe forum aici.

Pret de lista 2150 lei 
Pret cu reducere de espressoman: 1890 lei
Culori disponibile: negru carbon si alb
Cutite disponibile: otel si pe viitor titan 
Garantie: 2 ani persoane fizice si un an persoane juridice 

Precomanda inseamna avans de 30% si incepe de astazi, prin completarea formularului 1 din sectiunea de reduceri, iar livrarea se va face la inceputul lui martie. Dupa terminarea stocului, urmatoarele livrari se vor face la inceputul lui aprilie.

[Image: VoN9ejt.png]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#76
Suportul pentru portafiltru (sau pt cupa de dozare) este din plastic sau metal?
Lelit Diana PID Version, G-IOTA/ DF64 , Nivelator, Tamper Lelit 58
Past: De'Longhi BAR14F, Ascaso i·steel matte, filtru nepresurizat 7g/ 14g, tamper inox 52 mm
 
Reply
#77
Parea metalic, invelit intr-o suprafata cauciucata detasabila. Dar nu mai sunt in posesia rasnitei ca sa pot confirma 100%.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#78
Legat de G-iota public ce am primit de la importator:

- cu ceva intarziere datorata problemelor din port, s-a facut deja incarcarea din Belgia si rasnitele sunt in drum spre Bucuresti (foto), marti sau miercuri sosind transportul.

- A fost creat doar pt Espressoman pachetul Barista Home G-iota - espressor PL41TEM PID + rasnita single dose G-iota DF64 + Tamper precizie Lelit 57.55 - 3500 lei (sau 3990 lei pentru pachetul G-iota cu espressorul Lelit Grace PL81T).
- Separat G-iota DF64 - 1890 lei

Mai multe detalii in prima postare a acestui topic.

[Image: fdWvc6f.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#79
Pentru ca au mai aparut discutii legate de anumite zile din an cu reduceri mai mari la emag ori poate in alte parti (desi in 99% din zilele anului espressomanii aveau oricum cele mai mari reduceri) i-am cerut importatorului si acesta a acceptat ca pentru modelele din sectiunea de discount-uri sa avem oricand anumite procente in minus fata de orice alt pret mai mic existent la un moment dat in Romania pe cai oficiale.
Conditia este sa inserati link-ul respectiv, in ziua respectiva, in formularul de reducere. 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#80
La propunerea importatorului am modificat prima postare cu reducerea de Pasti pentru MaraX
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#81
La cererea importatorului am updatat prima postare cu urmatoarele reduceri pentru espressomani:
- nou venita rasnita G-iota DF64 cutite Titanium 
- latiera inox (si nivelator pretampare in unele cazuri) pentru orice espressor peste 3000 lei
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#82
Se poate beneficia de reducerea de aici in showroomul de pe str. Popa Petre, nr 1?
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#83
Da, daca precizezi ca esti de pe Espressoman. Doar ca recomandarea lor este sa se trimita formularul de reduceri intai ca sa te asiguri ca exista aparatul X sau ca eventual poate fi adus din depozit.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#84
Am primit de la importator informarea ca incepand din vara aceasta Bianca si MaraX vin cu site IMS incluse. Am cerut si o poza in acest sens cu un aparat din showroom, o aveti mai jos.

Schimbarile sunt cuprinse in acest comunicat al fabricii:
 
  • New water taps: we have changed the steam and water taps in all LELIT machines with E61 type group. The upgrades are mainly aesthetic: the LELIT logo is visible when looking at them from above and they are longer, in this way the wands will not touch the body of the machine preventing any possible scratch 
  • Water tank: the LELIT logo on the side of the tank is no longer red, instead it is transparent and engraved on the side
  • IMS filters: the filters delivered with machines with LELIT58 group will be made in collaboration with IMS 
[Image: DfsRHeL.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#85
Din declarație lasă impresia ca 91 și 92 vor primi aceleași coșuri.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#86
Momentan sunt confirmate cele cu grup E61. Daca primesc noutati scriu si aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#87
Upgrade-ul la V3 pentru Bianca din ce dată este disponibil și la ce preț va fi pentru forum?
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#88
(05-03-2022, 23:23)mihneasusan Wrote: Upgrade-ul la V3 pentru Bianca din ce dată este disponibil și la ce preț va fi pentru forum?

Vezi in prima postare.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
#89
Mă refeream la un upgrade de la V1 la V3 pentru posesorii de Bianca care nu au în intenție să schimbe cu totul espressorul, doar LLC-ul.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#90
Se mai schimba si valva solenoida pe langa LCC. https://www.youtube.com/watch?v=_Tn84Gp_...fanusGoana  (de la 1:30)
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)