Hello There, Guest! Login Register


REDUCERE RASNITA MANUALA KINU PHOENIX si SIMPLICITY

#31
Un mod civilizat de a spune : ne pare rau dar producem doar pt export. Cine isi permite sa tina 40 de angajati care sa nu produca.
 
Reply
#32
"Producem doar pentru export" suna destul de grav a discriminare chiar si spus intr-un mod civilzat. Eu as specula ca mai sunt si alte proiecte pe masa de lucru iar firma nu traieste din productia de M47 sau M68.
 
Reply
#33
(17-10-2017, 18:58)dev Wrote: mai sunt si alte proiecte pe masa de lucru iar firma nu traieste din productia de M47 sau M68.

...nu stiu de ce , dar sunt aproape sigur ca ai perfecta dreptate , toata treaba este " grija mare la asamblare... Big Grin ..." , nu se stie niciodata ce fel de AK iese ...47 / 74 / M / U ... Cool ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#34
Din cate stiu, dacă au fost pentru export au fost si pentru România. În acest moment nu sunt nici pt străini nici pt români. Se testează noi caracteristici spre a fi implementate si poate de aici delay-ul. Teoretic mâine sunt cu aparatura video la Reghin si ar trebui sa aflam mai multe Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#35
(17-10-2017, 20:37)Lyvyoo Wrote: ... Teoretic mâine sunt cu aparatura video la Reghin si ar trebui sa aflam mai multe Smile

...abia asteptam  Lyvyoo.

Apropos, doamna care mi-a raspuns la e-mail a zis ca imi trimte un formular de precomanda daca sunt interesat, dar au trecut mai mult de 24 de ore si inca nu a revenit cu nici un document.

Spor pe maine,
Current  : ► Kinu M47 ◄•► PL41TEM ◄•► PL121 ◄•► XMC013 ◄•► BS1533 ◄•► BS1097 ◄•► Cafflano Kompresso ◄
Obsolete: ► Russell Hobbs Allure 18623 ◄
 
Reply
#36
Buna ziua,
Am plasat si eu sambata comanda pentru m47. Momentan nu am fost contactat de nimeni. Se mai onoreaza comenzile?
 
Reply
#37
Nu au trecut nici macar 24 de ore de zi lucratoare. As zice sa mai astepti nitel.
 
Reply
#38
Am intrebat la fabrica si in aceste momente este in curs de finisare prima serie mare de rasnite Kinu. Cum sunt peste 100 de faze de productie, iar pentru a face fata comenzilor internationale trebuie sa faca mii de bucati, orice intarziere a furnizorilor lor, orice faza de productie de corectat, se rasfrange asupra unui numar mult mai mare de piese , fata de productia de pana acum. 
Cum cererile vin din peste 40 de tari, nu mai pot face raspunsurilor rapide, asa cum o faceau candva si pe forum, si din cate stiu, deocamdata, pana termina seria, centralizeaza saptamanal cererile si le raspund tuturor. 
Se estimeaza finalul lunii noiembrie pentru inceperea livrarilor.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#39
Salut,
Din pacate a trecut mai mult de o saptamana si nu am fost contactat pentru comanda Sad
 
Reply
#40
Daca ai comandat M47, stai 47 zile... M38 vine mai repede.  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#41
Raspund foarte greu in perioada asta, fiind in focuri cu lansarea stocului mare si coplesiti de o avalansa de cereri din toata lumea. Din ce am inteles, i-au intarziat mult unul, doi furnizori, iar data de relansare a fost impinsa spre mijlocul lui decembrie.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#42
Multumesc Liviu pt update.

Am vb cu mosul, si este posibil sa vina cu un Kinu M47 (am informat mosul de formular de reducere espressoman!)
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#43
Am scris si eu si nu m-a contactat nimeni...
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
Reply
#44
Si eu am completat formularul de pe forum de aproximativ o luna de zile si nu ma contactat nimeni. Ok, sunt foarte solicitati in perioada asta, dar totusi, oricum ai pune problema, e lipsa de respect sa nu raspunzi unei solicitari in nici un fel de atata timp. Am inteles ca prin completarea formularului trrimit o comanda catre fabricant si asteptam o confirmare sau o anulare a comenzii.
Practic nu stiu nici daca mi se vinde ceva, nici cand as putea sa primesc comanda si mai nou si pretul am aflat ca o sa se schimbe. Mie greu sa cred ca acum o luna nu se stia ca o sa se schimbe pretul, puteam fi informat/i ...
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#45
Daca lumea de afara se inghesuie sa plateasca 300 de euro e destul de neproductiv sa le vinzi in tara la jumatate de pret.

