Hello There, Guest! Login Register


Nespresso barista

#1
Are cineva nespresso batista? Cum e? Se merita investiția? https://www.nespresso.com/ro/ro/order/ma...ea-barista
Mulțumesc!

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
 
Reply
#2
Insipirata alegere a numelui Nu e ESPRESSO!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#3
(15-11-2018, 19:54)ionelaio Wrote: Se merita investiția?

[Image: TJAZutE.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#4
De cand au devenit investitie banii arsi pe un hobby ?  Confused Huh
 
Reply
#5
Banii cheltuiti pentru placerea/incantarea/bucuria sufletului se numesc investitie!
Rolleyes
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#6
... de 9 buli ... poti lua in loc ori un Hario / sau Porlex si un Cafflano K ... si mai ramane si de o punga de ... proaspat prajiita sau , un KINU ( SH ) si un Aero ... si bei o cafea faina + alte perspective  ... ( decat un fleoscaitor de lapte  Cool  ...  )
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#7
Am un espressor de la lelit (plm 41tem)si rasnita tot de lelit. Asta îl vroia soțul meu pt ciocolata calda. A fost doar o idee dacă e bun saunu. Atat

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
 
Reply
#8
Ne scuzati, am crezut ca e reclama (cum au mai fost si altele).
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#9
Nu e reclama. Am văzut și ca bautoare de espresso de ceva timp cu cafea proaspăt prăjită sunt circumspecta la toate gadgeturile astea noi. Am întrebat pe cei care sunt mai experimentați.

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
 
Reply
#10
... Blush ... Aaoleu ... ma scuzati , am crezut ca este un " coleg " , ... personal ma feresc de plastice si electronice in chestiuni simpliste de bucatarie ( ... si nici nu detin asa ceva )  , dar il vad cam scump , pentru ceea ce stie sa faca  ... Cool ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#11
Pentru ciocolata calda nu ajunge o cana si o linguritza ?   Huh

Sper ca nu faceti din prafuri din alea 3 in 1...  Confused
 
Reply
#12
Nu din prafuri.!!Doamne ferește! Ei se laudau ca pui ciocolata lapte și restul face aparatul..... Eu nu concep

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)