Hello There, Guest! Login Register


REDUCERE RASNITA MANUALA KINU PHOENIX si SIMPLICITY

Salutari, 

inscrierea se face pe o lista anume? sau prin completarea formularului. Intreb pentru un prieten doritor sa intre in lumea cafelei bune. Trebuie neaparat sa isi faca un cont pe espressoman  ? sau poate completa si fara acel formular.


mersi.
Lelit PL41EM, Kinu M47  Phoenix  
 
Reply
Doar trimiti formularul de reducere, lista o face fabrica intern.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Cu ocazia achiziționării râșniței model Phoenix, țin să mulțumesc inițiatorului și membrilor forumului pentru activitatea depusă, fapt ce mi-a permis obținerea reducerii la achiziția produsului.
Toate cele bune
 
Reply
Salutare, am trimis si eu formularul pt comanda de Phoenix si mi-au raspuns ca momentan comanda de grup s-a inchis, nu mai au pe stoc si daca doresc sa ma inregistreze pt comanda noua. Asadar daca mai sunt doritori, trimiteti comanda Big Grin Big Grin
 
Reply
Subscriu, m-am înregistrat și eu.
online: ACS Vesuvius EVO Leva / Niche Zero
offline: Flair Signature Pro / Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Mesaj informativ, preluat din alt topic(pentru a vedea topicul din care e preluat/citat mesajul dați click pe săgeata verde de la începutul citatului), referitor la comanda de grup din această lună:
 
(03-08-2020, 16:47)florin5 Wrote: Salutare!

Am primit astazi mesajul de la mai jos de la producator referitor la comanda de grup. Eu facusem comanda acum...mai mult de o luna. Daca cineva este interesat, ar trebui sa raspund pana maine...

[Image: 29V2vmU.png]

Dacă vă este mai ușor, imaginea cu print screen-ul mesajului se poate deschide și aici https://i.imgur.com/29V2vmU.png
 
Reply
Vesti proaspete si bune de la fabrica - se incepe o noua comanda de grup (cei care s-au anuntat pana acum vor primi confirmarea pe email saptamana viitoare), urmand ca la inceput de octombrie sa vina cutitele intarziate de fabrica italiana si sa inceapa ansamblarea. Teoretic, pana la jumatatea lui octombrie veti intra in posesia lor.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Si vesti si mai bune, inca mai au cateva in stoc in acest moment. A mea a venit ieri, si in sfarsit ma apropii de ce ar trebui sa fie un espresso.

Krinder-ul se lasa asteptat... desi ar fi trebuit sa il primesc din mai.
 
Reply
Hello,
Am achizitionat zilele trecute o rasnita Kinu prin intermediul formularului. Totul a decurs foarte bine.
Multumesc Espressoman si Kinu!
Lelit PL41E/ Kinu M47 Phoenix
 
Reply
S-o folosești sănăto(a)s(ă), Liz! Smile
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
Multumesc!
Lelit PL41E/ Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Am completat si eu formularul in Ajun, pe 24, astept raspunsul sa vad daca am noroc...
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Am primit azi raspuns, nu au pe stoc, doar sa ma pun pe lista de asteptare pentru livrare ianuarie 2021.
:-(
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Sau ... mai era una in Marketplace
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Multumesc, am dat buna ziua primul acolo, desi nu stiu cat de uzate sunt cuțitele, inca astept raspuns.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Cuțitele duc 650 de kile de cafea. Dacă le-a îngrijit posesorul, ar trebui să fie ca noi după 2 ani și 3-4 duble pe zi. Smile
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
Mulțumesc, e pe drum, o aștept cu niște CignoBianco de la Gardelli si niște Dulce de Pitalito de la Papa Jacques...
Încercasem si reducerea de la BarShaker insă informația lor este ca primul lot de Kinu Phoenix nu ajunge înainte de Martie...
Abia o aștept să ne  jucăm. În principiu sunt destul de împăcat cu râșnița din semnatura, Rancilio Rocky, însă îmi trebuia încă una pentru explorare de noi cafele... în căutarea lui ”mai bine, mai înalt, mai gustos”...
La Mulți Ani tuturor.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
A fost actualizata prima postare cu informatiile primite ieri de la fabrica.
Spicuiesc din noutati:
- aplicatiile de reducere venite pana la 31 ian. 2021 au intrat in fabricare si se asteapta dupa furnizorul de cutite care intarzie livrarea. Imediat cum ajung piesele cei inscrisi vor primi email de informare si  vor avea la dispozitie 3 zile pentru reconfirmare si plata. Se pare ca la nivel international exista probleme cu furnizorii de materii prime.
- daca anulati aplicatia de reducere fabrica va roaga sa anuntati cu un reply pentru a oferi sansa altui pasionat
- aplicatiile dupa 1 februarie 2021 pentru noua comanda de grup vor fi livrate in aprilie, iar pretul va creste fata de nivelul din 2019, la o valoare ce va fi stabilita zilele urmatoare (aprox. 750 lei).
- pentru Simplicity inca nu se stie pretul pentru comanda de grup dar cel mai probabil va fi ceva proportional cu Phoenix
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
L. E. mersi mult pt clarificari!

