Hello There, Guest! Login Register


Radiator Tije

#1
Cumpar radiator tije pentru grup Pavoni Profesional.
Mazzer mini electronic A, La Pavoni Profesional.Imi prajesc cafeaua cu un pistol Dewalt d26414 si imi iese mai bine cafeaua prajita ca unor prajitori.
 
Reply
#2
Salut! Trebuie sa precizezi si Pre-Millenium sau Millenium, pentru ca sunt grupuri diferite ca dimensiune.

Trimis de pe al meu Nokia 5.1 folosind Tapatalk
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#3
Vezi discutiile recente despre solutiile locale, la preturi realiste.
 
Reply
#4
[Image: auyXlsP.jpg] Espressorul l-am cumpărat nou anul acesta in luna ianuarie de la Ecuator Cafe, grupul este de 50,2 ,corpul exterior al pistonului unde se atașează radiatorul este de 60 mm .
Mazzer mini electronic A, La Pavoni Profesional.Imi prajesc cafeaua cu un pistol Dewalt d26414 si imi iese mai bine cafeaua prajita ca unor prajitori.
 
Reply
#5
(30-11-2018, 17:41)Sorin MMS Wrote: corpul exterior al pistonului unde se atașează radiatorul este de 60 mm .

Sa te asiguri ca e chiar de 60. Asa am gasit si eu pe net dar Tije a insistat sa masor si am avut surpriza sa constat ca are 59.2 mm
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#6
In concluzie, chinezismele de 50mm sunt inutile pe millenium.

Mai exista o alternativa, dar e cam la fel de scumpa:

[Image: uBKxJER.jpg]

[Image: Z0mUIue.jpg]
Autorul e in linkul de mai jos:

https://www.facebook.com/imtaengU?fref=g...oup_dialog
 
Reply
#7
(30-11-2018, 19:04)dev Wrote: In concluzie, chinezismele de 50mm sunt inutile pe millenium.

Mai exista o alternativa, dar e cam la fel de scumpa:

[Image: uBKxJER.jpg]

[Image: Z0mUIue.jpg]
Autorul e in linkul de mai jos:

https://www.facebook.com/imtaengU?fref=g...oup_dialog

Mulțumesc!
Mazzer mini electronic A, La Pavoni Profesional.Imi prajesc cafeaua cu un pistol Dewalt d26414 si imi iese mai bine cafeaua prajita ca unor prajitori.
 
Reply
#8
Bad news, radiatorul corean costa 155$ + taxe platite la vama.
 
Reply
#9
Fix asta am vrut sa scriu ca varul coreean al radiatorului olandez e dublu ca și preț cel puțin Smile)) pe mine m-a costat 79 euro. Doar transportul a fost 24.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#10
Inutile pentru lenesi... cine vrea sa il scoata din cutie si sa il monteze imediat... si pentru asta este dispus sa plateasca fix de 8x mai mult decat face... 

#dev, nu inteleg ideea, adica iei un pavoni daramat, cu 30 ani in spate, il reconditionezi, ceeace presupune doua maini drepte, dar iti e greu sa largesti un cerc de la 50 la 60 mm ?  Confused Huh  Nu mai zic ca ai fost capabil sa iti faci prajitor fluid bed... si acum vii si trolezi aici ca e inutil...


Cat dati sa vi le fac eu? ca pe Eric l-am terminat Tongue
 
Reply
#11
Eu nu spun ca nu-s scumpe și inutile pentru mine fiindcă rar fac mai mult de un shot într-o sesiune, dar e o diferență între un radiator făcut la "fix", anodizat și o "adaptare" din pila și bomfaier.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)