Hello There, Guest! Login Register

Reduceri la Mahlkonig Vario, Expobar, Ascaso, Porlex, ROK, La Pavoni, Concept Art

Am primit marfaaaaa Cool
"El Magnifico" La Pavoni Professional | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi

Reply
Eu mai am de asteptat o zi Sad(( Pune si tu o poza sa-mi fie asteptarea mai usoara Smile)) 
PS: asteptam impresiile initiale Tongue
Hottop KN-8828B-2K+ (for sale) / Pavoni Europiccola(Tije Cooling Fin + Pressure Profiling Mod) / Eureka Mignon Specialita 17nx

Reply
(04-04-2018, 14:25)fmmirel Wrote: Pune si tu o poza sa-mi fie asteptarea mai usoara

Inca sunt la birou. Pe diseara pun si poza Smile
"El Magnifico" La Pavoni Professional | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi

Reply
(04-04-2018, 14:25)fmmirel Wrote: Pune si tu o poza sa-mi fie asteptarea mai usoara

https://ibb.co/iQTBjx

https://ibb.co/gcQrjx

numai asa am reusit sa pun poze

totul pare ok dupa transport. putin condens pe el si apa in boiler, probabil a fost pus in cutie imediat dupa proba.
referitor la manerul de lemn, mi se pare ca sta ff bine, se infileteaza destul de mult pe filetul de metal, deci nu vad cum s-ar putea rupe atata timp cat nu e confundat cu un ciocan Smile)

Reply
S-ar putea sa regret ca nu am mers si eu pe varianta Pro  Confused Arata foarte bine! Sa-l folosesti cu placere!

PS: linkurile au mers initial, acum vad ca nu se mai incarca. Cel mai usor poti pune poze folosind butonul dedicat de upload pe imgur:

[Image: jLwiw4w.jpg]
Hottop KN-8828B-2K+ (for sale) / Pavoni Europiccola(Tije Cooling Fin + Pressure Profiling Mod) / Eureka Mignon Specialita 17nx

Reply
Si eu doresc sa spun ca arata bestial Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
(04-04-2018, 20:28)fmmirel Wrote: Arata foarte bine! Sa-l folosesti cu placere!

Merci! Smile 

(04-04-2018, 20:28)fmmirel Wrote: S-ar putea sa regret ca nu am mers si eu pe varianta Pro

Decat sa-ti para si mai rau, mai bine ii faci retur cum il primesti... si le ceri Pro Smile

Reply
Preturile de 2064 lei pentru Europiccola si de 2600 lei pentru Pro nu mai sunt valabile.
La Pavoni Europiccola Lusso EL - 2229  lei (boiler 0.8l)
La Pavoni Professional PL -  2912 lei (boiler 1.6l, manometru)
■  Kinu M38 / M47PH ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  Porlex Tall ► Tefal KI140D ► AeroPress / Hario V60 ■

Reply
(04-04-2018, 20:34)SEBE Wrote: Decat sa-ti para si mai rau, mai bine ii faci retur cum il primesti... si le ceri Pro Smile 

Daca ai vedea cate emailuri am trimis importatorului cu tot felul de intrebari si razgandiri repetate intre modelul de 0.8 si cel de 1.6 ... deja imi crapa obrazul de rusine  Blush

E ok, nu ii mai intorc iar ca s-ar putea sa ma baneze  Big Grin Am sa ma descurc si cu asta  Wink

Reply
Nu degeaba varianta Pro este expusa la Museum of Modern Art de la New York Smile

https://www.lapavoni.com/en/la-pavoni-world-2/

Totusi, are si Europiccola un farmec al ei Smile

Reply
Un aparat foarte capabil, scoate shoturi de îți scapă ceașcă din mana.pacat că nu e promovat mai mult pe forumul asta.