Eu sunt curios ce te nemultumeste la BB005.
 
Reply
#46
Am fost influentat de atatea pareri pozitive despre m47 si imi place si sa experimentez. Sunt curios de diferenta"din ceasca" intre rasnite. Altfel, sunt multumit de BB005.
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#47
Daca citesti parerile celor mai cu experienta, e cel mult o miscare laterala. La 690 de lei poate ca merita satisfacuta o curiozitate dar la 300 de euro gasesti electrice cu cutite plate care iti pot oferi alta perspectiva.
 
Reply
#48
Preturile de 250-300E nu au treaba cu Romania, sau cel putin nu cu Espressoman.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#49
Ma prind un pic mai greu. Ce înseamnă ultimul tău mesaj, Lyvyoo? Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#50
Ca nici pana acum si nici de acum inainte cand in strainatate se va scumpi cu 50E, nu o sa ajungem sa platim atatia bani (250-300E), datorita relatiei speciale pe care Kinu a avut-o cu aceasta comunitate inca din faza de teste.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#51
Deci beneficiem de acelasi pret ca inainte si ne va suna cineva? Si eu am facut comanda de m47 de ceva vreme.
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
Reply
#52
Nu cred ca vom avea o reducere de 50% dar este posibil sa avem o oarecare reducere.

Trebue soar sa avem un pic de răbdare și sa așteptăm ca se vor rezolva problemele de producție.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#53
Eu nu vreau reducere de 50%, vreau rasnita, fie si la pretul intreg, am completat formularul, nu m-a contactat nimeni.

Daca e sa primesc nimic la 0 lei, in situatia asta clar ca imi permit sa platesc si pretul intreg Smile

Acum serios, stie cineva ceva detalii legat de cand vor incepe sa raspunda la mesaje?
Ma intereseaza tare de tot un M68.
 
Reply
#54
Răspunsul lor la un comentariu pe pagina lor de Facebook este ca ei încearcă sa fac tot posibilul sa începe livrările înainte de Crăciun.

Din păcate, însă, doar la M47 (lipsește doar o componenta, care a întârziat toată producția). Despre M68, nu se știe nimic, nici pe Facebook, nici pe situl lor oficial.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#55
M68 din februarie probabil. Acolo se implementeaza mai multe schimbari (bila de aluminiu a devenit bila de inox, stabilitatea pe blat va fi data de o pompa de vid nu de greutatea talpii, cutitele si ele sunt in studiu etc.).
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#56
Any updates? Pentru a intra in posesia unei rasnite trebuie sa trimiti doar formularul de pe site sau trebuie sa faci si pre-order pe kinugrinders?
 
Reply
#57
Vom primi vesti in curand, zilele acestea au venit ultimile piese  lipsa din puzzle. Mai aveti putintica rabdare.
E de ajuns formularul de redcuere dar deocamdata sunt concentrati pe ultimile detalii, pregatirea exporturilor catre filialele din Germania si USA si cu siguranta vom afla vesti curand.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#58
Mai avem sanse sa la primim pana de craciun?
Echipament actual:Lelit PL92T, Niche Zero
Echipamentul vechi: Lelit PL81T, Gaggia Baby, Saeco Poemia cu PF naked facut la strung, Kinu M47, Lelit PL043MMI, Hario Skerton 
 
Reply
#59
(12-12-2017, 11:08)lorisl Wrote: Mai avem sanse sa la primim pana de craciun?

Probabil ca pana de Paste.
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
Reply
#60
Salutare, mai sunt ceva noutati de la Kinu?
Am facut comanda pentru un M47 de la inceputul lui Noiembrie, dar nu am primit niciun semn.
In acest moment pretul vad ca nu mai este mentionat. Intrebare tehnica, daca am facut comanda cand pretul era mentionat (690 lei daca nu ma insel), aceasta va fi onorata la pretul initial sau la cel nou?
Espresso: Quick Mill QM67 DB // Eureka Mignon Specialita // Vario Home Mahlkönig// cantar V60 drip-scale
Brew: V60 // Aeropress // Cafflano Kompact // Cafflano Kompresso // Cafflano Klassic // Filtru Phin

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)