Salut Liviu,

Dacă am aplicat în weekend și inca nu am fost contactat de fabrica, pot verifica în vreun fel dacă totuși a fost procesata cererea? Nu cred ca rezist pana în Apr fără rasnita ?

Merci mult
Radu
 
Reply
Weekend inseamna 30-31 ian deci te incadrezi sigur, ba chiar din cate spunea doamna Ioana e posibil sa fie useri care nu mai raspund pentru confrmarea livrarii si atunci se trece la urmatorii aplicanti.
Iar legat de raspuns, doamna Ioana a spus ca fabrica nu are capacitatea de a aloca un om permanent pentru espressomani, asa incat colecteaza aplicatiile si la un anume interval raspund. Cat de curand vor anunta care este acel interval. (probabil saptamanal, vineri). Dar fii sigur ca aplicatia ta a ajuns, cum de fapt toate ajung si fiind pe 30-31 te incadrezi pentru livrarea din februarie, iar la un moment dat vei primi si confirmarea lor. Doar sa le soseasca lotul de piese din Italia, data fiind inca incerta si independenta de fabrica.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Salut baieti,
am completat si eu formularul pt Kinu, vineri 26 Februarie insa nu am primit nici un reply/feedback. Sa mai astept sau a fost prea tarziu pentru urmatoarea comanda ?
 
Reply
Cu siguranta iti vor raspunde. Momentan nu au anuntat oficial dar vor implementa pentru espressomani o regula de raspuns la aplicatii saptamanal, vinerea daca nu ma insel, pentru a confirma reducerea si pasii de urmat. Doamna Ioana de la Kinu a spus ca pana in aprilie (vom vedea exact data) se centralizeaza tot ceea ce trimit espressomanii in materie de Phoenix si Simplicity (pentru care nu s-au stabilit inca noile preturi). Daca furnizorii de cutite s-ar misca mai repede, lucrurile ar fi mai simple dar pandemia a afectat multi furnizori europeni si asta e situatia...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
@Jebb - eu inca nu am primit absolut niciun semn desi am plasat comanda in ultimele zile de Ianuarie. Inteleg ca au o problema de aprovizionare, dar la comunicare pare ca sunt si mai mari problemele
 
Reply
Nici in spam?
Luni ma interesez la fabrica sa vedem care este calendarul in perioada urmatoare.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Eu am trimis mail luni, si miercuri am primit produsele de la ei. Niste pahare, nu rasnita. Dar sunt promti la raspuns de obicei... eu cred ca ai ratat mailul sau ceva
Lelit MaraX, Eureka Mignon Specialita, Kinu M47 Phoenix
Past: Lelit PL41TEM, Sette 270 WI
 
Reply
Eu am completat formularul pe 19 martie și am primit în câteva ore răspuns:

"Buna ziua,


Pentru comanda de grup Kinu Phoenix se fac momentan inregistrari si revin cu amanunte atunci cind vom stabili perioada urmatoarei comenzi de grup care o sa aiba loc in primavara acestui an , dar nu mai devreme de Aprilie 2021.

Atunci va voi comunica si daca Simplicity intra in comanda de grup si la ce pret.
..."
 
Reply
(27-03-2021, 01:15)Lyvyoo Wrote: Nici in spam?
Luni ma interesez la fabrica sa vedem care este calendarul in perioada urmatoare.

Din păcate nimic.. Chiar am stat cu ochii si pe spam.
 
Reply
Mai baga o fisa. poate ai noroc a doua oara. De obicei raspund relativ repede in timpul programului de lucru.
Oricum nu risti nimic, trebuie completat un formular si facuta plata prin OP, nu e ca si cum te trezesti cu doua produse la usa.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
(30-03-2021, 10:23)vlaicu Wrote: Oricum nu risti nimic, trebuie completat un formular si facuta plata prin OP, ...

Scuze, cum adică prin OP? Cum fac eu o plata prin Ordin de Plata online? Prin ce?
 
Reply
(30-03-2021, 21:02)titan Wrote:
(30-03-2021, 10:23)vlaicu Wrote: Oricum nu risti nimic, trebuie completat un formular si facuta plata prin OP, ...

Scuze, cum adică prin OP? Cum fac eu o plata prin Ordin de Plata online? Prin ce?
Fabrica o sa îți trimită un cont, in care tu virezi suma de plata.
Eu fac asta prin Home Bank la ING.
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)