Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE BARSHAKER - Eureka, DF64 Gen2, DF64V, ECM, Bentwood etc

#91
... Nu imi dau seama ce site ati luat voi , ... dar eu printre altele , am luat si niste site pentru Pavoni care sunt excelent finisate comparativ cu cele stock ... par o generatie mai evoluata , incepand de la ambalaj si pana la finitie ... eu sunt multumit deplin ! ... grazie mille @MyR ...


[Image: 7BwF4WX.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#92
Alea sunt IMS. Cele Super Fine sau Nanotech sunt EB-Lab, adica un fel de proiect IMS.
 
Reply
#93
(07-02-2018, 22:46)dev Wrote: Alea sunt IMS. Cele Super Fine sau Nanotech sunt EB-Lab, adica un fel de proiect IMS.

... Da stiu , ... dar eu zic de astea Super Fine , ca nu stiu ce este cu ele ... si nici daca se merita ... Cool  ... pe celelalte le am si eu ...


[Image: M5W0X8Z.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#94
Am gasit ca la nanoquartz se cam ia stratul ala de cuart dupa un timp. Pana la urma sunt un fel de consumabile si sitele astea.
 
Reply
#95
Sita de dus e tot de la barshaker? Ca nu era pe site
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#96
(07-02-2018, 23:26)vladdooo Wrote: Sita de dus e tot de la barshaker? Ca nu era pe site

.. Nu , astea sunt luate de la Gardelli direct din Italia , odata cu niste cafea mai de demult luate ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#97
O sa aduca si ei, dar mai dupa Pasti
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#98
Incat a fost o cerere, am adus si noi:

Nivelator Motta 58mm - LINK -
Din pretul afisat aveti 10% discount!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#99
Deci 139 de lei cu reducere... Bravos baieti!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
La voi cum se impaca nanotech EB-Lab cu tamperul? La mine, cu tamper de 58.5, tot ramane un pic de spatiu, cea ce la IMS Competizione nu se intampla...
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
E ciudat ce spui fiindca la mine e fix pe dos. In competizione intra mai larg in timp ce in SuperFine intra mai fest.
 
Reply
Trebuie masurate tamperele cu subler electronic, ca sa stii intr-adevar diametrul lor exact.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Dupa ce am masurat cateva tampere ( motta, joe frex, ) este o toleranta cu care trebuie calculat. ( plus minus 1-3.5 mm )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Sita mea Eb-Lab Superfine B702TH28SF are diametrul interior cca 59.1 - 59.2 mm
Sitele mele VST si IMS (B702TCH28.5E, B702TCH26E, B702TH26.5M) au toate 58.8 - 58.9 mm
Tamperul pe care il folosesc are exact 58.5mm si il simt la mana ca fiind cam mic pentru noua Eb-Lab Superfine. Totodata, trebuie tinut cont si de forma conica a sitei superfine, ce nu permite o grosime egala a pucului de cafea, fapt pentru care curgerea pe naked va fi totdeauna de la exterior spre interior.
Nu stiu daca Eb-Lab este o divizie IMS sau doar un tert pentru care IMS face sitele, dar calitatea finisajelor este clar mai scazuta decat la sitele IMS. Cu toate astea, pe mine nu ma deranjeaza, neafectand functionalitatea sitei.

Despre rezultate, impresia mea oarecum preliminara (am folosit-o doar de cateva ori in graba) este ca seamana destul de mult (ca si rezultat curgere/gust in ceasca) cu sita IMS B702TH26.5M si evident este foarte diferita de B702TCH26E si VST. Dar, repet, am folosit-o doar de 2 sau 3 ori, dimineata, in graba. Voi mai experimenta zilele astea...
Ce nu imi place absolut deloc, este faptul ca dupa fiecare extractie, acel mesh/plasa ultrafina ramane imbacsita de cafea si necesita spalare sub jet dupa fiecare extractie, nefiind suficient un flush.
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
Scriu dupa ce am folosit cateva zile Showerhead IMS LT-CI 200 NT - Nanotech Lelit - Cimbali si Sita IMS Lelit - E61 12/18g 58mm - SPECIAL, cesile Loveramics.
Tamperul 58mm joaca Exclamation  in sita fiind vorba de 1,2mm diferenta de diametru si cafeaua ramane lipita de peretii sitei.
Ce ma bucura pe mine este plusul de gust regasit in ceasca Tongue  care este "meritul" sitelor IMS.

Multumesc MyR pentru oportunitati si felicitari pt serviciile ireprosabile oferite de colegii dvs!
Lelit PL41plus, Ceado E5P, IMS CI200 Nanotech, nivelator Motta
 
Reply
sitele astea superfine cum se raporteaza la Reneka MicroSieve?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
Cu placere @Livibuj , noi multumim comanda!
-----

Reducere pret si lichidari de stoc - LINK -
( primul venit, primul servit... Wink )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Linkul de la nivelatorul Motta nu mai functioneaza si nici pe site nu il mai gasesc Huh Nu mai este pe stoc?
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Am vandut pe toate, dar am avut 2 bucati "blocate", una o putem oferi tie!
Te rog sa-mi trimiti un PM sau comanda prin formular.

