Hello There, Guest! Login Register


Rasnita Cimbali Conik

#1
Cand rasnita Cimbali Conk. Cutite conice de 75mm. O frumusete. Ma despart cu greu de ea pentru ca am nevoie de rasnite cu dozare electronica.
Rasnita este utilizata dar arata foarte bine.
Pret 1000 lei.
Transportul intra in sarcina cumparatorului.[Image: 5cde8c4a5d9228e0b20172df22fb79f4.jpg][Image: dbdf3ff355bf20ba1df8816aed568c81.jpg][Image: 637103a06653e6258e5bc0df16db121f.jpg]
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#2
Poti comenta putin nevoia asta ? Poate in alt topic... Confused Huh
 
#3
Vreau sa imi fac cafenea si dimineata voi trece sa stabilesc reteta la espresso iar barista sa faca fine ajustari in timpul zilei. Nime i nu va cantari boabe pentru fiecare shot inai te de a le adauga in rasnita asa cum fac eu acum. Angajatii din zoua de astazi. Asa ca trec, dial in, set the machine si ziua barista doar va mai ajusta dupa ce a cantarit sau verificat curgerea. Cu doser si cantarit boabe la fiecre shot nu merge.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#4
M-a confuzat caracteristica aia "electronic" ala la doser... doar prin cantarire o vad facuta bine, prin timer e o jucarie.
Honne dozeaza mecanic - volumetric, nu la greutate.
 
#5
Nici volumetric nu e OK. La acelasi volum de Columbia ai 1,3 greutate la Etiopia. La timer setezi rasnita si ajustezi in timpul zilei. Nu cred ca exista barista care sa cantareasca fiecare portie de boabe cum facem noi acasa.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#6
la noi kn Chișinău, la Tucano, barista 100% cântărește fiecare shot. facusem o ora lucru de barista cu ei, din pur interes, si văzusem lucrul lor de cealaltă parte a tejghelei.
18g la cantar, fiecare shot.

scuze dw offtop. succes la vanzare si cafenea!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
#7
(08-04-2017, 21:03)stefandinescu Wrote: Nici volumetric nu e OK. La acelasi volum de Columbia ai 1,3 greutate la Etiopia. La timer setezi rasnita si ajustezi in timpul zilei. Nu cred ca exista barista care sa cantareasca fiecare portie de boabe cum facem noi acasa.


pardon ma scuzati Smile
Stefane, la origo, una dintre cele mai aglomerate cafenele din tara, se cantareste cafeaua macinata si shot-ul fara nicio exceptie, oricat de multa lume este la coada in shop.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
#8
Orygyns buc, let's coffee cluj, tamp and pull Budapest, espresso embassy Budapest, narcof fee cluj și ar mai fi. Se cântărește în anumite cafenele în special ce iese din rasnita.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#9
Sunt de acord. Odata reglata rasnita e una sa ai tara pe cantar si sa verifici portafiltrul plin. Asa va fi si la mine.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#10
incerc de data asta sa fiu on topic Smile

sunt interesat de rasnita ta, cu speranta ca e una... capabila la nivelul specificatiilor!
caut una conica mare de mai mult timp;

ti-am trimis un mesaj;
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
#11
0723171691 este nr meu de telefon.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#12
Cutitele sunt de 75mm? Peste tot apar ca ar fi de 68mm.
 
#13
Ai dreptate. 68mm. [Image: 24f97ed826f8092be5fc075e04f84866.jpg]
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#14
Anul de fabricatie 2009. Un tanc din 2009 mie imi pare a fi tanar [Image: a4522e0e9d9c106578ad190354915db8.jpg]
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#15
SalutStefan, sunt interesat de rasnita, mai este valabil? 0756 432 007 Denis.
 
#16
Salut. Da, este valabila
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#17
Daca, cutitele sunt ok fara uzura pronuntata o iau eu pt un proiect. Ai drum catre B?
 
#18
Iti trimit un film cu ea pe whatsapp cand aung acasa ca sa vezi cutitele
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)