Hello There, Guest! Login Register


Noua sita single La Marzocco

#1
Exista un thread inchs pe aceasta tema, deci ma vad nevoit sa deschid unul nou.

Cu sita single stock nu reusesc un shotrezonabil - iar sita single LM ar da rezultate superioare. In thread-ul mentionat apara o sita noua. Stie cineva codurile de la cea veche si cea noua?
Putem sa achizitionam sita noua in tara? Poate @stefandinescu sa ne ajute?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
Reply
#2
Eu zic sa renunti la single. Si eu am avut visul asta o data. Am The Single de la IMS, de 9g, folosita cu tamper convex si sita LM de 7g si o clona a ei, cu tamper de 41 - rezultatele sunt proaste. Le folosesc pt decaf.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#3
Eu folosesc și sita single de la VST. Dar, pentru a o folosi fara probleme, am rugat pe cineva sa imi faca 2 piese, o "palnie" si un tamper.
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
#4
Interresant, in thread-ul vechi erau useri multumiti cu noua varianta.
As dori s-o folosesc pentru bauturi cu lapte - sotia zice ca un double e prea strong.

Poate importatorul sa ne dea cateva sfaturi?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
Reply
#5
(31-01-2019, 14:28)pacala Wrote: .... bauturi cu lapte - sotia zice ca un double e prea strong.
Din acelasi motiv o folosesc si eu Smile
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
#6
Pe site-ul LM nu vad noua sita single, doar cea de 7g. Da, cu un tamper de 41mm, pt bauturi cu lapte, probabil e cea mai buna optiune pt micsorarea cantitatii de cafea.

Poti incerca cu sita aceasta si cu tamperul acesta (iti trebuie si maner) si poti folosi formularul de comanda de pe forum pt ca sunt accesorii Joe Frex.

Sita e Joe Frex, dar e extrem de asemanatoare cu cea LM.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#7
Dilema este ca am gasit doua coduri pentru sita single: L115/A si F.3.029. 
Din clipul postat in thread-ul vechi s-ar parea ca cea noua nu mai necesita un tamper de 41, se poate folosi si unul normal de 58. Din poze nu pot sa-mi dau seama de diferente.

Are cineva mai multe informatii?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
Reply
#8
am eu sita noua si o poti folosi cu tamper normal si e usor de extras cu ea 
cod nu am doar scrie pe ea ca e de 7g probabil pe ambalaj dar nu il mai am
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#9
Am una originala si are codul al doilea scris de tine.
 
Reply
#10
Sa inteleg din raspunsurile celor doi colegi, @keptan si @marian, ca sita veche (originala) are codul F.3.029 iar sita noua neavand nici un cod este de fapt L115/A?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)