Hello There, Guest! Login Register

Recomandare nivelator cafea

Vreau sa achizitionez un nivelator de cafea de 58,5mm. Ce recomandati AVX, Motta...Lelit? Sau mai bine un tamper cu autonivelare?
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Quamar M80E | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso

Reply
Scria Myr ca vor aduce nivelatoare Bravo la barshaker. Acela e tatal nivelatoarelor. Pe Honne recomand si wdt, adica avand inelul pus deasupra portafiltrului , amesteci macinatura cu un ac mai gros neascutit. Eu am de la Panthera acel wdt tool. Bineinteles ca un tamper cu autonivelare ajuta la o presare perfect dreaptă, deci e foarte folositor, dar costa mult. Distribuitorul primeaza daca e vorba de alegere.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Am observat si eu, cu wdt curge mai bine.
O fi din cauza gaurii din gogoasa...
Lelit PL162T Bianca + Honne Slim; Kinu M47 + AeroPress.
(ex. Lelit PL41TEM, Ascaso i1 Steel, Gaggia Prestige, Porlex Mini)

Reply
Doar nu sari cu tamperul, sau nivelatorul direct în gogoașă, faci puțin twerking la început. Banan Am observat că după o degazare corespunzătoare, nu mai e așa mare nevoie de WDT.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Multumesc de informatii, am sa astept sa apara la noi cel de la Bravo.
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Quamar M80E | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso

Reply
Eu am folosit nivelator de la kamasi și tamper autonivelator de la milan,am renunțat la nivelator.fac wdt și tampez întotdeauna egal Smile
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, BWT filter, ibric, nivelator mota, multa vointa!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)