Hello There, Guest! Login Register


REDUCERE RASNITA MANUALA KINU PHOENIX si SIMPLICITY

#61
Daca nu ai achitat 690 plus transport atunci e posibil sa nu primesti ceva in viitorul apropiat. S-ar parea ca se onoreaza comenzile platite in avans.
 
Reply
#62
Am citit de cineva in threadul lui M47, care a facut o comanda pe 19 octombrie (fara a plati avansul) si a primit pe data de 21 decembrie. Asa ca cred ca mai este posibil s-o primim si noi.

Cred ca ai au un numar mare de comenzi de onorat si au nevoie de timp sa contacteze pe fiecare si sa le expedieze pe toate.

Eu am facut comanda la primele zile lui decembrie si inca nu am fost contactat.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#63
(09-01-2018, 16:05)dev Wrote: Daca nu ai achitat 690 plus transport atunci e posibil sa nu primesti ceva in viitorul apropiat. S-ar parea ca se onoreaza comenzile platite in avans.

As plati cu mare drag, daca m-ar contacta cineva de la Kinu sa imi dea un cont in care sa fac transferul.
Espresso: Quick Mill QM67 DB // Eureka Mignon Specialita // Vario Home Mahlkönig// cantar V60 drip-scale
Brew: V60 // Aeropress // Cafflano Kompact // Cafflano Kompresso // Cafflano Klassic // Filtru Phin

 
 
Reply
#64
Doresc si eu sa cumpar o rasnita M47 trebuie sa mai astept pentru a pune comanda?
 
Reply
#65
Săptămâna viitoare probabil, se vor clarifica lucrurile legate de reducerile Espressoman.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#66
Astept si eu in continuare pentu o comanda plasata pe 11 noiembrie.
Nu am contact de nimeni
 
Reply
#67
La rasnitele M38 stie cineva care este statusul? se trimit comenzile?
 
Reply
#68
Nu se mai produc rasnitele m38.
 
Reply
#69
pff.. n-am stiut, eu am una luata in primavara si vroiam sa mai comand inca una - suport tehnic oare se mai asigura pentru modelul asta?
 
Reply
#70
Nu ai primit o garantie de 5 ani la cumparare?
 
Reply
#71
Tot niciun raspuns...
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
Reply
#72
Liviu, ai mai aflat ceva vesti?
Espresso: Quick Mill QM67 DB // Eureka Mignon Specialita // Vario Home Mahlkönig// cantar V60 drip-scale
Brew: V60 // Aeropress // Cafflano Kompact // Cafflano Kompresso // Cafflano Klassic // Filtru Phin

 
 
Reply
#73
Personal cred ca nu o sa mai fie nici o reducere pentru forum (sau daca va fi, va fi ceva gen 5-10%).
Cred ca acea reducere nu mai este sustenibila pentru ei: nu pentru ca nu acopera costurile ci pentru ca cred ca este greu sa o justifice fata de cei din afara care platesc pretul plin.

Asta nu este un repros pentru ei, asta sunt regulile mercatului. Poate ar fi fost mai bine sa fie mai clari de la inceput, sa nu tine oameni in asteptare.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#74
e si normal, parerea mea.
se inscrie cineva nou si avand 1 postare cere reducere substantiala la rasnita.
cei "vechi" care au dorit rasnita cand era timpul, au luat'o fara probleme si pe merite.

mie, de exemplu, nu imi trebuia la vremea repsectiva, si nu am luat.
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#75
Recunosc ca nu m-am sintit prea confortabil ca am profitat de reducere atunci cind eram membru al forumului de numai citeva zile si aveam la activ 3-4 postari.
Totusi producatorul ar trebui sa-si faca cunoscuta pozitia in aceasta problema pentru ca cei care asteapta de mult timp sa stie ce sa faca.
Bezzera Unica;  Kinu M47; accesorii Motta; French Press; V60; cold brew Mizudashi
 
Reply
#76
Cred ca a fost un preț preferențial pentru România și nu neapărat cu legătură directa cu forumul din moment ce formularul se completează pe site.

