Hello There, Guest! Login Register


Reduceri pentru rasnita HEDONE HONNE si espressorul HEDONE BUGSTER

#1
 [Image: cIXVJgq.jpg]

 
Hedone Cafe nu este doar prajitorie si furnizor in HoReCa, ci si un producator de echipamente profesionale la comanda. Pentru pasionatii home barista, Hedone a selectat doua modele potrivite espressomanilor exigenti in calitatea componentelor si a rezultatelor in ceasca, fiecare cu reduceri importante fata de pretul de lista.
Garantia pentru persoane fizice este de doi ani (cu exceptia consumabilelor care au un an), iar pentru persoane juridice un an.
 
 1. Rasnita profesionala Honne Slim - NU SE MAI FABRICA

- modificarea rasnitelor existente cu noile upgrade-uri:
  • 100E montare modul antiretentie + revizie generala, curatare si verificare aliniere cutite
  • 150E reglajul nou pe ax melcat + revizie generala, curatare si verificare aliniere cutite 
  • 200E reglaj nou + modul electronic antiretentie + revizie generala, curatare si verificare aliniere cutite.
  • transport gratuit la / de la sediul Hedone din Bucuresti iar pentru tara contra cost. 

* sistemul de dozare cu maneta si cosul de boabe se pot adauga la cerere, la fel ca si alte eventuale modificari custom, costurile urmand a fi discutate cu fabricantul.
* Dragos, vechi forumist si responsabilul de tehnica si fabricarea aparaturii Hedone, impreuna cu Diana Nicola (Sales Manager), raman la dispozitia espressomanilor cu orice detaliu tehnic, atat inainte, in faza de informare, cat si dupa achizitie.

 
2. Espressorul cu grup saturat si profilare de debit HEDONE BUGSTER (specificatii tehnice aici) , pret cu reducere Espressoman:
- 3900E (redus de la 6140E) pentru varianta cu pompa exterioara, fara rezervor si tava de apa pentru conectarea la canalizare
- 3990E (redus de la  6320E) pentru varianta cu rezervor de apa, pompa incorporata in espressor, tava de scurgere independenta.


Conditia pentru a beneficia de aceste discount-uri este sa va adresati direct fabricii Hedone, certificand provenienta de pe Espressoman, prin completarea corecta si completa a formularului Honne din tabloul de reduceri, urmand sa fiti contactati de acesta in maxim 24h (VERIFICATI SI SPAM-UL DIN EMAIL).

[Image: RhPT0WP.jpg][Image: Tfp2rgJ.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Am facut un update primei postari asa cum au venit informatiile de la fabrica, incluzand si modificarea rasnitelor existente dar si varianta noua.

Iar ca o noutate, incepand cu ziua de astazi distributia pe Romania a rasnitelor si espressoarelor Hedone revine la fabrica din Craiova, espresssomanii putand comunica de acum direct cu sales managerul lor, Diana Nicola, care alaturi de Dragos Manciu, tehnicul Hedone, vor asigura de acum livrarile, garantia si post garantia produselor Hedone, inclusiv pentru cele cumparate in trecut de la Barshaker. Pe aceasta cale, multumim Barshaker pentru implicarea de pana acum si pentru suportul oferit espressomanilor pentru Honne in ultimii doi ani. De astazi incepand, ei raman in continuare alaturi de noi cu reducerile obisnuite, iar de rasnitele si espressoarele Hedone se va ocupa din nou echipa fabricii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
(09-12-2019, 15:19)Lyvyoo Wrote: Am facut un update primei postari asa cum au venit informatiile de la fabrica, incluzand si modificarea rasnitelor existente dar si varianta noua.

