Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE BARSHAKER - Eureka, DF64 Gen2, DF64V, ECM, Bentwood etc

@noraru
Trimis PM!

---
@vladdooo

Plata cu card in mod intentionat nu este.
Incercam sa gasim o solutie alternativa.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Alternativa la plata cu card??? Eventual OP/transfer bancar. Dar cred ca este mai complicat pentru clienti, plus ca se intinde mai mult timp ca procesare.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
Ca se spune sau nu, plata cu cardul inseamna niste gratuitati la clientul final (nu mai platesti 4-6 lei comision de trimitere a banilor prin internet banking) si niste costuri la furnizor privind implemnetarea, securizarea si comisionarea bancara a intreg mecanismului de plata. Daca e vorba de carduri de rate, atunci e si mai rau, unele plati in rate pe 12 luni ajungand la 8% luati de banca din valoarea produsului. In conditiile in care preferam un pret de achizitie mai mic (aka reducere de forum), foarte probabil nu vom avea prea curand parte de inmultirea facilitatilor de plata cu cardul sau in rate.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Eu personal am folosit ordinul de plata prin home-bank.

La banca mea este fără comision și, se procesează in același zi (si, instantaneu ai dovada de plata, chiar dacă este plata în așteptare).
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
Ordinul de plata presupune oarecare maturitate pentru clientul de pe strada. Suplimentar, ai nevoie de servicii de e-banking. Ai nevoie de contul furnizorului, etc.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
(22-02-2018, 09:10)MyR Wrote: Buna intrebare @laurstef !
Per moment te invit in showroomul nostru din Oradea - LINK -
Lucram la o solutie si pentru utilizatorii din Capitala, cand este finalizata am sa anunt aici pe forum.

---

Multumesc pentru raspuns.
In acest caz voi apela la bunavointa userilor din Buc, care isi achizitioneaza asa ceva, pentru a putea proba cu ajutorul lor daca se potriveste pe sitele pe care le detin.
Lelit PL81T+Ascaso Precision Competition Filter+tamper Lelit PL100+nivelator Lelit PL121, Baratza Sette 270 [b]Wi [/b]și Ascaso iSteel I1, separat și Bialetti Fiametta+Hario Skerton
 
Reply
O sa aduceti cumva produse de la Pullman?
Sa stiu daca mai astept sau incerc sa iau ceva din US
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Am vorbit cu ei, dar am decis sa nu importam, insa avem o gama completa de tampere pe drum..  32
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Ce gama?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
( hint... in curand lansam modelele noi de la Mignon, deci merita asteptat inca putin...  Idea  )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Dar mult mai scumpe... Angel pt acel ecran integrat. Dar arata misto  Ba ... 
La o rasnita cu cutite asa mici (mignon) nu cred ca tamporizatorul ajuta asa mult. Cel putin eu nu-l foloseam.
Just press and grind ...
Lelit Bianca V3// Compak E8 // Eureka Atom 64// Kinu m47 Phoenix // Cafflano Kompresso
History: Gaggia Classic, Isomac Venus, Eureka Mignon, Mazzer MiniE with SuperJolly burrs, Expobar Brewtus IV
 
 
Reply
(26-02-2018, 22:39)MANU Wrote: Dar mult mai scumpe... Angel

Pooooate o sa fie o promotie de lansare.. poate zic si eu.. :-)
Oricum din mignon o sa fie mai multe modele noi ( silent, cu cutie mai mari, etc. )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(26-02-2018, 22:39)MANU Wrote: Dar mult mai scumpe... Angel pt acel ecran integrat. Dar arata misto  Ba ... 
La o rasnita cu cutite asa mici (mignon) nu cred ca tamporizatorul ajuta asa mult. Cel putin eu nu-l foloseam.
Just press and grind ...

Hai sa vedem preturile lui barshaker, caci da, noua Mignon are tot 50mm cutite si e mai scumpa din ce vad pe afara, cu plusul unui motor mai silentios, dar exista si un model mai scump putin, Eureka Mignon Specialita, care are cutite de 55mm si care si-ar putea gasi locul in piata daca ar avea pretul sub alte rasnite de la concurenta ce au cutite de 58-64mm, ma gandesc la o plaja de 1500-1600 lei aprox.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(20-02-2018, 21:42)MyR Wrote: Macaron Motta 58.5mm

Ceva sanse sa ajunga saptamana aceasta transportul de la distribuitor?  63  Big Grin
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Joi ajunge camionul in Oradea, descarcam + facem receptia etc., si sper ca putem pregati coletele in timp si nu intervine nimic.
In caz optim vineri este la voi, dar sambata in mod sigur.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(20-02-2018, 21:42)MyR Wrote: NOU!

