Hello There, Guest! Login Register

Prajitoria Maison du Cafe din Iasi

Columbia este una dintre cafelele mele preferate de la Maison.
Va recomand sa incercati si Kenya, Uganda sau Ethiopia Kochere. Pe ultima o savurez in acest moment si, mie cel putin, imi iese deosebit de dulce cu un retrogust placut de ciocolata amaruie.
Felicitari Octav pentru ceeace faceti !
Lelit Victoria PL91T, Kinu M47, Eureka Mignon Specialita 17NX - Red

Reply
Va multumim mult pentru aprecieri!
Va promitem ca vom face tot posibilul sa oferim intotdeauna aceeasi cafea de cea mai buna calitate si prajita cat mai proaspat.
Toate cele bune!
Octav
(12-03-2019, 15:07)kimosabe Wrote: Columbia este una dintre cafelele mele preferate de la Maison.
Va recomand sa incercati si Kenya, Uganda sau Ethiopia Kochere. Pe ultima o savurez in acest moment si, mie cel putin, imi iese deosebit de dulce cu un retrogust placut de ciocolata amaruie.
Felicitari Octav pentru ceeace faceti !
Trabattoni Farina Italnova

Reply
Confirm si eu: este cea mai buna Kenya (dupa gustul meu) pe care am incercat-o pana acum. Am folosit-o exclusiv pe AeroPress.
Porlex Mini,AeroPress,Eureka Mingnon Specialita 15BL,Cafflano Kompresso,Moka Pot,French Press.

Reply
M-am ratacit si eu pe la ei astazi si am plecat cu o punga de Kenya dupa mine. F fain prajita!
Expobar Office Leva, Hedone Honne Slim, Tamper Concept Art Dinamometric

Reply

Reply
Salut,
@OctavDuMaison blendurile cu robusta Super Crema Bar si Mircea Oro sunt prăjite ceva mai dark? Intreb pt ca asta caut
Mersi
Cafflano Kompresso, Kinu M47 Phoenix, Saeco Poemia PF depresurizat, Porlex Mini modat stepless, Bialetti Brikka (made in Omegna:) 

Reply
Buna ziua,
Acele blenduri sunt medium spre dark (full city).
O zi frumoasa!

(20-07-2019, 16:43)dragos.stoian Wrote: Salut,
@OctavDuMaison blendurile cu robusta Super Crema Bar si Mircea Oro sunt prăjite ceva mai dark? Intreb pt ca asta caut
Mersi

Reply
Multumesc.
Cafflano Kompresso, Kinu M47 Phoenix, Saeco Poemia PF depresurizat, Porlex Mini modat stepless, Bialetti Brikka (made in Omegna:) 

Reply
Deschid cutia in care erau ambalate pungile de cafea si in cateva clipe te imbata un miros de zahar ars, delicios! 

[Image: wvnxhf1dorFWVUqzebffE6Dnlf4SxykjRhEMm8FB...2XyG=w2400]
Flair Signature Pro | Kinu M47 | pourover burr | Hario V60 |  

Reply
Cu drag!
Big Grin
(22-07-2019, 14:41)dragos.stoian Wrote: Multumesc.

Reply
Care ati spune că este cea mai prajita cafea a dvs, care sa aduca cu blendurile italiene?

Reply
Buna ziua,
Sortimentele care aduc cu blendurile italiene consider ca sunt Miscela Torino si Monte Rosa.
O dupa-amiaza frumoasa!
(24-07-2019, 10:14)dragos.stoian Wrote: Care ati spune că este cea mai prajita cafea a dvs, care sa aduca cu blendurile italiene?

Reply
(24-07-2019, 17:39)OctavDuMaison Wrote: Buna ziua,
Sortimentele care aduc cu blendurile italiene consider ca sunt Miscela Torino si Monte Rosa.
O dupa-amiaza frumoasa!
(24-07-2019, 10:14)dragos.stoian Wrote: Care ati spune că este cea mai prajita cafea a dvs, care sa aduca cu blendurile italiene?

Multumesc, tocmai am comandat 250g de Monte Rosa si o punga de Miscela Oro. Am văzut că nu e camp cu adresa de livrare,e diferită de cea de facturare,am pus-o in pag următoare cu comentarii, sper ca e ok.