Iar ca o noutate, incepand cu ziua de astazi distributia pe Romania a rasnitelor si espressoarelor Hedone revine la fabrica din Craiova, espresssomanii putand comunica de acum direct cu sales managerul lor, Diana Nicola, care alaturi de Dragos Manciu, tehnicul Hedone, vor asigura de acum livrarile, garantia si post garantia produselor Hedone, inclusiv pentru cele cumparate in trecut de la Barshaker. Pe aceasta cale, multumim Barshaker pentru implicarea de pana acum si pentru suportul oferit espressomanilor pentru Honne in ultimii doi ani. De astazi incepand, ei raman in continuare alaturi de noi cu reducerile obisnuite, iar de rasnitele si espressoarele Hedone se va ocupa din nou echipa fabricii.
 Hello everybody,
My name is Dirk and I'm from Germany.
I read the post with the help of a translation program and have now signed up.
I hope you understand me!?
My question about Hedone Honne and the news:
'100E montare module antiretentie + review generala si verificare aliniere cutite'
Is it possible to mount the update for myself and if a shipping of the moduleto Germany is possible!
Or is the installation only possible through Hedone?
I have just bought the grinder and of course have a guarantee, which I do not want to lose.
Or should I make a few days holiday in Romania and take as a baggage the grinder?;-)
Thank you for your your help.
Dirk
[size=xx-small]Bezzera BZ99 (Bezzi), Demoka D203, Quamar M80E, and now NEW  Hedone Honne Slim[/size]
 
Reply
#4
Dragos or Diana from Hedone will reply to you in short time  Tuctuc
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Hello Dirk,

Thank you for trusting us and and you are welcome among Honne users.
Our recommendation is to send the grinder back to us, this way, you will also have a full inspection for the grinder and avoid future problems. 
Please keep in mind that for 200 E you can have the full upgrade for your grinder.
If you decide for a holiday in Romania, you are more then welcome to visit our factory Smile

Thank you!
Diana
 
Reply
#6
Hello  Diana,
thanks for the quick reply!
The grinder is still brand new and unused. 
At the moment it is still by my son in Cluj.
Would it be possible to send the grinder from there to you and after the reconstruction you send it to me in Germany?
A maintenance is probably not necessary, since the grinder is never used!
Important are of course also the costs with a dispatch to Germany!
You can answer me by Mail or private message!
Greetings Dirk
[Image: 6060bc00ddf5e0a6d31eb73a2c23280a.jpg]
[size=xx-small]Bezzera BZ99 (Bezzi), Demoka D203, Quamar M80E, and now NEW  Hedone Honne Slim[/size]
 
Reply
#7
Sunt in stadiul cumpararii unei mobile noi de bucatarie, si pe viitor ma intereseaza o rasnita Honne + espressor Bugster.

Imi puteti spune va rog frumos dimensiunile (L x l x h) a celor 2 echipamente, pentru a le integra perfect in mobilier ?

Multumesc.
Vibiemme Domobar + PID Rex-C100, San Marco SM92, Tamper 58mm, sita dus IMS Competizione, latiera JoeFrex 590ml + 350ml
 
 
Reply
#8
I-am intrebat pe cei de la Hedone si mi-au trimis pdf-urile de mai jos

- Dimensiuni Bugster

- Dimensiuni Honne Slim 2020
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
la partea de zgomot se lucreazala imbunatatiri? 
de ex: o antifonare mai buna a carcasei, picioruse dintr-un material antivibratii etc.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#10
(19-12-2019, 12:03)Lyvyoo Wrote: I-am intrebat pe cei de la Hedone si mi-au trimis pdf-urile de mai jos

- Dimensiuni Bugster

- Dimensiuni Honne Slim 2020

Multumesc mult Smile
Vibiemme Domobar + PID Rex-C100, San Marco SM92, Tamper 58mm, sita dus IMS Competizione, latiera JoeFrex 590ml + 350ml
 
 
Reply
#11
@vladooo
i hope i understood what you mean, i've had my Hedone Honne for about a week.
I put them on a drawer at the beginning.
There are no noises when i  start the grinder.
The mill is already standing on rubber feet, out of the box.
And isn't louder than my Quamar m80E when it runs without coffee.
Maybe I already have the new basic model of the year 2020?

I have added an attachment with a Picture of my grinder!

If you want, i make a detailed picture of the stand!


