Hello There, Guest! Login Register


Prajitoria Sarkis Cafe - discutii generale

Ad hoc nu a intrat in productia de serie , se face doar la comanda atunci cand comenzile insumate sunt de minim 2,5 kg .
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
@Mihai - te-am vazut la 08.30 la ProTV cu G. Buhnici. Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Bravo, bravo!

Clipul il gasiti aici, iar Mihai apare la minutul 4.00

Cafegiu tare pasionat mr. Buhnici! Pacat ca nu are timp sa dea o raita si pe forum. Cam de un an parca l-a "tras curentul" si acum face "prozelitism" pentru calitate in cafea inclusiv in interiorul trustului Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Si la min.6 iese din magazin cu tot borcanul de cafea (nu 180 gr. cum a cerut) si cu sticla cu vin Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Mihai, sper ca mai ai cabernet din ala, ca e tare bun Wink Mai vreau.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Felicitari pentru Guatemala! Nu mai bausem demult. I-am cerut lui Mihai de la Sarkis o cafea mai putin prajita decat Chocolate de exemplu si m-a nimenit cu Guatemala. Cremoasa si in acelasi timp gustoasa, fara sa-mi amarasca papilele din cauza gradului de prajire Smile Acum sper sa gasesc ceva la acelasi grad de prajire dar cu o aciditate putin mai mare...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Se pare ca amestecul facut de BCF afost reusit asa ca vineri voi incerca sa-l fac din nou in cazul in care cumulat voi avea comenzi ce vor totaliza min 2,5 kg . Pretul insa va fi de 90 lei , acesta este special numai pentru forumisti . Important este sa primesc comanda pana joi
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Eu as lua cam 300g.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
Si eu vreau 250g ; sambata vin.
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
Reply
(29-11-2012, 16:07)Lyvyoo Wrote: Felicitari pentru Guatemala! Nu mai bausem demult. I-am cerut lui Mihai de la Sarkis o cafea mai putin prajita decat Chocolate de exemplu si m-a nimenit cu Guatemala. Cremoasa si in acelasi timp gustoasa, fara sa-mi amarasca papilele din cauza gradului de prajire Smile Acum sper sa gasesc ceva la acelasi grad de prajire dar cu o aciditate putin mai mare...

Liviu ai incercat Salvador Monserat de la Sarkis? Dupa parerea mea se potriveste descrierii tale. Mie Salvador mi-a placut cel mai mult din ce am baut pana acum.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
As lua si eu 3-400g daca e deschis in weekend
Lelit PL041TEM
 
Reply
(04-12-2012, 11:18)Cosmin Wrote: Liviu ai incercat Salvador Monserat de la Sarkis? Dupa parerea mea se potriveste descrierii tale. Mie Salvador mi-a placut cel mai mult din ce am baut pana acum.

Am incercat. Eu aveam "in minte" El Salvador de la Monkaff, de acum cativa ani Smile Dar e greu sa compari mere cu pere (ambele calitative). Mie mi-ar fi placut ceva mai acida si prajita mai soft. Dar e foarte ok si asa. Din fericire avem de unde alege, Mihai aducand multe sortimente.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Toate comenzile vor fi preluate nemai fiind nevoie de confirmare singurul lucru pe care il doresc a sti este ziua cand se ridica si la ridicare sa specificati nickname-ul . Pentru comenzile din tara comanda min este 1 kg dar poate fi compus din mai multe nu neaparat doar acesta . Cei ce nu au mai cumparat de la mine va trebui insa sa trimita comanda din www.sarkiscafe.ro

A , am uitat sa specific , lucram in fiecare weekend
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Sambata, 350g, sradum.

Multumesc.
 
Reply
Eu o sa vin vineri. Sa-mi spui la ce ora prajesti amestecul.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
Sambata sau vineri ridic eu
Lelit PL041TEM
 
Reply
(04-12-2012, 08:44)honciucmihai Wrote: Se pare ca amestecul facut de BCF afost reusit asa ca vineri voi incerca sa-l fac din nou in cazul in care cumulat voi avea comenzi ce vor totaliza min 2,5 kg . Pretul insa va fi de 90 lei , acesta este special numai pentru forumisti . Important este sa primesc comanda pana joi