Nu poți sa acuzi pe cineva ca vrea sa vândă un produs mai scump cât timp exista cerere.
 
Reply
#77
Totul e în ordine, mâine aflam exact, relax Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#78
Am promis ca revin cu amanunte. Deocamdata nu multe.
Am avut azi o discutie cu fabrica pe tema relansarii rasnitelor si va prezint cateva concluzii.
De fapt, lansarea oficiala internationala Kinu a fost la inceputul anului, odata cu site-ul lor si cu intrarea in deplina functionalitate a filialei americane. Deja lucrurile se duc spre alt nivel, nici macar seriile mari facute odata cu recentele capacitati de productie nefiind suficiente vis a vis de cerere, deci e posibil sa mai fie mici intervale de pauza pe parcursul anului. Asta inseamna investitii mai mari, oameni angajati mai multi, obligatii mai multe si mai mari catre mii si in viitor zeci de mii de posesori. Si nu confundati aceste constatari cu incercarea de gasire de scuze sau lamentari, ci, din ce am inteles,  vorbim de o pura incercare a lor de a proiecta un viitor sustenabil pentru brand ce trebuie sa acopere cheltuielile unei ditamai fabrici, 40 de angajati capabili nu necalificati si sa mai rezulte si un profit rezonabil. Totul fara a uita cine este comunitatea Espressoman, ce ajutor au primit ed aici, ce oameni au cunoscut datorita noua, ce ecouri internationale eu plecat de aici.

Drept pentru care, proiectul rasnitei M47 (deocamdata vorbim doar de ea) asa cum arata acum, poate fi fezabil doar in conditiile pe care le veti vedea la inceputul saptamanii viitoare. Nici eu nu le stiu exact dar va fi un discont din pretul de lista de 300E si probabil se va merge pe achizitii de grup la un anume interval de timp.

Tot incepand de saptamana viitoare, fiecare aplicant al formularului din Espressoman va fi contactat, iar apoi lucrurile vor intra pe un fagas normal, fara mari intarzieri.

Intrebarile de pe topicul M47 au fost citite si tot saptamana viitoare se va incerca acoperirea majoritatii neclaritatilor de acolo.

Eu sunt sigur ca atat timp cat o facem civilizat, se poate dialoga cu fabrica respectiv userul Che, inclusiv critic daca avem situatii tehnice etc. Insa, poate sa se supere cine-o vrea,  nu voi mai tolera nici eu, atat pe acest topic cat si pe restul, invective, jigniri sau aprecieri ce vizeaza atacul, nu o critica constructiva / tehnica, fie ea si negativa. Ne facem rau singuri, ne radicalizam, datorita unor cazuri speciale (uneori direct interesate) si nu e vorba doar de Kinu. 

Saptamana viitoare aflam mai multe, poate chiar de la userul Che
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#79
O intrebare as avea si eu: daca am completat acum ceva vreme formularul, fara sa am un feedback va tebui sa o fac din nou imcepand de saptamana asta sau ca fi luat in considerare si cel trimis deja?
Lelit PL41TEM 2015 PID / Ascaso I-1 mini iSteel / Kinu M47 / Cafflano Kompresso
 
Reply
#80
Nu este nevoie de completarea unui nou formular, fabrica va contacta in aceasta saptamana fiecare aplicant, verificati si Spam.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#81
Sper sa nu par atat de nerabdator. A contactat pe careva deja?
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
Reply
#82
Nope Smile soția mea controlează folderul spam de doua ori pe zi!

Echipament: Rok Espresso
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#83
micrenda, cand vii la mine la o cafea? poti weekendul asta?
 
