Hello There, Guest! Login Register


Porfiltru service

#1
Ce ziceti de asta ?
Ne-am scos ieftin (60E) , simplu, compact , achizitie RO , masoara presiunea si temperatura , mai mult de atat nici ca-ti trebuie !
Super tari baietii astia din Focsani 
http://piese-espressor.ro


Attached Files Thumbnail(s)
       
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#2
Da... is super tari ... am o comanda la ei de o saptamina ... si acolo va ramine... Angry
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
Reply
#3
Eu am vorbit ieri la telefon si azi am primit coletul incredibil !!!
Nu stiu ce s-a intamplat la tine !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#4
Atita e de serioasa firma/apropitaru. Numa ieri am sunat de 5 ori si nu s-a obosit nici macar sa raspunda.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
Reply
#5
Acel termometru analogic îți oferă precizia pe care o cauți atât de insistent? Dar timpul de răspuns? Cum se face controlul debitului? Poți umple pf-ul/sita cu cafea?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#6
Nici nu ma astept la mare precizie la asa ceva , la cat costa un portfiltru am in banii astia si un manometru si un termometru (cat de cat) si stutul de curgere, sunt multumit de achizitie.La mine repet am facut comanda , m-a sunat de la ei alaltaieri si ieri am primit pachetul , m-am minunat !
  Am comandat si un digital pe care o sa-l infing in portfiltru si atunci se poate vorbi de ceva mai la virgula 
  Asta e doar asa sa vedem daca suntem pe 'verde' cu toate ca am facut proba si arata ceva pe langa 90 gr , cu lupa si ochelarii sau cu niste ochi buni  Big Grin se poate vedea bine insa m-a dat peste cap timpul de raspuns , nu se poate urmari un profil de extractie ca la eric dar o corelare cat de cat da ,,, .Eram obosit si n-am stat mult de el doar am vrut sa vad ca functioneaza si da e ok , Eric arata 93-94 si acul ducea spre 90 .Este bun pentru probe in lipsa lui Eric sa vezi daca masina ta mai traieste ca si temperatura si ca si puls  Tongue  adica presiune
  Controlul debitului se face foarte misto am rotit de robinet pana pompa presiune la dus la 8 bar .Cu el inchis se duce la 12 atat la cat e masina , deci e ok 
  Se poate pune si cafea , n-am incercat , o sa ma mai joc maine cu el !
  O seara buna !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)