Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE BARSHAKER - Eureka, DF64 Gen2, DF64V, ECM, Bentwood etc

CG1 ar fi ok pt ibric?
Amator, nu espressoman
As lua pt parinti
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Incat fabricile din italia au fost oprite cateva luni, este un waiting list destul de lung..
Dar sa-mi trimiti un mail sau PM si vedem ce solutii gasim.

(25-06-2020, 13:50)vladdooo Wrote: CG1 ar fi ok pt ibric?
Amator, nu espressoman
As lua pt parinti

la min eu zic ca da..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Salut MyR
Printre alte produse ma intereseaza si acest funnel http://barshaker.ro/Dosing-Funnel-58mm-M...egory_id=0
Poti sa-mi spui ce diametru are in partea superioara?
Multumesc
Bezzera Unica;  Kinu M47; accesorii Motta; French Press; V60; cold brew Mizudashi
 
Reply
Salutari,
Am sa masor luni cu un subler si iti trimiti cifrele..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Buna ziua. 
Felicita arc mai aduceți?
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
Noi avem de plan, insa fabrica are niste dificultati din cauza COVID..
Momentan nu putem estima un termen de livrare.

NOUTATE!!!
Au ajuns in stock: Eureka HELIOS 65 si 80. 
Avem o promotie specialia pentru Helios 65 negru si chrome si 80 negru. ( doar in limita stocului disponibile )

Eureka Helios 65 Black - Pret lista 4850 - Pret promotional 3939 - Pret espressoman 3554.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
Eureka Helios 65 Chrome - Pret lista 5469 - Pret promotional 4299 - Pret espressoman 3869.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
Eureka Helios 80 Black - Pret lista 7050 - Pret promotional 5629 - Pret espressoman 5066.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Chiar sper ca aduceți Arc..... trebuie sa pregătesc lista pentru Moș Nicolae!
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
se poate testa Eureka Helios 65 Black in showroom la Oradea?
Cum e fata de Atom 65E?
Home: La Marzocco Linea Micra, Niche Zero
Past: Lelit Anita PL042EMI, Lelit Elizabeth, Eureka Atom Specialty 65E, Kinu M47 Phenix, Lelit PL162T Bianca
 
Reply
Poate fi testat in showroom doar helios 80 vs atom speciality 75, insa doar in 7-10 zile cand redeschidem partial..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Am cumparat rasnita AVX CG01 dar are manualul doar in limba maghiară.  Nu ma descurc cu modificarea setarilor pentru dozajul de cafea rasnita.
Kinu M47 Phoenix, G-iota DF64, Gaggia Classic`19 
 
Reply
Salutari,

Scuze..iti trimit maine/poimaine in mail imediat ce primim traducerea, trebuia sa fie gata saptamana trecuta, dar na...
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Klaus71, până una alta, 'bagă' și tu niste cursuri de limba maghiară. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
Reply
N-are rost... un mic secret: rasnita in ultima secunda a primit un fw nou cu un nou feature. Manualul “fizic” era pentru varianta cea veche. ?
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(29-06-2020, 22:58)MyR Wrote: N-are rost... un mic secret: rasnita in ultima secunda a primit un fw nou cu un nou feature. Manualul “fizic” era pentru varianta cea veche. ?

Da, manualul este pentru modelul AVX CG01 care in loc de butonul de cu simbolul timer are simbolul pentru settings.
Kinu M47 Phoenix, G-iota DF64, Gaggia Classic`19 
 
Reply
Salut! Sita VST de 20gr va mai fi degraba  in vanzare ??
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
(27-06-2020, 23:57)MyR Wrote: Poate fi testat in showroom doar helios 80 vs atom speciality 75, insa doar in 7-10 zile cand redeschidem partial..

salut, poti sa-mi zici cand redeschideti? ce program aveti.
Multumesc
Home: La Marzocco Linea Micra, Niche Zero
Past: Lelit Anita PL042EMI, Lelit Elizabeth, Eureka Atom Specialty 65E, Kinu M47 Phenix, Lelit PL162T Bianca
 
Reply
(29-06-2020, 20:18)MyR Wrote: Salutari,

Scuze..iti trimit maine/poimaine in mail imediat ce primim traducerea, trebuia sa fie gata saptamana trecuta, dar na...