Reply
Sigur, e ok si in rubrica de comentarii!
Am trimis deja azi Smile
O zi frumoasa!
(24-07-2019, 19:51)dragos.stoian Wrote: Multumesc, tocmai am comandat 250g de Monte Rosa si o punga de Miscela Oro. Am văzut că nu e camp cu adresa de livrare,e diferită de cea de facturare,am pus-o in pag următoare cu comentarii, sper ca e ok.

Reply
Multumesc, abia astept sa o gust

Reply
(25-07-2019, 13:58)OctavDuMaison Wrote: Sigur, e ok si in rubrica de comentarii!
Am trimis deja azi Smile
O zi frumoasa!
(24-07-2019, 19:51)dragos.stoian Wrote: Multumesc, tocmai am comandat 250g de Monte Rosa si o punga de Miscela Oro. Am văzut că nu e camp cu adresa de livrare,e diferită de cea de facturare,am pus-o in pag următoare cu comentarii, sper ca e ok.

Aveti idee cand trebuie sa vină? Nu ma grăbesc, dar eu lucrez din două locații si am dat ca adresa de livrare una din ele, la care am fost ieri si azi (presupunând ca va veni 2 în zile, chiar dacă am dat mai spre seara comanda ), iar luni sunt la cealaltă locație

Gata a venit! Smile

Reply

Reply
Salut, am comandat mai multe tipuri de cafele de la voi care au sosit marti 3 decembrie insa una era prajita de 2saptamani iar alta de 10zile (una prajita pe 20 noiembrie iar alta pe 24).
E ok asa? De obicei trimiteati cafeaua prajita de cateva zile
Gaggia Classic 2015 | Kinu M47 Phoenix 

Reply
Buna ziua,
Cu siguranta zilele prajirii sunt 20 Noiembrie, respectiv 24 Noiembrie. Daca e scris septembrie, cu siguranta am pus din greseala. In orice caz, noi consideram ca pana la 30 de zile cafeaua isi pastreaza foarte bine proprietatile.
Vom face tot posibilul ca pe viitor, in momentul expedierii, cafeaua sa aiba cat mai putine zile de la momentul prajirii.
Va multumim pentru intelegere!

(04-12-2019, 13:15)Bulete Wrote: Salut, am comandat mai multe tipuri de cafele de la voi care au sosit marti 3 decembrie insa una era prajita de 2saptamani iar alta de 10zile (una prajita pe 20 sept iar alta pe 24).
E ok asa? De obicei trimiteati cafeaua prajita de cateva zile

Reply
Scuze, datele erau 20 si 24 noiembrie, am gresit si am editat datele.
De obicei cafeaua care o trimiteati era prajita de cateva zile si mi s-a parut ciudat acum.
Gaggia Classic 2015 | Kinu M47 Phoenix 

Reply
Dragii noștri,

Ne aflăm într-o perioadă complicată la nivel, de care sperăm să trecem cu bine cu toții.  Motiv pentru care am luat o serie de măsuri de prevenție, pe care dorim să vi le împărtășim, pentru a vă asigura că facem totul pentru a vă proteja:

1. Am pus la dispoziție materiale de dezinfectare în cadrul prăjitoriei de cafea, astfel încât să reducem posibilitatea expunerii la virus.
2. Am asigurat mănuși pentru protecție pentru persoanele care prăjesc cafeaua și pentru persoanele care manipulează pungile și coletele. 
3. Verificăm zilnic starea de sănătate a echipei noastre și măsuram zilnic temperatura corpului.
4. Pe lângă procedurile aferente standardului ISO 22000:2005 din cadrul Sistemului de Management al Siguranței Alimentului (HACCP), am instituit noi proceduri pentru dezinfectarea permanentă a suprafețelor în toate punctele noastre de lucru. Sunt dezinfectate toate suprafețele de contact ale mașinilor de transport, care sunt autorizate de DSVSA Iași.
5. Am informat echipa referitor la prevederile legale.

Pentru protecția dumneavoastră, recomandăm în continuare ca la primirea coletelor cu cafea să pastrati distanța de 1,5-2 metri. Recomandăm de asemenea plata cu cardul online, disponibilă pe site-ul nostru, www.maisonducafe.ro. În cazul în care alegeți plata ramburs, este recomandabilă dezinfectarea imediată a mâinilor dupa atingerea banilor.
Maison du Cafe urmărește și respectă toate recomandarile venite din partea Ministerului Sănătății și a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență.
Va dorim multa sanatate!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)