Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE BARSHAKER - Eureka, DF64 Gen2, DF64V, ECM, Bentwood etc

Salut. Nu am avut timp suficient, dar azi profit ca e duminică și să mulțumesc echipei Barshaker pentru sprijinul dat in cumpararea rasnitei Eureka Atom 64 White. Atenti la detalii si la nevoile noastre.
Molto grazie per l'aiuto ai ragazzi e alle ragazze del Barshaker.
Acum: /Espresso/ ACS Minima DB, Eureka Atom Specialty 65 White; /Brew/ Kinu M47 Phoenix (cuțit pour-over), Hario V60 Ceramic, Hario Drip Kettle Buono 1,2 L, Hario Range Server Glass
Anterior: Gaggia Classic 2015/Gaggia Baby Millenium 2001, Fiorenzato F5 GT 64/Lelit PL043MMI
 
Reply
Buna ziua

Sunt si eu interesat de un termometru de grup de la dumneavoastra aici .
imi puteti spune daca este compatibil si cu grupul E61 de pe Mara X ?
Montarea este cea din descrirea produsului sau mai trebuie ceva?
Disponibilitate ? 
Si pretul va rog.

Multumesc
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
Salut Myr
Ne poti ajuta cu perspectiva ta ca si importator referitor la Felicita Arc?
Am vazut ca nu il mai aveti in oferta
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
(09-12-2020, 17:45)vladdooo Wrote: Salut Myr
Ne poti ajuta cu perspectiva ta ca si importator referitor la Felicita Arc?
Am vazut ca nu il mai aveti in oferta
Salutari,
Oficial noi suntem importatori unici, si suntem in discutii cu ei de o vreme, dar toate produsele sunt out of stoc.
Din cauza Covid unele lucruri decurg foarte greu.
In urmatoarele 2-3 saptamani sigur nu primim nimic de la ei.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Multumesc pt raspuns
Ma refeream la probleme de garantie (in afara de exemplarul meu - ocazie cu care vreau sa va multumesc inca o data pt intelegere si solutia adoptata)
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Salut MyR,
Ti-am trimis cateva mesaje pe PM pentru hopper-ul ala extra pentru Sette 270Wi. Ai vreo veste?
Multumesc!
Sette 270 Wi, ProBarista DF64, Crem ONE Profiler, VST all range, OCD v2, AVX 58.5 mm, VST Tamper, Kazak Tamper 58.4mm, WDT Red Leverer Tool Needle Powder Dispenser
 
Reply
(09-12-2020, 23:22)vladdooo Wrote: Multumesc pt raspuns
Ma refeream la probleme de garantie (in afara de exemplarul meu - ocazie cu care vreau sa va multumesc inca o data pt intelegere si solutia adoptata)

Te referi la probleme de garantie pentru cele cumparate din germania?
Daca da, atunci produsele trebuie trimise in DE sau in china in caz de problema.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Hey!
Cu noul espressor "DB" cred ca putem sa facem un dar frumos pentru toti :-p

Pret lista: 2.499,99
Pret Promotional: 2.399,99
Pret Espressoman Promotional: 2159.99 
Espressor AVX - DB1 PID

Ca si features il are:
- Are un boiler din inox pentru cafea, si un thermoblock pentru steam.
- preinfuzie
- timer ( pana 30sec )
- PID
- carcasa inox
- pompa ulka 
- portafiltru pe 58mm 

In pachet este si un tamper destul de fain, un portafiltru cu sita dubla si o "lingura" :-)

Eu am avut mai multe produse "beta" din acest espressor pentru teste.  Este facbricat doar dupa cerintele clientiilor, CE platit de noi, etc.. A durat aprox 14 luni acest proiect si suntem foarte fericiti ca am ajuns la faza asta, pacat ca din cauza pandemiei a fost un delay la productie de 2 luni, dar nu poate fi totul fericit. Smile
Un astfel de echipament  ( pret vs. skills) in momentul de fata pe piata din EU nu exista, si deja am inceput exportul catre mai multe piete.

In curand ajunge inca un container cu produsele noi..  Big Grin

---
ohoho am si uitat!

