Hello There, Guest! Login Register


Oglinda pentru portafiltrul fara fund

#1
Mai ales cei care profileaza dar nu numai, cred ca vor sa cunoasca ce se intampla sub portafiltrul fara fund in timpul extractie. Aplecarea permanenta este un sport placut dimineata dar as miza pe o atentie mai mare la manometru, padela, curgere, stand in picioare. Propunerea mea cred ca ar fi interesanta si pt. care au kit-uri de profilare non Bianca si care trebuie sa dea mai multe ture de padela si sa nu atinga suprafata fierbinte de langa maneta. Eu unul stau pe vine in timpul extractiei si controlez usor cu un deget padela, fara sa o vad, pe o plaja de 180-200 de grade. Dar poate nu toate padelele sunt asa usor de controlat.

Nu propun un grup buy caci 75$ + transport pt o oglinda mica e absurd dar va intreb daca stiti sa existe ceva asemanator prin Romania, evident din alte domenii. Eventual si cu efect de lupa Smile 

https://craiglyn.com/group-glass/

#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Ăsta, o poșetă luată cu japca la GTA, pt oglindă și mai rămâne doar prinderea de tavă sau o talpă.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
(08-01-2020, 15:58)Lyvyoo Wrote: pt. care au kit-uri de profilare non Bianca si care trebuie sa dea mai multe ture de padela si sa nu atinga suprafata fierbinte de langa maneta

FAKE NEWS, nu trebuie date mai multe ture  Smile

Eu folosesc o oglinda mica sferica ce se mai foloseste pe oglinzile masinii. Nu e perfect dar isi face treaba. Ceva de genul: https://www.aliexpress.com/i/32946876486.html

[Image: ss9HeJE.jpg]
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
#4
Probabil in functie de kit...schimbasem cu radudani niste email-uri si asa spunea, ca ar fi doua ture.

misto ideea lui @baloozzy   Pe talpa merge lipit prins un magnet subtire, cum sunt cei care se lipesc pe spatele pozelor ca sa le pui pe frigider.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Sau fiind magnetic deja pe partea de sus, s-ar putea încerca să fie folosit invers, iar oglinda să fie lipită pe talpă? Huh Talpa are deja și adeziv. Smile
La cât costă, cred că se pot face experimente.
 
Reply
#6
US $0.01 - 0.15$ , in functie de nr. de bucati?!!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
De mentionat ca cele pt oglinda laterala a masinii sunt convexe, si vor prezenta o imagine mai mica. Dupa mine, insuficienta pt a urmari bine extractia.
Varianta 'GTA' are avantajul ca sunt sanse mari sa gasesti in poseta una sau mai multe oglinzi concave, ce augmenteaza imaginea. Plus ca, luand poseta, devine practic indisponibila arma cu care ti-ai fi luat una dupa ceafa
Exemplificare in poza[Image: 0169aa9a4b6a8a2a4bc18ed65d464694.jpg]
 
Reply
#8
@Lyvyoo
Unde selectezi "color" pe fiecare imagine apare ce diferențe sunt între variante(e vorba de culoare, cutie da/nu, 1 sau 2 plăcuțe; aici o imagine).
Îți apare acel preț pentru că ai " New User BONUS ", altfel pentru cine nu e utilizator nou prețul e între 1,74-3,22$.
 
Reply
#9
Nu ma prind cu oglinzile posetelor GTA...Ce inseamna? Link?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Mai exista oglinzi de machiaj cu ventuze, magnificare si chiar si lumini, gen asa sau asa; desi cam mari, ma gandesc ca poate se pot pune pe masa langa
 
Reply
#11
Preluasem ideea lui @baloozzy de luat cu japca in stil Grand Theft Auto poseta (consoartei) si rascolit dupa o trusa de machiaj ce include oglinda concava
 
Reply
#12
(08-01-2020, 16:46)zmolk Wrote: Mai exista oglinzi de machiaj cu ventuze, magnificare si chiar si lumini, gen asa sau asa; desi cam mari, ma gandesc ca poate se pot pune pe masa langa

Cred ca se pot taia la un geamgiu pe forma suportului din link-ulu lui baloozzy
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
Am gasit ceva.Cautati daca aveti vreo cunostinta care lucreaza intr-un laborator de analize medicale si poate mai are vreo vechitura de aglutinoscop.Antichitatea are o oglinda dubla.Fata plata e perfecta pentru scopul nostru.S-au casat cam de mult.Dar poate ,uitate si prafuite printr-o magazie s-or mai gasi.

[Image: mTIAsEP.jpg][Image: y3aZixJ.jpg][Image: Bs0XRb3.jpg]

Unghiurile nu sunt cele mai fericit alese, dar imaginea oglindita va pot confirma ca e perfecta. Am probat când am extras acum jumatate de ora cafeua.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#14
Buna-ziua, 
O oglinda perfecta, exceptionala, pentru a vizualiza ce se intampla sub portafiltru... Are prindere magnetica. 
Aceasta oglinda de inspectie  :
  Ullman-S-2X-Magnetic Base Mirror Inspection, 3-1/4 Diameter  sau Miroir d’inspection a base magnetique Ullman S-2X, diametre de 3-1/4” .

[Image: cVrysG8.jpg]
 ECM Classika Pid / Aram Espresso Maker / G-iota + SSP MP /  Kinu M47 Classic / Acaia Lunar / Bravo Tools / Aram Ultimatum Tamper / Fellow Stagg EKG / BPlus Stirrer / DUOMO The Eight ||
  Past : Lelit PL81T / Lelit Mara X / Niche Zero ||
  
 
Reply
#15
https://www.emag.ro/oglinda-telescopica-...DMS2KSBBM/

... plus inca vreo ... multe modele, care apar daca dati cautare dupa "Oglinda inspectie"
 
Reply
#16
(08-01-2020, 16:08)baloozzy Wrote: Ăsta, o poșetă luată cu japca la GTA, pt oglindă și mai rămâne doar prinderea de tavă sau o talpă.

25 lei + 12 transportul, pentru cine nu mai are rabdare 30-60 zile cat tine livrarea de pe aliexpress.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)