Reply
#84
Mulțumesc... Dar în weekendul asta o sa mergem la socri! Încetișor ii voi învață despre espresso Smile

Echipament: Rok Espresso
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#85
Sa zicem ca a intarziat un acord al filialei americane Smile  Am primit mail din US, totul e in regula. V-am zis ca proportiile nu mai sunt aceleasi, au crescut si ei, dar toata lumea e happy acolo si pregatita sa interactioneze cu forumul, chiar mai mult decat inainte. E o chestiune de zile. Idealist fiind, prevad primul campionat de brew Kinu (cu sectiune speciala Espressoman) si prima vizita de grup la fabrica Smile)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#86
Daca nu dau băieții de Kinu niciun semn săptămână viitoare, eu o merg pe varianta "fraților" de la Comandante.
Liviu, până la urmă prețul pt forum care va fi, pentru m47? Macar sa stim, la ce ne așteptăm.
Espresso: Quick Mill QM67 DB // Eureka Mignon Specialita // Vario Home Mahlkönig// cantar V60 drip-scale
Brew: V60 // Aeropress // Cafflano Kompact // Cafflano Kompresso // Cafflano Klassic // Filtru Phin

 
 
Reply
#87
Daca stiam ceva exact, impartaseam si aici. Speram sa avem cat mai repede toate confirmarile. 

*am editat semnatura, se pune doar aparatura acolo
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#88
nici eu nu am fost contactat. Verific seciunea de pe forum si folderul spam zilnic. Comanda a fost plasata pe 13 noiembrie.
 
Reply
#89
am si eu o comanda din noiembrie..... asteptam cu interes  Wink Wink Wink
Bellezza Francesca | G-iota | Bezzera Unica | La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 
 
Reply
#90
Gata, e clar, am primit astazi confirmarea. Cum spuneam, odata cu operationalizarea filialei americane si "automatizarea" celei germane printr-o colaborare cu DHL (nu intru in detalii), am putut afla si pretul pentru Espressoman si conditiile de achizitie.

Asadar, informatiile primite arata astfel:
-  cu ultimile schimbari aduse (disponibile in sinteza pe kinugriders.com - user manual) si pentru ca acest proiect sa poata fi sustenabil asa cum arata in prezent, pretul de lista international a urcat la 300E 
- fabrica Kinu ramane alaturi de comunitatea Espressoman (de fapt n-a plecat niciodata ci a citit tot ce scriem) si ne va oferi in permanenta un discount la pretul de lista
- pentru a putea primi un pret cu o reducere cat mai mare, modalitatea de achizitie va fi sub forma de comanda de grup si probabil se vor centraliza lunar toate aplicatiile. Dupa finalizarea prezentei actiuni, urmatoarea comanda de grup va fi in luna martie si ramane de vazut exact cu ce discount, 30% fiind maximul posibil.
- formularul de reducere ramane acelasi, cel cu nr.4, Kinu,  din sectiunea de discount-uri - http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/ , iar procedura de asemenea aceeasi - se aplica formularul 4 si se asteapta raspunsul fabricii pe email, in maxim doua - trei zile.
- incepand de astazi , toate aplicatiile venite din luna octombrie 2017 vor fi contactate progresiv (pana maine ar trebui ca toata lumea sa primeasca email-ul de confirmare, verificati si Spam)
- PRETUL cu reducerea de 30% si transport pe curier, incluse, va fi de 1000 de lei. Aceasta reducere se acorda in mod normal pentru cine comanda 128 de bucati odata la fabrica, dar la cate cereri s-au adunat nu este o problema aceasta limita. 
- fabrica va accepta doar plata prin banca, toate comenzile trebuind preplatite, conform instructiunilor primite pe email dupa aplicarea formularului de discount. 
- pentru prima precomanda din 2018, cea de acum, termenul limita de aplicare a formularului de discount si plata catre fabrica va fi 16 februarie. 
- livrarile vor fi facute in saptamana  9 ( 26.02.- 02.03.2018)
- garantia este de 5 ani
- numarul maxim de rasnite ce pot fi comandate simultan este de doua, in ideea ca aceasta facilitate sa isi pastreze adresabilitatea catre persoane fizice, pe teritoriul Romaniei.

Voi insista si pentru finalizarea raspunsurilor la nelamuririle tehnice pe care le aveti, centralizate in acel set de intrebari de pe topicul M47, cu precizarea ca o lista cu intrebari frecvente (si raspunsurile aferente) se afla si pe site-ul Kinu.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)