Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE BARSHAKER - Eureka, DF64 Gen2, DF64V, ECM, Bentwood etc

#61
IMS Single basket modelul nou nu il aduci? Pare interesant avand in vedere ca nu trebuie modificata macinatura si se foloseste acelasi tamper ca pentru cel standard.
Kinu M47|La Pavoni Europiccola pre-mill
 
Reply
#62
(31-01-2018, 13:24)Marius A Wrote: IMS Single basket modelul nou nu il aduci? Pare interesant avand in vedere ca nu trebuie modificata macinatura si se foloseste acelasi tamper ca pentru cel standard.

Din pacate nu...  Confused
MOQ (cantitate minima de comandat) este foarte mare, si nu exista cerere pentru acest tip de produs.

*admin edit
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#63
MoQ e 50 la E&B/IMS si discount fata de pretul de lista e 50%. La 100 buc, discount e 55%, iar la 200 buc e 60%. Sitele NT pe care noi vom da 70 lei au fost achizitionate cu 10 EUR sau 9 sau 8 in functie de cate au comandat cei de la barshaker. + transport Italia - Ro, desigur
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#64
(31-01-2018, 23:08)vladdooo Wrote: MoQ e 50 la E&B/IMS si discount fata de pretul de lista e 50%. La 100 buc, discount e 55%, iar la 200 buc e 60%. Sitele NT pe care noi vom da 70 lei au fost achizitionate cu 10 EUR sau 9 sau 8 in functie de cate au comandat cei de la barshaker. + transport Italia - Ro, desigur
Plus mai este de adaugat lead time-ul de 2-3 luni. Adica faci azi comanda, platesti in avans, si dupa ce te anunta ( cu sau fara delay ) poti ridica marfa. Unele sortimente au in stoc dar si asa dureaza mult...

Totusi @vladdooo daca ai prezentat informatiile pentru toti. Din curiozitate intreb si eu, ti se pare ca au pret mare?
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#65
Daca mi se parea pretul mare, nu comandam
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#66
Eu folosesc o sita IMS pe Millenium, in prealabil am folosit-o pe E61. Merge si VST.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#67
Comenzile care includ site IMS sunt pregatite, si vor fi predat curierului luni dimineata. 
Comenzile sunt trimise prin FANcourier, deci majoritatea ( dar mult mai probabil 100% ) coletelor va fi livrat Marti.

---

Cine este interesat de sitele IMS va rog sa-mi trimite un PM si in showroom-ul din Oradea pot sa le prezint cu mare placere.

Va doresc un weekend placut tuturor!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#68
Multumim frumos!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#69
Cu mare placere.

---

Din greseala am comandat prea multe latiere (0.5L) de la Motta... Tongue

Latie - Motta Inox - Europa - 500 ml - LINK 
Pret promotional: 109.99ron ( din care aveti 10% reducere )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#70
Of, nu puteau sa fie si ele de 350 ml?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#71
Asta era idea, dar graba era prea mare:-)
totusi e un best deal si asa
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#72
primit coletul, multumesc!
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#73
tutto bene ?
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#74
Ma poti lovi si pe mine cu un AWB pe pm. Gracias.
 
Reply
#75
Dap
Revin cu feedback despre site maine-poimaine
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#76
Super, asteptam!

---

@dev - primis prin PM
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#77
... Primit si eu colet ... impecabil ca intotdeauna ... Mollte grazie signore @MyR ... ( sitele sunt superbe ! )
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#78
con molto piacere...  Big Grin
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#79
Si la mine a ajuns - comandat duminica, primit marti la prima oara - cu barshaker.ro numai experiente pozitive Smile
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#80
cateodata si noi avem zile proaste fara dubii..., dar per total sper sa fiti multumiti de produsele si de serviciile.

