Hello There, Guest! Login Register

Recomandare achizitie cesti de cafea

Salutare,

Nu stiu daca a mai fost adresata aceasta intrebare, eu nu am gasit nimic pe forum despre cesti de cafea.
De unde pot sa achizitionez cesti de cafea de calitate.
Cand zic calitate ma gandesc la un portelan gros, placut la atingere, care sa aibe o curbura adecvata pentru latte art. 
Pe scurt, unde pot sa gasesc niste cesti ca cele de la cafenelele de top.
Bugetul nu e neaparat o problema, insa nu sunt dispus nici sa dau 200 de lei pe o ceasca.

In principiu ma intereseaza cesti pentru cappucino si pentru espresso.

Multumesc!

Reply
Salut,
http://barshaker.ro/Pahare/cesticafea
in cluj e logocups il gasesti pe facebook.
LineaMini, Kinu M47, etzmax

Reply
Salut,
Stiu ca cei de la Apulum fac portelanuri de calitate, printre care si cesti de espresso/cappucino. Am vazut in cateva baruri (erau pesonalizate, evident) dar m-am uitat pe fundul cescutei tocmai pentru a vedea producatorul. Am ramas placut surprins de calitatea cescutei (portelan gros) si inca mai mult surprins sa constat ca erau de productie Românească.

http://apulum.com/index.php/ro/produse/party-bar - nu stiu ce distribuitori au in tara.

Eu folosesc de la Bialetti, am gasit acum cativa ani in Italia si am luat de acolo; anul trecut nu am mai gasit acelasi model (cescute de 60 ml) dar altceva mai funky pentru ristretto (max 40 ml).
Tot in Italia mai gasesti si Illy care mi se par prohibitive ca pret - de regula le gasesti in editii desenate de diferiti designeri.

V.
#PL41EM #MacapM2M stepless #PL100 #sita Ascaso #nivelator Motta 57mm
#MokaBialetti

Reply
(06-05-2019, 11:13)miro Wrote: Salut,
http://barshaker.ro/Pahare/cesticafea
in cluj e logocups il gasesti pe facebook.

Multam! Sunt un idiot, m-am uitat fugitiv pe barshaker dar nu am gasit nimic fiind cu capul in aer. Acum vad ca au cesti destul de frumoase. Am sa arunc o privire si celor de la logocups.

Reply
Exista pe la Barshaker si Loveramics (cele rosie sunt foarte frumoase) sau, daca vrei ceva italian, exista Nuovapoint (mie imi place modelul Palermo).

Sunt curios la Apollum: fac si cesti colorate?
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
(06-05-2019, 12:59)micrenda Wrote: Exista pe la Barshaker si Loveramics (cele rosie sunt foarte frumoase) sau, daca vrei ceva italian, exista Nuovapoint (mie imi place modelul Palermo).

Sunt curios la Apollum: fac si cesti colorate?

Fac si cesti colorate.
Avem un set de espresso si cappuccino in showroom, insa culoriile nu sunt ca si la loveramics.

Am facut cereri cu culoare RAL exact, insa product foarte mult pentru IKEA si capacitatea lor este foarte restransa pentru produse noi.. nu mai zic despre MOQ.. Smile
--Only God Can Judge Me--

Reply
Pana la urma am comandat niste cesti de la LogoCups. Am vazut ca fac cesti personalizare cam pentru toate cafenelele, asa ca am presupus ca trebuie sa fie de calitate buna.
Cel mai mult imi place ca pot sa personalizez culoarea (pentru gravuri si personalizari trebuie comanda minima de 500 de lei).
Postez niste poze de indata ce le primesc in 2 saptamani.

Reply
(08-05-2019, 20:55)AlexC1202 Wrote: Pana la urma am comandat niste cesti de la LogoCups. Am vazut ca fac cesti personalizare cam pentru toate cafenelele, asa ca am presupus ca trebuie sa fie de calitate buna.
Cel mai mult imi place ca pot sa personalizez culoarea (pentru gravuri si personalizari trebuie comanda minima de 500 de lei).
Postez niste poze de indata ce le primesc in 2 saptamani.

Good Choice! Smile
ECM Automatik 64 | V60 | Aeropress

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)