Toate produsele Cafelat Robot sunt in stoc!
PLUSSSS ! avem o culoare noua:
CAFELAT - Robot - Barista - Red
CAFELAT - Robot - Regular - Red

Din ianuarie vom avea si piese de schimb, portafiltre simple/presurizate, garnituri etc pentru ele cand ajunge urmatoarea livrare.

Am creat o categorie speciala, care este disponibila doar pana Craciun:
https://barshaker.ro/Cadouri-de-Craciun

De aici de ex espressoman au reducere pentru Peak Water, Kettle, Espressorul cel nou, si rasnita Eureka..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Felicitări @MyR! Chiar e un aparat facut dupa gustul espressomanilor care rezolva diverse limitari/provocari ale celor entry level si e si la un pret mai mic
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
In plus, avand in vedere ca vine cu un boiler de brew de 550ml, se preteaza destul de bine si pentru amatorii de DIY, cu kit-uri de tipul ITO.
 
Reply
Daca nu era pandemia anuntam deja intalnirea pentru testare Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Nu știu cum au reușit cei de la Barshaker, ieri pe la ora 17 am făcut plata, și azi la ora 13:30 mi-a ajuns comanda.
Jos pălăria.
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
(22-12-2020, 10:39)dragos.stoian Wrote: Felicitări @MyR! Chiar e un aparat facut dupa gustul espressomanilor care rezolva diverse limitari/provocari ale celor entry level si e si la un pret mai mic

Multumim! 

@dev are dreptate, daca esti de tipul DIY poti face multe cu acest aparat..

@Cosminchir - in perioada asta vine la noi curierii de 2 ori, plus si noi mergem la sediu spre seara astfel putem "pune" cadourile sub bradin siguranta pana 24Dec.

De ex. in cazul tau coletul a facut drumul Oradea-Adresa ta (GDPR :p ) in mai putin de 18 ore...

De adaugat ca si jucaria de Espressor AVX - EMTB1 functioneaza foarte bine, avem feedbackuri foarte pozitive, in plus deja avem 2 proiecte noi sper sa finalizam si pe ele in 6-8 luni..  Big Grin
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(23-12-2020, 12:47)MyR Wrote:
(22-12-2020, 10:39)dragos.stoian Wrote: Felicitări @MyR! Chiar e un aparat facut dupa gustul espressomanilor care rezolva diverse limitari/provocari ale celor entry level si e si la un pret mai mic

Multumim! 

@dev are dreptate, daca esti de tipul DIY poti face multe cu acest aparat..

@Cosminchir - in perioada asta vine la noi curierii de 2 ori, plus si noi mergem la sediu spre seara astfel putem "pune" cadourile sub bradin siguranta pana 24Dec.

De ex. in cazul tau coletul a facut drumul Oradea-Adresa ta (GDPR :p ) in mai putin de 18 ore...

De adaugat ca si jucaria de Espressor AVX - EMTB1 functioneaza foarte bine, avem feedbackuri foarte pozitive, in plus deja avem 2 proiecte noi sper sa finalizam si pe ele in 6-8 luni..  Big Grin

Confirm si eu cu Espressor AVX - EMTB1 , momentan nu am ce sa-i reprosez. In schimb nu prea sunt convins de rasnita AVX- am destul de des probleme cu channelling, nu imi dau seama de de unde vine. Sa vedem, azi mi-a venit o sita VST si un tamper reglabil, am sa vad maine dimineata daca se rezolva cat de cat. Colegii de pe forum mi-au recomandat un Kinu, are sa vina in Ianuarie si testam...
DUO DE/XL/KINU/BRAVO/KRIBLI
past:SAB HX E61/ANFIM
 
Reply
(23-12-2020, 22:04)brotundu Wrote:
(23-12-2020, 12:47)MyR Wrote:
(22-12-2020, 10:39)dragos.stoian Wrote: Felicitări @MyR! Chiar e un aparat facut dupa gustul espressomanilor care rezolva diverse limitari/provocari ale celor entry level si e si la un pret mai mic

Multumim! 

@dev are dreptate, daca esti de tipul DIY poti face multe cu acest aparat..

@Cosminchir - in perioada asta vine la noi curierii de 2 ori, plus si noi mergem la sediu spre seara astfel putem "pune" cadourile sub bradin siguranta pana 24Dec.

De ex. in cazul tau coletul a facut drumul Oradea-Adresa ta (GDPR :p ) in mai putin de 18 ore...

