Hello There, Guest! Login Register

RASNITA MANUALA KINU M47 PHOENIX

Eu am platit in 8.07 oare cand se livreaza ?!

Reply
Spuneau ca vor sa trimită toate coletele pana pe data de 15.07, ca pleaca in concediu. Avand in vedere ca 15 e luni, probabil expedierea va fi cel tarziu maine.

Parerea mea... Smile

PS: eu am efectuat plata pe 4 si inca nu am primit AWB. Astept cu nerabdare, ca sa pot face o comparație intre kinu si comandante Wink

Reply
Discutiile generale despre Pheonix le-am mutat aici - https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...47-Phoenix
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Pana la urma cu ce a venit? Care distribuitor?
DeLonghi EC201CD.B, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Klassic

Reply
(11-07-2019, 13:38)Rala Wrote: Pana la urma cu ce a venit? Care distribuitor?

DPD

Reply
(11-07-2019, 13:40)johnsky Wrote:

DPD

Ati primit ceva mesaj inainte? ca urmeaza sa va fie livrata? Intreb pt ca eu am pus adresa de la birou, sa stiu daca sunt sanse sa vina azi 
Multumesc Smile

Reply
Acum a ajuns si la mine. Constructia pare solida si nu cred ca vom avea probleme in utilizare. Avem totusi garantie 5 ani si cu siguranta eventualele defecte vor fi remediate de fabrica.

(11-07-2019, 13:45)Rala Wrote:
(11-07-2019, 13:40)johnsky Wrote:

DPD

Ati primit ceva mesaj inainte? ca urmeaza sa va fie livrata? Intreb pt ca eu am pus adresa de la birou, sa stiu daca sunt sanse sa vina azi 
Multumesc Smile
 Niciun mesaj inainte. Este prima livrare prin DPD neanuntata. Verifica AWB-ul iar daca este plecat spre livrare poti suna sa ceri numarul curierului.

Reply
Am vorbit acum cateva zile cu cei de la kinu. Ei livreaza doar cu dpd. Mi s-a spus ca trebuie sa asteptam awb-ul, dupa care putem lua legatura cu curierul pt detalii.

Sent from my mobile, using Tapatalk

Reply
Problema e ca mie imi apare awb-u ca fiind invalid....

Reply
Awb e invalid pt ca a fost generat cand cei de la fabrica au solicitat curierul, insa coletul nu a fost inca ridicat de curier.
Ăsta este si motivul pt care in mail scrie ca e "traceable" diseara sau maine.

Reply
(11-07-2019, 14:22)Oly Wrote: Awb e invalid pt ca a fost generat cand cei de la fabrica au solicitat curierul, insa coletul nu a fost inca ridicat de curier.
Ăsta este si motivul pt care in mail scrie ca e "traceable" diseara sau maine.

ahaa, am inteles acum. Mai mult ca sigur o sa ajunga maine. Multumesc tare mult pentru lamuriri Smile

Reply
Am primit email de la doamna care mi-a confirmat comanda cu AWB, a spus ca poate fi urmărit din seara asta sau de maine dimineata, deci probabil ca inca nu merge awb
Cafflano Kompresso, Kinu M47 Phoenix, Saeco Poemia PF depresurizat, Porlex Mini modat stepless, Bialetti Brikka (made in Omegna:) 

Reply
AWB, DPD.
A fost ridicata de la ei.
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Primit mesaj dimineata (curier DPD), pe la amiaza am primit coletul (in stare buna), maine/poimaine intram la teste.
§ Kinu M38 / M47PH ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso §
§ Porlex Tall ► Tefal KI140D ► Hario V60 §

Reply
Nicio miscare azi? A mai primit cineva rasnita azi? Din provincie mai ales

Reply
La mine la Pitesti a ajuns coletul ieri, 11 iulie, prin DPD curier  Big Grin
Gaggia Espresso Pure / Ascaso i-mini i2 / IMS basket / Naked Portafilter / Self-made tamper
La Pavoni Professional / Cafflano Kompresso / Hario Mini-Slim Plus

Reply
La mine nici acum nu e valabil awb-ul. Ciudat

Reply
Primit mai devreme. Facut si poze.
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Buna. Am primit rasnita ieri de dinineata. Urmeaza sa o testez azi. Ganduri bune.
Lelit Mara pl62 t Honne by Hedone Lelit pl162 t Bianca Bravo tools

Reply
A venit si la mai mine dar nu am auzit telefonul deci se pare ca abia luni ma joc cu ea
Cafflano Kompresso, Kinu M47 Phoenix, Saeco Poemia PF depresurizat, Porlex Mini modat stepless, Bialetti Brikka (made in Omegna:) 

Reply
am primit o....la prima atingere iti da senzatia de rasnita serioasa...am testat o cu 4 tipuri de macinaturi...pare sa furnizeze o consistenta constanta pt fiecare dintre ele
Bezzera Magica S MN/Eureka Specialita 16 CR/Motta Tools

Reply
Rala, se pare ca nu verifici unde trebuie. Asa am facut si eu. Pana la urma am sunat la ei si m-au lamurit. Trebuie sa intri pe tracking.dpd.ro
Eu voi intra in posesia ei abia luni, se pare.

Reply
Multumesc Oly, am reusit sa aflu unde e coletul, e la sediu in Oradea dar nu raspund. Oare as putea merge direct la sediu sa o ridic? Sa nu mai astept pana luni.

Reply
Eu am solicitat ridicare personala de la oficiul dpd apaca. Desi coletul e de azi dimineata in depozitul din bucuresti, nu a ajuns inca la apaca, iar fata de la call center dpd zicea ca probabil luni il voi putea lua.

Cel mai bine incerci sa vorbesti cu ei, insa daca nu iti este peste mana, poti da o fuga pana la sediu sa vezi cum sta treaba.

Sau stai cu ochii pe tracking.dpd.ro Smile (eu asta fac de azi dimineata, dar degeaba)

Reply
Am fost la sediu, ridicat rasnita, fericit. Pe langa Xeoleo care e destul de solida, e un tanc. Revin cu poze pe celalalt thread. Multumesc Oly pt sfaturi si tuturor pt informatii. Spor va doresc la testat ?

Reply
am intrat si eu in posesia rasnitei.
testata in weekend cu rasnirea cafelei pt moka pot si aeropress.

Reply
Primit si eu ieri. Multumiri lui Liviu si echipei de la fabrica!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 3 Guest(s)