Sunt foarte curios ce feedback ne dati despre site, incat am facut o comanda noua, destul de mare...  Big Grin

---
Din saptamana viitoare in showroom o sa fie si un:
- Lelit Anna PL41TEM
- Lelit Fred PL043 MMI
o sa fie site originale, si site IMS pentru a testa diferenta, echipamentul, etc...
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#81
Primit si eu sita, cestile Loveramics, latiera. Colet ambalat impecabil!
Sita cred ca putea fi finisata ceva mai bine de IMS, dar na... or fi fost si italienii mai grabiti. Mai am vreo 3 sau 4 IMS uri si parca sunt finisate ceva mai bine, dar e adevarat ca sunt modele mai simple, ce nu presupun atatea faze de productie.
Una peste alta, nu imi pare oricum rau ca am luat-o, sigur isi va indeplini rolul. O voi pune la teste zilele urmatoare.
Multumesc MyR si felicitari pt serviciile ireprosabile!
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
#82
O fi ok sa spal sitele in masina de spalat vase?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#83
Multumim @KrissKros comanda!
In mod sigur nu este vorba despre graba, la IMS quality control este un step foarte important.
De ex produsele cu lot nr LINK , plus ei au una si mai detaliata pt statistici si verificari interne.

----

@vladdooo nu cred ca se intampla ceva, dar totusi nu recomand...  Smile
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#84
Am primit si eu sitele.
Varianta nano quartz seamana foarte mult cu cele VST. Au renuntat la fundul curbat, acum este drept.
Brewtus IV | Niche Zero
 
Reply
#85
Da, MyR, stiu ca IMS au un quality control destul de bine pus la punct. Tocmai de aceea am spus ca probabil au fost putin grabiti, cea care a ajuns la mine cred ca este o exceptie... (B702TH28SF eb-lab superfine). Are o bavura cam maricica si taioasa pe cca 180' din circumferinta buzei ce se sprijina pe portafiltru si cateva zgarieturi fine la interior. Dar nu este ceva foarte deranjant si sigur nu afecteaza functionalitatea, de aceea am si spus ca oricum sunt multumit.
Multumesc frumos pt atentia acordata!

(06-02-2018, 22:10)Mesmer Wrote: Au renuntat la fundul curbat, acum este drept.

Nu au renuntat.
IMS produce site atat cu fundul curbat, cat si drept, precum si cu suprafete perforate diferite. Gasesti pe site-ul IMS detalii si schite la fiecare model, in caz ca vrei sa incerci variante diferite. Totusi, seria nanoquartz parca este doar cu fund drept deocamdata, dar nu bag mana in foc
http://www.imsfiltri.com/filtri/b70-2tc-h26-e/?lang=en
http://www.imsfiltri.com/filtri/b70-2tf-h28-e/?lang=en
http://www.imsfiltri.com/filtri/b70-2t-h26-5-m/?lang=en
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
#86
A ajuns si la mine. Multumim pentru implicare @MyR.
 
Reply
#87
Impresii la cald:

- calitatea constructiei overall e sub sitele IMS Competizione,
- am ceva emotii cat va rezista sita sudata din interior,
- am tras 2 shot-uri folosind aceeasi doza, 18g, cu doua grade de macinare diferite iar conculzia a fost ca macinatura ma fina, cu timpul de extractie mai lung, a oferit un shot mult mai bogat. Oricum e destul de greu sa subextragi cu sita asta daca pastrezi macinatura folosita cu o sita normala. Nu am incercat un shot fara pre-infuzie ca sa vad cat de mult intarzaie curgerea fata de o sita obisnuita.
- per total cred ca e o sita reusita care isi merita locul in arsenalul oricarui espressoman.
 
Reply
#88
@dev, e vorba de nano quartz sau cele superfine?
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#89
@cradun - superfine

Multumim @dev pentru feedback.
Si eu am verificat sitele superfine, practic este facut din doua elemente, o sita "standard" si peste el este pusa o alta sita foarte fina. ( exact ca si cum functioneaza si prismo ).

Insa ieri chiar despre acest aspect am vorbit intr-un alt topic.
Cei de la IMS au un quality control riguros, si publica tot.
De ex QC de la sitele superfine din lotul nostru se gaseste aici - LINK -
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#90
Mi se pare mai subtire "in carne" fata de Competizione si parca ceva mai grosier finisata. Asta sunt chestii de nuanta putin relevante cat timp isi face treaba pentru care a fost gandita.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)