Incat distribuitorul de 58mm Motta au "toti" furnizori/webshopuri/firme, de data asta am vrut sa va aducem produse chiar speciale...
Macaron cu marimi speciale nu exista pe piata locala, si ne-am decis sa schimbam acest lucru.
Printr-o colaborare cu Motta, urmatoarele modele au fost produse la o cerere speciala:

Macaron Motta 57.5mm
Macaron Motta 58.5mmPretul macaronului deja este cert. 135ron - TVA inclus pentru espressomani! ( dupa reducere de 10% )
Merita sa fi espressoman 
Big Grin

AU AJUNS!  ( cu greu.. camionul s-a blocat/defectat in vama )

Macaron Motta 57.5mm - LINK
Macaron Motta 58.5mm - LINK

Puteti lansa comenzile si pe site.

Produsele o sa fie expediate clientilor in ordinea in care au fost primite comenzile.


Nivelator Motta 57.5mm este compatibil cu portafiltrele Lelit 57mm. (testat)
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
41
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Deci Myr, cum ramane, inteleg ca esti de acord sa trimiti in Bucuresti un macaron de asta sa-l dam din casa in casa pentru cine nu a testat vreodata un nivelator de pretampare? Smile Eu am fost putin dezamagit, caci ma gandeam ca arata ca o prajitura macaron, cu stea pe fund Smile)) Lasa ca e mai bine asa, poftele fac rau la silueta Smile)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Si eu vreau sa testez ca mi s-a pus un pitic pe Pullman Chisel (multumesc Levo ) si tare mi-e ca mai bine as lua cafea de banii aia
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Gasesti pe Aliexpress copie de Pullman Chiesel pe la 20e
Pot sa-ti pun si link dar nu stiu daca e ok in threadul asta.
 
Reply
Pm.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
(01-03-2018, 23:11)Lyvyoo Wrote: Deci Myr, cum ramane, inteleg ca esti de acord sa trimiti in Bucuresti un macaron de asta sa-l dam din casa in casa pentru cine nu a testat vreodata un nivelator de pretampare? Smile Eu am fost putin dezamagit, caci ma gandeam ca arata ca o prajitura macaron, cu stea pe fund Smile)) Lasa ca e mai bine asa, poftele fac rau la silueta Smile)

Da, azi iti trimit urmatoarele produse:
- Nivelator Motta 57.5 / 58.5 
- Sita IMS Lelit 57 mm

Le puteti testa, verifica diferentele, etc.
Produsele sunt proprietarea comunitatii espressoman  Heart

------

@Lywyoo - "Red Velvet" dupa placul tau Smile)))

[Image: AlrcAs3.jpg]
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
multumim frumos
ma inscriu pe lista pt nivelatorul de 58.5
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
57,5 .....AICI!NIVELATOR.

Daca era si tamper ar fi fost ideal!
Lelit PL81T+Ascaso Precision Competition Filter+tamper Lelit PL100+nivelator Lelit PL121, Baratza Sette 270 [b]Wi [/b]și Ascaso iSteel I1, separat și Bialetti Fiametta+Hario Skerton
 
Reply
Coletele sunt pe drum!
Kosa
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Multumim!
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
(02-03-2018, 20:59)MyR Wrote: Coletele sunt pe drum!
Kosa

Arrived at destination!
Multumim pentru promptitudine, MyR !

[Image: jiNHeGA.jpg]


Ca prima impresie, imi place la Motta ca are "aripioarele" mai mari (cca. 4mm) fata de varianta chinezeasca ce o am eu de pe aliexpress (cca 2.5mm). Totodata, confirm compatibilitatea diametrului de 58.5mm cu diametrul sitelor VST si IMS din seria Competition. 
[Image: YvSJDaO.jpg][Image: ksyblM4.jpg]
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
Tot respectul pentru curierii din Ploiesti, credeam ca livrarea sambata e un mit Big Grin
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Astăzi mi-a ajuns si mie nivelator de 57,5 mm de la barshaker,cu sita originală de la lelit se potrivește însă pt sita ascaso de la benatec trebuie luate 2 zecimi la strung sa rezolvat cu 10 ron Smile. Multumesc.
Lelit pl162t Bianca+Niche Zero,Kinu M47 simplicity
 
Reply
(03-03-2018, 11:16)KrisssKros Wrote:
(02-03-2018, 20:59)MyR Wrote: Coletele sunt pe drum!
Kosa

Arrived at destination!
Multumim pentru promptitudine, MyR !

Noi multumim comenzile.
Colegii mei incearca mereu sa prioritizeze comenzile espressomanilor.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 11 Guest(s)