Pe viitor o sa avem si in marimea speciala de 57mm, sunt in faza de "packing", in 2-3 saptamani max ajunge in RO.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Perfect! Trimit imediat, mai vreau cateva accesorii suplimentare pe langa distribuitor. Multumesc mult!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Este deja a doua comanda la Barshaker și este întotdeauna o placere Smile

Am comandat sita si dus IMS pt espressorul meu și, lângă un preț foarte competitiv, am găsit răspunsuri prompte și profesionalitate.

Doresc sa mulțumesc d-ul MyR pentru susținerea acestei comunității și doresc succes în continuare.

Ps. Când o sa va ajunge Loveceramic Red 80mm va rog sa ne anunțați pe forum Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
Azi mi-a ajuns si mie comanda. Totul a decurs perfect, sunt foarte multumit.

Am luat un distribuitor Motta si o sita IMS de 58mm:
[Image: jHTEcC4.jpg]

Pentru cei interesati, sita IMS Lelit 12/18g de 58mm se potriveste perfect pe noul Gaggia Classic:
[Image: olX0xhi.jpg]

Multumesc espressoman & Myr pentru reducerile Barshaker!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
Noi va multumim comenzile voastre!
----

NOU!

Incat distribuitorul de 58mm Motta au "toti" furnizori/webshopuri/firme, de data asta am vrut sa va aducem produse chiar speciale...
Macaron cu marimi speciale nu exista pe piata locala, si ne-am decis sa schimbam acest lucru.
Printr-o colaborare cu Motta, urmatoarele modele au fost produse la o cerere speciala:

Macaron Motta 57.5mm
Macaron Motta 58.5mm

Pretul macaronului deja este cert. 135ron - TVA inclus pentru espressomani!
Merita sa fi espressoman 
Big Grin

In cel mult 6-8 zile ajung la noi, si incepem livrariile.
Comenzile vor fi livrate in ordinea sosirii lor, deci merita sa faci o precomanda chiar azi!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Nuuuuu  Sad ... daca stiam ca apar si pe 58.5 ...  Big Grin

Cumpara cineva un distribuitor Motta nou nout pe 58? Smile))
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
(20-02-2018, 21:42)MyR Wrote: NOU!

Incat distribuitorul de 58mm Motta au "toti" furnizori/webshopuri/firme, de data asta am vrut sa va aducem produse chiar speciale...
Macaron cu marimi speciale nu exista pe piata locala, si ne-am decis sa schimbam acest lucru.
Printr-o colaborare cu Motta, urmatoarele modele au fost produse la o cerere speciala:

Macaron Motta 57.5mm
Macaron Motta 58.5mmPretul macaronului deja este cert. 135ron - TVA inclus pentru espressomani!
Merita sa fi espressoman 
Big Grin

In cel mult 6-8 zile ajung la noi, si incepem livrariile.
Comenzile vor fi livrate in ordinea sosirii lor, deci merita sa faci o precomanda chiar azi!

Am primit pe mail/PM niste intrebari:
- Nivelatoarele sunt de marca MOTTA, si sunt fabricate la cerere
- arata exact ca si modelul 58mm.
- pe barshaker.ro - nu le gasiti! Doar voi "stiti" depre existenta lor, si lansam prima data pentru voi!

Comenzile pe mail/telefon/PM/forumular puteti trimite.

Multumesc,
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Imi face cu ochiul si mie unul de 57,5 DAR as vrea sa-l testez inainte.
Cum as putea sa o fac? Ce solutii imi dati?

Am sitele primite by default cu espressorul din semnatura si separat Ascaso Precision Competition Filter. Toate pe 57. Se potriveste cel de 57,5?

Multumesc.
Lelit PL81T+Ascaso Precision Competition Filter+tamper Lelit PL100+nivelator Lelit PL121, Baratza Sette 270 [b]Wi [/b]și Ascaso iSteel I1, separat și Bialetti Fiametta+Hario Skerton
 
Reply
Buna ziua ,daca cel de 57.5 se potriveste pe lelit 41 tem cu sita acasio , as dori si eu una bucata. Mersi.
Lelit pl162t Bianca+Niche Zero,Kinu M47 simplicity
 
Reply
Buna intrebare @laurstef !
Per moment te invit in showroomul nostru din Oradea - LINK -
Lucram la o solutie si pentru utilizatorii din Capitala, cand este finalizata am sa anunt aici pe forum.

---

@noraru - ai cumva drum spre Oradea ? :-)
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Din fericire chiar maine plec spre Oradea Smile, sa aduc sita cu mine sa incercam aveti un nivelator in showroom?
Lelit pl162t Bianca+Niche Zero,Kinu M47 simplicity
 
Reply
Pe cand plata cu cardul pe site?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 4 Guest(s)