Reply
Pentru intrebari va stam la dispozitie pe threadul dedicat Big Grin
<La Pavoni Europiccola Lusso > < Elektra MCAL > < 1957 Eureka Rapallo vintage lever> < Kinu M47> <Macap MC7> < Aeropress > <V60> < Brewista smart scale >

Reply
(04-04-2018, 20:51)lracu Wrote: Preturile de 2064 lei pentru Europiccola si de 2600 lei pentru Pro nu mai sunt valabile.
La Pavoni Europiccola Lusso EL - 2229  lei (boiler 0.8l)
La Pavoni Professional PL -  2912 lei (boiler 1.6l, manometru)

Da, vroiam sa anunt pe topic caci azi am primit rugamintea importatorului sa modific preturile pt espressomani. De fapt, tot lotul proaspat comandat de ei de la fabrica a venit cu 8% mai scump dar fiind deja aplicatii de reducere pe pretul vechi au spus ca nu isi permit fata de forum sa modifice conditiile. Insa de azi inainte scorurile sunt cele de mai sus.

(04-04-2018, 21:04)Denis Wrote: Un aparat foarte capabil, scoate shoturi de îți scapă ceașcă din mana.pacat că nu e promovat mai mult pe forumul asta.

Corect. Cauza este lever-ul in general, un espressor care sperie putin... Eu as sugera un review colectiv prin ochii forumistilor actualizat 2018, pe langa cel facut de Fane in trecut, adica scrie fiecare cat poate si cat vrea, iar la urma unim toate opiniile intr-un review colectiv.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
(04-04-2018, 23:03)Lyvyoo Wrote: Da, vroiam sa anunt pe topic caci azi am primit rugamintea importatorului sa modific preturile pt espressomani. De fapt, tot lotul proaspat comandat de ei de la fabrica a venit cu 8% mai scump dar fiind deja aplicatii de reducere pe pretul vechi au spus ca nu isi permit fata de forum sa modifice conditiile. Insa de azi inainte scorurile sunt cele de mai sus.
Chiar daca preturile au crescut sunt mai mici decat preturile de pe site-ul pavoni.
De ex: europicolla la 4,6615 (curs bnr!) e peste 2720 lei deci cu 500 lei mai mult (~20%).
■  Kinu M38 / M47PH ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■

Reply
Doar ca referinta, modelul era 2696 ron inainte de scumpiri, nu a fost chiar 2600.

Deci in esenta e vb de o scumpire de ~8% la ambele modele. De acord ca in continuare e un pret foarte bun.

Reply
Pro-ul este 3627lei pe site Pavoni la curs 4.6615 (bnr) si asta fara transport!

Reply
Da, jos palaria Liviu, avem access la preturi foarte bune  Smile Multumim!

Reply
Totusi, ar fi culmea ca site-ul fabricii sa aiba preturi mai rentabile decat restul reprezentantelor din intreaga lume... Ar da faliment in cateva luni, si unii si altii.

Reply
Nu am facut altceva decat sa prezint cifrele si sa fac oarece calcule, restul interpretarilor apartin celor ce le-au emis. Recunosc ca nu ma pricep la calcule economice (adica alea ce tin Economie / Piata / samd).

Reply
Conform unui anunt primit de la importator, am adaugat la prima postare si rasnita manuala ROK Espresso. Mai bine mai tarziu decat niciodata Smile

Reply
Rasnita de la Rok îmi făcea mult cu ochiul înainte sa cumpăr Kinu-l: din păcate nu prea se găsesc recensii espressomane!

Ar fi interesate o comparație Rok vs M47 (fiind de aceasi gama de preț) vs M68 (fiind ambe rasnite de masa).

Oricum, orice noua oferta este bine venit și ne ajuta sa avem o alegere mai ampla.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
Am updatat prima postare cu o lista venita de la importator. Exista cateva espressoare Ascaso care au stat expuse in cafenelele lor The Coffee Shop din Bucuresti, unele fiind testate acolo, altele nu. Conform importatorului Ascaso, toate aparatele au trecut prin service pentru inspectie, garantia acordata fiind de 6 luni. Lista este aceasta, cu reducerea de forum inclusa:

ASCASO ARC BLACK&INOX VERSATILE  - 795,00 lei
ASCASO ELIPSE BLACK&POLISHED ALUMINIUM - 933,00 lei
ASCASO ARC INOX PAD REMOVABLE VERSATILE - 868,00 lei
ASCASO BASIC BLACK VERSATILE - 750,00 lei

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)