S-a facut răspoimâine si nu am primit manualul.
Nu aș fi așa nerăbdător dar pe setarea minima rasneste destul de grosier. Banuiesc ca se poate regla mai fin. De aia aștept , aștept, aștept.
Kinu M47 Phoenix, G-iota DF64, Gaggia Classic`19 
 
Reply
( S-a trimis manualul )
Pentru cei interesati manualul poate fi accesat si de aici.

Azi am facut mai multe teste cu aceasta "chinezarie", si pot sa va recomand pentru: moka pot, brew, espressoare gen. delonghi saeco etc, dar chiar si pentru a pregati un espresso.
La acest produs veti primi garantie 24 luni, suport de la noi, si un pret foarte greu de batut.

Este o rasnita idela pentru inceput, parinti, pentru "graba", cand nu vrei sa joci prea mult, nu ai sau nu vrei sa o aloci budget suficient, nu ai inca skill-urile necesare, Ș.a.m.d.
NU este recomandat pentru utilizatori care au pretentii ireale, si vrea sa-l schimbe un Kinu pe asta..  Azta zic pentru ca am fost sunat de un client cine detine un M47 Classic si dorea un upgrade. ( mai bine zis s-al vinde pe kinu, cumpara aceasta rasnita, si mai ramane cu xx banuti si o sa extrage note de bambus cand soarele rasoare...  Big Grin  )

Mai jos regasiti imaginile, informatiile, si testele pe care am facut:

Retentie: 
- la first run, adica nou din cutie la 20g are retentie de aprox 2.7g, daca-l dai pumni urci pana 19.5-19.7.
- la second, si third run - 0.1 - 0.0g 

Hopper: are hopper "smart" dupa ce il pui pe la locul lui se "deschide", cand il scoti de pe rasnita partea de jos se inchide. E un feature interesant.
Daca nu este pus bine la loc apare error "E1".

Hopper si demontare cutite: https://www.youtube.com/watch?v=D3ccq0Jx...e=youtu.be

Sunet fara boabe in hopper: https://www.youtube.com/watch?v=QU1as_uX...e=youtu.be

Am primit cateva mesaje legat de curgere.
Am ales o cafea random din showroom, prajit mediu, de 12 zile.
Rasnit la 0. 20 in 41.6 out, in 44 sec. 
Legat de greutati, si timp o puteti urmari pe espressor dar si pe acaia.
https://www.youtube.com/watch?v=2i0F3kD2...e=youtu.be

Imagini random ce s-a facut intre timp: https://imgur.com/a/lidjI3e

Retentie - first run - https://www.youtube.com/watch?v=xRcw0GMK...e=youtu.be
Retentie - second / third run - https://www.youtube.com/watch?v=xCPU_k1r...e=youtu.be
p.s. de notat: din meniu poate fi setat timer-ul ( din manual poti citi cum trebuie setat ).
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
MyR Wrote:... daca-l dai pumni urci pana 19.5-19.7

Smile ?!

prima mea rasnita pentru cafea a fost un Krups (GVX242) - pretul ei oscileaza in jurul a 200 lei si generatii la rand sunt tot mai prost facute...
fara sa fi lucrat cu AVX CG0..., dar diferenta imi pare uriasa fata de Krups, iar pretul e chiar o revolutie!
(made in PRC, desigur; cum sunt mai toate acum!)
sincer, rasnita asta AVX nu impune deloc prin aspect, e chiar urata; dar e un considerent practic serios; avand in vedere ca am lucrat cu cafea AVX, am vreo 4 tampere AVX etc.

de fapt, m-ar fi interesat ce inseamna acele cutite conice de 40 mm, mai clar sper:

cutitele de 48 mm de la Bezzera BB005, masurate in diametrul fantei circulare de iesire a macinaturii, au vreo... 31mm,

[Image: cZpfmSC.jpg]

deci, unde la CG01, cutitele masoara 40 mm?

