Hello There, Guest! Login Register


Recomandare nivelator cafea

#1
Vreau sa achizitionez un nivelator de cafea de 58,5mm. Ce recomandati AVX, Motta...Lelit? Sau mai bine un tamper cu autonivelare?
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#2
Scria Myr ca vor aduce nivelatoare Bravo la barshaker. Acela e tatal nivelatoarelor. Pe Honne recomand si wdt, adica avand inelul pus deasupra portafiltrului , amesteci macinatura cu un ac mai gros neascutit. Eu am de la Panthera acel wdt tool. Bineinteles ca un tamper cu autonivelare ajuta la o presare perfect dreaptă, deci e foarte folositor, dar costa mult. Distribuitorul primeaza daca e vorba de alegere.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Am observat si eu, cu wdt curge mai bine.
O fi din cauza gaurii din gogoasa...
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#4
Doar nu sari cu tamperul, sau nivelatorul direct în gogoașă, faci puțin twerking la început. Banan Am observat că după o degazare corespunzătoare, nu mai e așa mare nevoie de WDT.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#5
Multumesc de informatii, am sa astept sa apara la noi cel de la Bravo.
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#6
Eu am folosit nivelator de la kamasi și tamper autonivelator de la milan,am renunțat la nivelator.fac wdt și tampez întotdeauna egal Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)