Hello There, Guest! Login Register


REDUCERE RASNITA MANUALA KINU PHOENIX si SIMPLICITY

De pe site cred ca nu are reducerea espressoman.

Din păcate cred ca va trebui sa aștepte noua comanda de grup.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
gata m-am liniștit,1000 euro Angry
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
Pai nu știai prețul când ai întrebat de ea?
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
nu  Sad
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
(23-08-2018, 10:01)paul20vd Wrote: Salutare, 

Tocmai mi-am comandat ultima bucata disponibila de M47, pe ultima comanda de grup. Dna Ioana, de la fabrica, mi-a spus ca de luni intra in concediu pana la jumatatea lui septembrie, dar nu a putut sa imi spuna cand va fi initiata o noua comanda de grup (mi-a dat un termen probabil inceputul anului urmator, din cauza comenzilor foarte mari... dar poate reusesc si mai repede).
Astept si eu cu nerabdare sa vina rasnita si sa simt numai gusturi bune Smile 

Extractii bune tuturor!
Și eu tot pe ultima am luat-o, doar ca mi-a ajuns de 4 zile. Din cât am înțeles, au mai adăugat câteva rasnite la comanda inițială de grup.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Lelit PL92 + Kinu M47 
 
Reply
Foto finish  Idea
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
(27-08-2018, 08:36)claudiur Wrote:
(23-08-2018, 10:01)paul20vd Wrote: Salutare, 

Tocmai mi-am comandat ultima bucata disponibila de M47, pe ultima comanda de grup. Dna Ioana, de la fabrica, mi-a spus ca de luni intra in concediu pana la jumatatea lui septembrie, dar nu a putut sa imi spuna cand va fi initiata o noua comanda de grup (mi-a dat un termen probabil inceputul anului urmator, din cauza comenzilor foarte mari... dar poate reusesc si mai repede).
Astept si eu cu nerabdare sa vina rasnita si sa simt numai gusturi bune Smile 

Extractii bune tuturor!
Și eu tot pe ultima am luat-o, doar ca mi-a ajuns de 4 zile. Din cât am înțeles, au mai adăugat câteva rasnite la comanda inițială de grup.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk  

Da... mie mi-au zis ca am luat ultima din cele adaugate la comanda... Am fost un norocos Smile. Comanda a ajuns de pe o zi pe alta, fara nicio problema. De acum ma tot chinui sa o imprietenesc cu Simonelli... oricum diferenta in gust e clar mult peste rasnita incorporata pe care am avut-o la batranul Lelit PL042EM Smile
La Pavoni Mill (ex Nuova Simonelli Musica Lux), Kinu M47, Niche Zero
 
Reply
Salut,
Aveam o intrebare. Am avut ocazia sa ma joc cu un tamper Kinu si mi-a placut, si as fi vrut sa stiu daca e cumva vreo oferta pentru espressomani si pentru tamper?
Merci.
Profitec Pro700, Kinu M47, Aeropress, V60
 
Reply
Cel mai bine compeltezi formularul si intrebi de tamper.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
(02-09-2018, 18:57)Laddu Wrote: Cel mai bine compeltezi formularul si intrebi de tamper.

Ok. Merci. Am trimis.
Profitec Pro700, Kinu M47, Aeropress, V60
 
Reply
Cred ca sunt in vacanta. Nu am primit raspuns.
Profitec Pro700, Kinu M47, Aeropress, V60
 
Reply
Da, sunt in vacanta pana la inceputul saptamanii viitoare din ce am inteles.
 
Reply
De obicei cat dureaza livrarea de la data confirmarii comenzii?
 
Reply
Despre M47 Traveler discutam intr-un topic dedicat
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Salut,
Stie cineva cand se mai organizeaza o noua comanda de grup pentru M47?
Multumesc.
 
Reply
Poti completa formularul de pe site si te contacteaza fabrica daca mai ceva disponibil.
 
Reply
Este adaugata precizarea si in pagina formularului catre fabrica, anume sa il trimiti oricum caci pana la un group buy organizat, sunt foarte amabili daca au vreun stoc tranzitoriu si ii servesc pe toti espressomanii.
Revino oricum cu vesti, dar eu stiam ca toate cererile s-au finalizat cu bine, gasindu-se o solutie pana la urma.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Eu am comandat-o acum 2 saptamani, prin formularul de pe forum. M-au contactat in aceeasi zi, am virat banii, a doua zi au pus coletul la curier.
Bezzera Unica PID, Hone Slim 2020, Kinu M47
Ex. Lelit PL41E

 
 
Reply
Va multumesc pentru raspunsuri, trimit formularul si revin cu vesti.
 
Reply
Salutare tuturor! Va pot confirma ca, daca va grabiti, cu comanda prin formularul de pe forum, se mai pot achizitiona. Eu am comandat luni, ieri dimineata am platit-o iar dupa-amiaza era la curier. Sper ca pana vineri sa ajunga Mos Nicolae cu ea!   Smile
 
Reply
A ars magazia Kinu azi..
ECM Synchronika | Ceado E37s | Niche Zero | Comandante | Kalita
 
Reply
Nu azi, ci acum vreo 2 săptămâni. A ars și o bună parte din fabrică. Nu vreau să-mi imaginez prin ce trec.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Se stie cand mai este disponibila o comanda pentru M47? Si care e pretul?
 
Reply
320 euro disponibila din stocul de Germania si nu acorda reducerea de grup.
 
Reply
(18-01-2019, 09:13)RaresM Wrote: 320 euro disponibila din stocul de Germania si nu acorda reducerea de grup.

si cat era inainte cu reducerea de grup? cum se procedeaza pentru comanda...se mai completeaza acel formular? ne va mai acorda reducerea de grup?
 
Reply
Citiți un pic posturile de mai sus.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Am vorbit cu fabrica zilele acestea si situatia sta in felul urmator: 

Datorita incendiului foarte grav despre care am vorbit pe alt topic, capacitatile de productie functioneaza momentan foarte greu, locul fiind in reamenajare dar lucrandu-se, atat cat se poate, la proiectarea si fabricarea de noi exemplare. Desigur ca supravietuirea fabricii este strans legata de scoaterea pe piata cat mai rapid a unui stoc de rasnite, lucru la care zeci de angajati impreuna cu managementul lucreaza intens.

Pana la momentul la care va exista efectiv un stoc de marfa dintr-un anume model (inca nu stim care) probabil va mai trece ceva timp, in functie de rapiditatea recapatarii capacitatii de productie initiale. 

Singurele rasnite disponibile in acest moment sunt intr-un numar limitat la sediul din Germania. Cum nevoia lor de lichiditati este foarte mare, nu au cum sa mai ofere reducerea pentru forum, iar opinia mea este ca prin cumpararea la pretul intreg fara reducere, direct de pe site-ul Kinu, contribuiti la sustinerea acestui proiect care a adus atata bucurie si atatea cafele bune pentru noi forumistii.

In viitor, cand lucrurile vor intra in normal, cu siguranta ca vom avea din nou acces la reduceri, iar acest lucru va fi anuntat pe forum la timpul respectiv.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Multumesc.
 
Reply
Ceva noutati in legatura cu capacitatea de productie a Kinu si cu reducerile pentru forum?
 
Reply
E o firma mica pe o piata de nisa, se reface  greu. Eu nu mi as face sperante pentru  luni bune de acum incolo, daca nu mai mult.
Pe.De.Dienes 109 N, v60
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)