De adaugat ca si jucaria de Espressor AVX - EMTB1 functioneaza foarte bine, avem feedbackuri foarte pozitive, in plus deja avem 2 proiecte noi sper sa finalizam si pe ele in 6-8 luni..  Big Grin

Confirm si eu cu Espressor AVX - EMTB1 , momentan nu am ce sa-i reprosez. In schimb nu prea sunt convins de rasnita AVX- am destul de des probleme cu channelling, nu imi dau seama de de unde vine. Sa vedem, azi mi-a venit o sita VST si un tamper reglabil, am sa vad maine dimineata daca se rezolva cat de cat. Colegii de pe forum mi-au recomandat un Kinu, are sa vina in Ianuarie si testam...

Din cunriozitate: de unde stii ca ai channeling?
Am testat destul de mult rasnita si nu prea am avut probleme, trebuie gasit punctul optim ( gramaj, coarseness, tampare si nivelare )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(23-12-2020, 22:49)MyR Wrote:
(23-12-2020, 22:04)brotundu Wrote:
(23-12-2020, 12:47)MyR Wrote:
(22-12-2020, 10:39)dragos.stoian Wrote: Felicitări @MyR! Chiar e un aparat facut dupa gustul espressomanilor care rezolva diverse limitari/provocari ale celor entry level si e si la un pret mai mic

Multumim! 

@dev are dreptate, daca esti de tipul DIY poti face multe cu acest aparat..

@Cosminchir - in perioada asta vine la noi curierii de 2 ori, plus si noi mergem la sediu spre seara astfel putem "pune" cadourile sub bradin siguranta pana 24Dec.

De ex. in cazul tau coletul a facut drumul Oradea-Adresa ta (GDPR :p ) in mai putin de 18 ore...

De adaugat ca si jucaria de Espressor AVX - EMTB1 functioneaza foarte bine, avem feedbackuri foarte pozitive, in plus deja avem 2 proiecte noi sper sa finalizam si pe ele in 6-8 luni..  Big Grin

Confirm si eu cu Espressor AVX - EMTB1 , momentan nu am ce sa-i reprosez. In schimb nu prea sunt convins de rasnita AVX- am destul de des probleme cu channelling, nu imi dau seama de de unde vine. Sa vedem, azi mi-a venit o sita VST si un tamper reglabil, am sa vad maine dimineata daca se rezolva cat de cat. Colegii de pe forum mi-au recomandat un Kinu, are sa vina in Ianuarie si testam...

Din cunriozitate: de unde stii ca ai channeling?
Am testat destul de mult rasnita si nu prea am avut probleme, trebuie gasit punctul optim ( gramaj, coarseness, tampare si nivelare )

Pai ar fi mai multe indicii:
- in primul rand ma uit la manometru; uneori vad un astfel de comportamentL sta la o anumita presiune (de regula 9-10) si pe la un momnet dat scade cu 2-3 bari, de la 10 la 7 sau mai rau, la 6; si evident, in loc de 55-60 ml (la 18g) obtin 75-80 in 25 secunde; am incercat in fel de WDT (adica am o scobitoare si invart pe acolo  Big Grin ), pare ca s-a mai imbunatatit;
- apoi, ma uit in puc si pe deasupra se cam vad ceva gauri, in special pe laterale;
- si in ultimul rand, am incercat un portafiltru fara fund; asa si asa, uneori stropeste in toate partile;

Si am incercat cu mai multe tipuri de cafea (Mabo, Guido, Dropshot, etc), cele mai bune rezultate le-am avut cu Sloane.

Repet, nu stiu daca e de la rasnita sau de la altceva. Asa ca am schimbat sita (se pare ca ati trimis un IMS, ca VST-ul comandat nu mai era pe stoc) si un Barista Space - Black Coffee Tamper 58mm, ma gandesc ca poate au sa ajute, sa mai elimin niste variabile  Cool
DUO DE/XL/KINU/BRAVO/KRIBLI
past:SAB HX E61/ANFIM
 
Reply
(22-12-2020, 11:39)Lyvyoo Wrote: Daca nu era pandemia anuntam deja intalnirea pentru testare Smile

Am testat varianta SB (recomandata unor colegi pe care i-am racolat in comunitate) si vreau sa zic ca nu doar eu am reusit sa ma inteleg cu el si ci unuia din ei i-a iesit si cafeaua si, mai ales, laptele din doar cateva incercari.
La partea de espresso, insa trebuie sa mergi pe o cafea buna, aparatul va scoate in evidenta orice defect.