[Image: L24tLaC.jpg]
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
@MyR ai cumva posiblitatea sa probezi un inel de la Kazak de 51 pe un cos de 49? Mai exact acesta http://barshaker.ro/Trichter-51-7-30-La-...egory_id=0

Nu as vrea sa il comand, sa constat ca nu se potriveste si sa-i fac retur... 

Multumesc
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Ce preț avem la Eureka Helios 65?
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
Avem o promotie specialia pentru Helios 65 negru si chrome si 80 negru. ( doar in limita stocului disponibile )

Eureka Helios 65 Black - Pret lista 4850 - Pret promotional 3939 - Pret espressoman 3554.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
Eureka Helios 65 Chrome - Pret lista 5469 - Pret promotional 4299 - Pret espressoman 3869.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
Eureka Helios 80 Black - Pret lista 7050 - Pret promotional 5629 - Pret espressoman 5066.1 RON - TVA inclus + livrare gratuita!!
 
Reply
hm... dar 65-ul pe RED ? Smile
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
(04-07-2020, 22:10)radudani Wrote:
MyR Wrote:... daca-l dai pumni urci pana 19.5-19.7
de fapt, m-ar fi interesat ce inseamna acele cutite conice de 40 mm, mai clar sper:
cutitele de 48 mm de la Bezzera BB005, masurate in diametrul fantei circulare de iesire a macinaturii, au vreo... 31mm,

[Image: cZpfmSC.jpg]

deci, unde la CG01, cutitele masoara 40 mm?

Mai jos regasesti niste imagini sper sa te ajuta.

https://imgur.com/a/OyRLMX8

Pe imagini este un Graef de 37 vs CG1 cu 40mm.

(05-07-2020, 11:31)Laddu Wrote: @MyR ai cumva posiblitatea sa probezi un inel de la Kazak de 51 pe un cos de 49? Mai exact acesta http://barshaker.ro/Trichter-51-7-30-La-...egory_id=0

Nu as vrea sa il comand, sa constat ca nu se potriveste si sa-i fac retur... 

Multumesc
Din pacate nu ca nu mai avem in stoc..

(06-07-2020, 13:16)Kontrast Wrote: hm... dar 65-ul pe RED ? Smile

Hm. Pret de lista in aprox 6-8 luni :-)
Waiting listul lor a devenit chiar ridicol.. au foarte multe comenzi, si peste cateva saptamani se duc in vacanta pentru 2 saptamani..  Smile Smile

Trebuie miscat "repede" din stocul actual altfel ramanem fara produse..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Ori roșu ori nimic ?
Mai așteptăm, mai citim reviews...
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
(06-07-2020, 22:29)Kontrast Wrote: Ori roșu ori nimic ?
Mai așteptăm, mai citim reviews...

Negru sau chrome, nu avem rosu.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
La comenzi peste 199 lei de cafea si ceai se oferă transport gratuit?
Gaggia Baby Millennium, Macap M2M stepless, Eureka Mignon Manuale, Kinu M47, Aeropress, V60, Timemore B75, Acaia Pearl
 
Reply
(05-07-2020, 11:31)Laddu Wrote: @MyR ai cumva posiblitatea sa probezi un inel de la Kazak de 51 pe un cos de 49?
Nu as vrea sa il comand, sa constat ca nu se potriveste si sa-i fac retur... 

Multumesc

Revin cu intrebarea, ca vad ca au intrat in stoc cateva inele.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Salut! Când o să mai aduceți distribuitor bravo pe 58.4 negru?
Bianca V2, DF64 SSP cast, Comandate, Zp6 special, Kinu m47p, cafelat robot, wilfa, april brewer, b75, v60
 
Reply
Salut,

Am vrut să fac o comandă pe site cu ridicare de la sediu fiind din Oradea, dar la livrare îmi apar doar opțiunile cu livrare prin curier. N-am văzut nici unde pot aplica codul de reducere.
ECM Classika PID, DF64 Gen 2, Kinu.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)