Nu incearca nimeni sa caracterizeze , in termeni de gust , acest amestec ?
Mihai imi dai ceva indicii legate de soiurile pe care le-ai folosit ?
De saptamana viitoare am si eu nevoie de cafea si voiam sa incerc un amestec nou , la care deja m-am gandit , si pentru care urmaresc sa vad ce si cand prajesti pentru a le lua pe toate cat mai proaspete .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
Este un amestec de columbia , bolivia , guatemala si costa rica iar referitor la caracteristici vorbiti cu Petru deoarece a incercat si a fost entuziasmat ca sa spun asa " o cafea foar te echilib rata ce iese in evidenta tocmai datorita acestui lucru
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
600g BCF sa vina la Cluj.Wink
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
(04-12-2012, 23:01)Pascalau Wrote: Eu o sa vin vineri. Sa-mi spui la ce ora prajesti amestecul.
In principiu la 10 dar prajind mai multe si cum eu in general amestecurile sunt ultimele ora este aproximativa
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Mihai, maine e white friday Big Grin o sa ai multi "musafiri" Wink
Vin si eu pe la 09.00-10.00
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Eu am dat comanda direct la magazin martea trecuta si vin sa ridic luni. Va rog sa nu ma uitati.
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
Reply
Mihai, - am impresia ca azi a fast aglomeratie mai mare decat de BCF la tine Big Grin
Am avut placerea sa cunosc pe Pascalau, Mokele, Raducarutasu, G. Buhnici si inca doi colegi mai noi, - in ordinea intrarii "pe teren" Wink
Mihai, cred ca trebuie sa te gandesti f. serios sa schimbi locatia cu una mai mare, sau sa mai iei un spatiu de langa si sa te extinzi.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Ia uite...v-ati cunoscut si cu Buhnici...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(07-12-2012, 16:14)sorin2505 Wrote: Mihai, cred ca trebuie sa te gandesti f. serios sa schimbi locatia cu una mai mare, sau sa mai iei un spatiu de langa si sa te extinzi.
Esti dispus sa cotizezi? De exemplu eu, la Tgv, nu imi da mana sa va iau voua - cei din satul cu ministrii - un loc unde sa va intalniti si sa dati iama in toata crema. Daca pretul scade insa la cafea nici o problema. Wink
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Daca scoate actiuni pe piata, de ce nu ? Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
De ce nu gasesc sortimentele Chocolate si Sweet pe pagina magazinului ? http://www.sarkiscafe.ro/magazin
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
Reply
Deoarece ar insemna ca pentru fiecare reteta sa creez o pagina noua , de aceea cand doriti sa comandati unul din amestecuri la rubrica "Observatii" specificati ce anume doriti

(07-12-2012, 16:25)baloozzy Wrote:
(07-12-2012, 16:14)sorin2505 Wrote: Mihai, cred ca trebuie sa te gandesti f. serios sa schimbi locatia cu una mai mare, sau sa mai iei un spatiu de langa si sa te extinzi.
Esti dispus sa cotizezi? De exemplu eu, la Tgv, nu imi da mana sa va iau voua - cei din satul cu ministrii - un loc unde sa va intalniti si sa dati iama in toata crema. Daca pretul scade insa la cafea nici o problema. Wink

Daca pretul scade nu va mai putea fi aceeasi calitate , ganditi-va ca in pret se regasesc si cheltuielile ( salarii , taxe , impozite , chirie , etc ) Prefer sa pastrez calitatea
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
(08-12-2012, 21:10)honciucmihai Wrote: Deoarece ar insemna ca pentru fiecare reteta sa creez o pagina noua , de aceea cand doriti sa comandati unul din amestecuri la rubrica "Observatii" specificati ce anume doriti

[quote='baloozzy' pid='2631' dateline='1354886755']
Daca pretul scade nu va mai putea fi aceeasi calitate , ganditi-va ca in pret se regasesc si cheltuielile ( salarii , taxe , impozite , chirie , etc ) Prefer sa pastrez calitatea
Era doar o gluma, pentru ca un spatiu mai mare, s-ar simti in pret, acesta urcand. Bine, mai e si cazul ca in aceeasi bani sa alegi un spatiu mai mare intr-o zona limitrofa, dar nu o sa muti zilnic tot atatea nasucuri cu aroma, ca aici. Pentru noi, de la tara, nu cred sa ne afecteze. Tine-o asa!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Ce pret au sortimentele Sweet si Chocolate? Cam cat ar costa curierul + rambursul ?
Multumesc.
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)