Planific un review/ demo video cand revin in Bucuresti, daca aveti sugestii va rog sa-mi scrieti PM. Sau deschid un topic separat.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Salutari,

Pentru cei interesati de DB1 si EMTB1 veti gasi informatii si cateva inregistrari aici.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Am plasat Comanda ID #49086 si nu am primit email pe adresa de email specificata in comanda *****@yahoo.com
V-am scris direct pe adresa de email info@ cu detaliile de livrare si OP. Culmea, yahoo-ul afiseaza o rotita care se invarte "sending..." si nu stiu daca ajunge email-ul meu la Dvs. Poate de asta nu a intrat nici email-ul de la Dvs?(sa fie o problema cu yahoo-ul?... )
Va rog sa-mi spuneti daca ati primit email-ul meu.
Succes,
Lelit PL81T Grace, rasnita G-IOTA BLK, Bilaletti Moka Express 3 tz, Hario V60 - 02.
 
Reply
(13-01-2021, 15:51)Teryro Wrote: Am plasat Comanda ID #49086 si nu am primit email pe adresa de email specificata in comanda *****@yahoo.com
V-am scris direct pe adresa de email info@ cu detaliile de livrare si OP. Culmea, yahoo-ul afiseaza o rotita care se invarte "sending..." si nu stiu daca ajunge email-ul meu la Dvs. Poate de asta nu a intrat nici email-ul de la Dvs?(sa fie o problema cu yahoo-ul?... )
Va rog sa-mi spuneti daca ati primit email-ul meu.
Succes,

Salutari,
Yahoo baga mailurile noastre la spam, daca nu gasesti nici acolo atunci este o alta problema.
Poti suna direct colegii din warehouse si ei te vor ajuta asap : 0740921549
multumesc,
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Multumesc MyR, am primit comanda astazi si am facut update la semnatura cu Hario V60. Spor la vanzare.
Lelit PL81T Grace, rasnita G-IOTA BLK, Bilaletti Moka Express 3 tz, Hario V60 - 02.
 
Reply
Salutari,

Mai jos regasiti niste informatii importante:

1. Acum pregatim cel mai mare import ever de la Gilberto ( Bravo Tools ), sper sa ajunga la noi in 2-3 saptamani max.

2. Bezzera - primim o livrare dupa 5 luni in 2-3 saptamani, daca esti interesat de un produs Bezzera recomand sa faci o precomanda..

3. Cafelat Robot - trec foarte bine, a inceput sa epuizeze stocurile noastre, recomand si aici sa fiti pe faza...

4. Saptamana viitoare primim prima livrare de la Eureka, multi asteptam ziua sa reintre in stoc Mignonul 15Bl  Wink
Din inceputul lunii viitoare se majoreaza pretul un pic si Mignon Specialita 15bl va costa aprox 1899Ron ( evident de aici aveti 10% discount ...  Cool  )

5. Dupa vreo 8 luni de negocieri am semnat exclusivitate cu Felicita.

Felicita - ARC - Pret lista 799 ron - Pret SPECIAL 599 ron  - PRET ESPRESSOMAN: 599ron-10%=539.1 RON TVA inclus cu livrare gratuita.
Felicita - SQUARE Kettle  - Pret lista 649 ron - Pret SPECIAL 555 ron  - PRET ESPRESSOMAN: 555ron-10%=499.5 RON TVA inclus cu livrare gratuita.
Preturile speciale sunt valabile pana 15 Februarie 2021.
De notat: incat au fost importuri paralele, produsele care sunt aduse in tara prin alte entitati decat noi, daca veti avea probleme cu ele atunci produsele trebuie trimise la vanzator sau direct in china/hong kong pentru service. ( exista SN tracking etc. )

Puteti plasa precomenzi de ACUM, si ulterior produsele vor fi livrare dupa 1 Aprilie 2021.

Weekend placut!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Salut MyR. As avea 2 intrebari:
1. sunt ceva noutati (produse noi) de la Gilberto?
2. pentru statia de tampare Bravo se aplica 10% la comanda?