Attached Files Thumbnail(s)
   
[size=xx-small]Bezzera BZ99 (Bezzi), Demoka D203, Quamar M80E, and now NEW  Hedone Honne Slim[/size]
 
Reply
#12
Pana una alta, Cheers for @Adriahno
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid123680
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
(19-12-2019, 12:03)Lyvyoo Wrote: I-am intrebat pe cei de la Hedone si mi-au trimis pdf-urile de mai jos

- Dimensiuni Bugster

- Dimensiuni Honne Slim 2020

as fi pus si cutitele in imagini
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#14
Rasnita celor de la HEDONE ,adica rasnita Hone Home Edition-este o capodopera in adevarat sens al cuvintului .
*admin edit
 
Reply
#15
Greu, greu cu așteptatul! Am început sa fac râie. Wall
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#16
Dragi espressomani,

Am ascultat doleantele espressomanilor care folosesc si cafele mai light iar impreuna cu Dragos am facut foarte multe teste in fabrica pe diverse stiluri de prajire, studiind toate alternativele viabile. Trebuie sa va spunem ca nu am luat in considerare transformarea rasnitei intr-una mult mai voluminoasa, cu un motor foarte mare ci ne-am dorit sa ramana in dimenisunile casnice si forma sa practica, alaturi de o turatie mica a motorului pentru evitarea incalzirii boabelor la macinare. Astfel ca Dragos a decis ca update-ul Honne sa insemne inlocuirea materialului din care este facuta cureaua, element care ar trebui sa rezolve orice fel de inconvenient. Acum cureaua este mai rigida și rezista mult mai bine presiunii puse pe fuliile rasnitei. Suntem oricum langa voi tot timpul si tinem totul sub observatie.

Va multumim si pentru cuvintele frumoase scrise de-a lungul timpului dar si pentru criticile constructive. Facem tot posibilul sa tinem pasul cu pretentiile espressomanilor iar multitudinea de rasnite Honne de pe forum ne arata ca suntem pe drumul cel bun.

Pana sa adaugam un nou set de fotografii (multumim espressomanului Andrei pentru aceste cadre) dorim sa va anuntam ca alaturi de noua curea mai intervin cateva noutati:
- nuanta de culoare a rasnitei s-a schimbat, noul look fiind ceva mai agresiv, pe negru
- contextul international de asemenea s-a schimbat si cu toate eforturile noastre nu mai putem face fata scumpirilor de pe lantul de aprovizionare cu materiale si cel de fabricatie astfel incat de astazi incepand noile preturi pentru espressomani ale rasnitei Honne vor fi cu 100E mai mari, respectiv 1250E fara modulul suplimentar antiretentie si 1350E cu acest modul. 
- mai exista la noi in fabrica un singur exemplar de rasnita din stocul precedent pe care il oferim la pretul vechi de 1150E, cu update-ul de curea inclus. In cazul in care il doriti pe acesta, precizati expres acest lucru in formularul de reducere Hedone. 
-  stim ca asteptati si Black Friday, ne straduim sa cautam o solutie pentru espressomani astfel incat pe 12 noiembrie sa se poata bucura cat mai multi de Honne. 

Sa auzim de bine,


[Image: wXlINdD.jpg][Image: wsoTqTc.jpg][Image: TvQtpVy.jpg][Image: qhIVPJD.jpg][Image: Gnjbusf.jpg][Image: Xtt5JgM.jpg][Image: POjQ1Jx.jpg]
 
Reply
#17
Multumim pentru info! E posibil upgrade-ul de curea, pentru cei care au modelul "vechi" de rasnita?
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#18
+1 
Smile
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#19
Culoarea roșie făcea pata de culoare. Mie îmi plăcea mai mult cu elementele rosii. Exista posibilitatea de alegere ?
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
#20
Din păcate noua curea nu este disponibila momentan decât pentru rasnitele noi.
Materialul vine din America și momentan aprovizionarea este destul de defectuoasa. 
Cand se va rezolva o sa anunțăm pe forum și o sa fie disponibila pentru toată lumea.

Cat despre culoare, asa cum spuneam în postarea de mai devreme, mai avem disponibila o singura rasnita in culoarea roșie, după care singura culoare disponibila este all black.
 
Reply
#21
Eu ma bucur ca rasnita este oferita acum si in culoarea neagra; pe rosu nu as fi putut sa o iau. Asteptam blackfriday!
Home: Strietman CT2 & Honne
Travel: Cafflano Kompresso / Aeropress / Staresso Mirage & Kinu Simplicity
Past: Gaggia Classic PRO PID & Lelit PL43MMI
 
Reply
#22
Am găsit soluția.
Poate pot comanda hoper ul printat 3d pe rosu astfel are și pata de culoare .

Și eu aștept o oferta de BF.
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)