Hello There, Guest! Login Register

Rașniță Fiorenzato F64 EVO

Salutare,

Vand o rasnita foarte buna, dar care este putin cam grea, fiind un tanc din metal. Bufetul pe care o tin nu poate sustine greutatea, sunt nevoit sa iau altceva mai usor. Are ceva defecte estetice, dar functional este totul ok.
Cutitele au fost schimbate recent, au trecut prin ele aprox. 7 kg de cafea, deci sunt aproape ca noi. Cutitele sunt aliniate.  Pentru espresso este o rasnita foarte buna, eu am folosit-o cu burduful de cauciuc in mod single dose fara probleme. Retentia este destul de mica, cam 0.5g - 1gr maxim. De obicei pun 18.2g boabe si scot 18g macinata. 

Cutite plate 64mm
Motor 350W @1350 rpm
Control electronic cu timer pentru single si double.

Poze aici.

Predare personala in Pitesti. Se poate si proba, daca este cineva local. Trimit si prin curier. Sau cand mai am drumuri in Bucuresti, ne putem intalni.

Pret 1000 lei.
Gaggia Classic 2006 Espressuino + dimmer mod | Kinu M47 Phoenix | AeroPress | NanoFoamer | ex: Gaggia MDF | Fiorenzato F64 Evo

Reply
Revin cu câteva detalii. Burduful este pentru audi - wv, producător Spidan și cod produs 190970. Se potrivește și la alte râșnițe asemănătoare.

Celui care dorește să cumpere râșnița, voi oferi cadou și un WDT tool printat 3D, care este disponibil aici.
Gaggia Classic 2006 Espressuino + dimmer mod | Kinu M47 Phoenix | AeroPress | NanoFoamer | ex: Gaggia MDF | Fiorenzato F64 Evo

Reply
inca valabil 950 lei

Reply
Râșnița a ajuns la @cata96, la prețul 800 lei cu toate accesoriile menționate mai sus.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)