Merci Smile
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
Reply
(23-01-2021, 18:37)Vlad80 Wrote: Salut MyR. As avea 2 intrebari:
1. sunt ceva noutati (produse noi) de la Gilberto?
2. pentru statia de tampare Bravo se aplica 10% la comanda?

Merci Smile

Salutari,
Vezi punctul 1 mai sus :p
Da! Se aplica!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
@MyR, ceva mai multe informatii despre asta? https://barshaker.ro/Tamper-autonivelant-584-Negru

Pare interesant Smile
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
(23-01-2021, 22:08)Beowulf Wrote: @MyR, ceva mai multe informatii despre asta? https://barshaker.ro/Tamper-autonivelant-584-Negru

Pare interesant Smile

Este foarte similar cu cel de la Kazak doar ca are un spring inauntru. Luni sau marti ajung sa testez personal si atunci pot sa revin cu o impresie daca este de interes.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Super, asteptam impresii atunci  Az
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
Super tare, era mare nevoie de un tamper cu autonivelare la un pret ok, alaturi de Kribli probabil ca va fi best seller. In fine, sau ar trebui sa fie Smile
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
(23-01-2021, 15:21)MyR Wrote: Salutari,

Mai jos regasiti niste informatii importante:

1. Acum pregatim cel mai mare import ever de la Gilberto ( [url=https://barshaker.ro/

5. Dupa vreo 8 luni de negocieri am semnat exclusivitate cu Felicita.

Felicita - ARC - Pret lista 799 ron - Pret SPECIAL 599

Salut,

Pentru tamperele Bravo ne puteți spune cu ce preț vor veni?
De la Felicita doar Arc sau doar pentru acesta aveți reducere de preț?

Mulțumesc,
Claudiu

Sent from my SM-G977B using Tapatalk
Lelit PL92 + Kinu M47 
 
Reply
(24-01-2021, 22:05)claudiur Wrote:
(23-01-2021, 15:21)MyR Wrote: Salutari,

Mai jos regasiti niste informatii importante:

1. Acum pregatim cel mai mare import ever de la Gilberto ( [url=https://barshaker.ro/

5. Dupa vreo 8 luni de negocieri am semnat exclusivitate cu Felicita.

Felicita - ARC - Pret lista 799 ron - Pret SPECIAL 599

Salut,

Pentru tamperele Bravo ne puteți spune cu ce preț vor veni?
De la Felicita doar Arc sau doar pentru acesta aveți reducere de preț?

Mulțumesc,
Claudiu

Sent from my SM-G977B using Tapatalk
Salutari,

Ca si pana acum, acolo nu se schimba nimic.
--
De la Felicita vom avea doar modelul ARC si kettleul SQUARE, chiar acum am facut un import mare cu cantare LINK.
Din mijlocul anului Felicita va lansa cateva game noi de produse, inca nu le pot spune ce si cum, dar o sa fie interes public  Big Grin

Fiind importator de Slingshot de acum in showroom avem si tamper automatic Kilo.
Sper sa treaca pandemia repede si va asteptam cu un S75 + Kilo acompaniat cu un LM GB5 in showroom din Oradea.

@cradun - sunt cateva solutii mai ieftine sau unele mai scumpe. De ex. asta, asta,  ... de ex eu folosesc pe asta cu Pavoni acasa si sunt super happy cu el. 
Insa cred ca la toti se pune problema de upgrade la tampere in fiecare 3-4 luniSmile si faci o colectie..  Big Grin

Nu incepem saptamana fara promotii:
Refractometru cafea
Espressor AVX - DB1 PID
KeepCup - Original - Harmony - XS - 120 ml
Felicita - Square - 600ml - Electric Kettle / Felicita - Arc - mentionat mai sus ce si cum
Cold Brew - Lux Travel - 500ml
Asobu - Flavour 2 Go Purple - 600ml Bottle
Asobu - Flavour 2 Go Turquoise - 600ml Bottle
EQUA - Mismatch Pink Breeze 750 ml
Milk Jug Exclusive - 1400 ml - [Joe Frex]
Filtre Filtropa - Marime 2 - 40 buc

si muuuulte altele le puteti gasi aici.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 3 Guest(s)